Справа № 263/3341/21
Провадження № 4-с/263/24/2021
25 березня 2021 року м.Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Шевченко О.А., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії/бездіяльність органу примусового виконання,
ОСОБА_1 звернулась до суду з зазначеною скаргою, у якій просила визнати неправомірною діяльність приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Горай та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу м.Києва Єфіменко Д.О. від 16.03.2021 року. На обґрунтування, керуючись ст.ст.87, 88 ЗУ «Про нотаріат», зазначила, що провадження, здійснене ОСОБА_2 є повністю незаконним.
Дослідивши матеріали скарги, суддя вважає за необхідне залишити без руху дану скаргу з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст.447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Однак з матеріалів скарги не зрозуміло, чи є ОСОБА_1 стороною виконавчого провадження, у рамках якого оскаржують ся дії органу примусового виконання, не можливо ідентифікувати, у рамках якого саме виконавчого провадження ОСОБА_1 оскаржує дії органу примусового виконання.
У пункті13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014року №6судам роз'яснено,що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України, та містити відомості, зазначені в пунктах 3 5 частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК України.
Відповідно до частини четвертої статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», скарга у виконавчому провадженні має містити:
1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;
2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
У порушення зазначених вимог, ОСОБА_1 не зазначила відомості стосовно стягувача та боржника, реквізити виконавчого документа, не виклала обставини, яким обгруновуються вимоги сарги.
При цьому у відповідності до ст.ст.448, 449 ЦПК скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи або у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
У скарзі не зазначено коли ОСОБА_1 дізналась про порушення її права або свободи, не обґрунтовано, чому скаржник звернувся саме до Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області.
Відповідно до ч.1 статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Особа, яка подає скаргу, вищевказані вимоги законодавства не виконала, надавши суду документи в одному екземплярі.
Частиною 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак скаржником не надано оскаржуваної постанови приватного виконавця виконавчого округу м.Києва Єфіменко Д.О. від 16.03.2021 року.
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 177 ЦПК України, суддя приходить до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити особу, яка подала скаргу і надати їй строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись п. 13 Постанови Пленуму ВССУ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6, ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», ст. ст. 185, 258 261 ЦПК України,
Скаргу ОСОБА_1 на дії/бездіяльність органу примусового виконання, залишити без руху.
Повідомити про вказане особу, яка подала скаргу, і надати їй строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Шевченко