Справа № 488/971/21
Провадження № 3/488/530/21
29.03.2021 року
Корабельний районний суд міста Миколаєва у складі: судді Головіної Т.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
за статтею 124 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 21.03.2021 року біля 23:40 годині ОСОБА_2 , керуючи транспортним засобом автомобілем “MERCEDES ВENZ VІТО120” державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по проспекту Богоявленському біля будинку № 234-Б в місті Миколаєві, був неуважним, не стежив за дорожньою обстановкою, та при зміні напрямку руху здійснив зіткнення із перешкодою, а саме: металевою огорожею. В результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав механічні пошкодження та було завдано матеріальні збитки.
Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення та перевіривши матеріали справи вважаю, що адміністративна справа підлягає поверненню для дооформлення, у звязку з неможливістю обєктивного розгляду по суті, виходячи із наступного:
відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Отже, відповідно до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті; особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно зясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду по суті справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Згідно «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції”, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.12.2015 р. за №1496/27941, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
За ст.124 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. Об'єктом правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, є суспільні відносини в сфері власності, об'єктивна сторона передбачає обов'язкове настання наслідків у вигляді майнової шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тобто даний склад правопорушення є формальним.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 527790 від 22.03.2021 року, складеного відносно ОСОБА_2 , останній здійснив зіткнення із перешкодою, а саме: металевою огорожею. Однак в протоколі в графі “свідки чи потерпілі” не зазначено хто є потерпілою особою - власником вищевказаного майна, по даній справі і кому було заподіяно майнову шкоду в результаті ДТП.
Вказана інформація повинна бути викладена в матеріалах провадження із зазначенням точних даних про потерпілу сторону (юридична або фізична особа, юридична адреса або місце проживання).
Окрім того, в матеріалах провадження відсутні належні докази на підтвердження провини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме до протоколу про адміністративне правопорушення не долучені інші матеріали (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Так як зазначені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та неповне з'ясування всіх обставин події правопорушення, підлягають поверненню органу який порушив адміністративне провадження для проведення додаткової перевірки та усунення встановлених судом недоліків.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 277 КУпАП, суд, -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 124 КУпАП повернути начальнику Управління патрульної поліції в Миколаївській області для дооформлення.
Суддя Т.М. Головіна