Рішення від 29.03.2021 по справі 490/6125/20

нп 2/490/1782/2021 Справа № 490/6125/20

Центральний районний суд м. Миколаєва

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2021 року Центральний районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого - судді Черенкової Н.П.,

при секретарі - Баришніковій І.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання до припинення навчання,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просила про стягнення аліментів на своє утримання, так як навчається на денному відділенні Запорізького медичного університету, у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку щомісячно, до закінчення навчання, але не більше, як до досягнення нею двадцятитрирічного віку.

Ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва від 04.11.2020 року відкрито позовне провадження в порядку спрощеного провадження.

Позивач просила про розгляд справи у її відсутності .

Відповідач надав відзив, у якому, посилаючись на наявність у нього сина, 2007 року народження, якого він повинен утримувати, відсутність постійної роботи, працює періодично як підсобний робочий, заробіток мінливий, тому згоден на сплату аліментів у розмірі 1000грн.

При цьому відповідач просив про розгляд справи у його відсутності.

Судом постановлено про розгляд справи у відсутності сторін, що відповідає приписам ст. 223 ЦПК України.

Судом встановлені наступні фактичні обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 являється донькою ОСОБА_2 . Мати - ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно договору № М-1 к-280 від 06.08.2019 року, ОСОБА_1 є студенткою Запорізького медичного університету денної форми навчання, терміном навчання з 01.09.2019 року по 30.06.2025 року.

За вимогами ст. 182 ч. 1 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Статтею 199 СК України, визначено обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Відповідно до ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Також, відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Суд вважає, що оскільки, відповідач є працездатним, тому має можливість надавати матеріальну допомогу повнолітній доньці.

За таких обставин, враховуючи міру участі батька у вихованні та утриманні дітей, виходячи з їхньої рівності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково, та стягувати з відповідача аліменти на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання,у розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку щомісячно до закінчення навчання до 30 червня 2025 року.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у сумі 908,00 грн.

Керуючись ст. 12, 81, 89, 263, 265,280 - 285 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Данилівка Березанського району Миколаївської області, аліменти на її утримання, яка продовжує навчання, у розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку щомісячно, до закінчення навчання до 30 червня 2025 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 908,00 грн.

Рішення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 29 березня 2021 року.

Суддя Н.П. Черенкова

Попередній документ
95895447
Наступний документ
95895449
Інформація про рішення:
№ рішення: 95895448
№ справи: 490/6125/20
Дата рішення: 29.03.2021
Дата публікації: 01.04.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Центральний районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Розклад засідань:
09.02.2021 09:15 Центральний районний суд м. Миколаєва
29.03.2021 09:15 Центральний районний суд м. Миколаєва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧЕРЕНКОВА Н П
суддя-доповідач:
ЧЕРЕНКОВА Н П
відповідач:
Щепа Борис Олексійович
позивач:
Щепа Ірина Борисівна
представник позивача:
Бенедюк Людмила Олександрівна