Справа № 182/1891/21
Провадження № 3/0182/998/2021
Іменем України
01.04.2021 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприна А.П. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство України, працюючого продавцем-консультантом в магазині "Байк Сервіс", що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП,-
В провадження судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприни А.П. надійшов адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ 546986 від 19.03.2021 року, 19.03.2021 року о 15.50 годин в м. Нікополь по вул. Світла 26 ОСОБА_1 , будучи адміністратором магазина "Байк Сервіс" не забезпечив нанесення маркування на підлогу магазину для осіб в черзі, чим порушив вимоги постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року (зі змінами та доповненнями від 17.02.2021 року).
ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, вину не визнав, з протоколом не згоден та суду пояснив, що працює у вказаному магазині на посаді продавця-консультанта та не є відповідальною особою за організацію роботи магазину. На підтвердження своїх слів надав суду довідку від власника магазину, згідно якої він рахується як продавець-консультант та посаду адміністратора не займає. Крім того зазначив, що в магазині взагалі не було людей, свідків чи понятих поліція не запрошувала.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При вивченні матеріалів справи судом було встановлено, що вона містить протокол про адміністративне правопорушення ВАБ 546986 від 19.03.2021 року та письмові пояснення від імені ОСОБА_1 та фотокопії торгового залу. Однак ані в протоколі, ані в якості доданих до нього матеріалів, суду не надано жодних неспростовних, належних та достовірних доказів вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення ВАБ 546986 від 19.03.2021 року відсутні згадування про наявність на місці складення протоколу понятих чи свідків, які перебували в магазині в цей час. Тобто особи, які могли б підтвердити обставини, вказані у протоколі - відсутні.
Також суду не було надано жодного доказу того, що ОСОБА_1 дійсно є адміністратором вказаного магазину та що самі він є особою, яка є відповідальною за дотримання санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм у цьому закладі.
Разом з тим, суд приходить до висновку, що не можуть бути належними та допустимими доказами відомості, що містяться лише у протоколі про адміністративне правопорушення, виходячи з того, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні.
Протокол про адміністративне правопорушення не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом, оскільки не випливають зі співіснування достатньо переконливих чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.
Відповідно до ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення суддя враховує положення ст. 6 Конституції України, згідно якої органи судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Враховуючи викладене, проаналізувавши надані суду матеріали, враховуючи матеріали справи, ґрунтуючись на внутрішніх переконаннях, суд робить висновок про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, тому вважаю що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ч.1 ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 247 КУпАП, суд-
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку відсутністю в її діях складу адмінправопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення і набирає чинності після закінчення строку на оскарження.
Суддя: А. П. Чуприна