30 березня 2021 року Справа № 160/11212/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі заяву позивача про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №160/11212/19 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, третя особа-1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Кам'янська міська рада, третя особа-2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Відділ реклами Кам'янської міської ради, третя особа-3 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Комунальне підприємство Кам'янської міської ради “Благоустрій” про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, -
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 було задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Кам'янської міської ради від 21.08.2019 року №244 "Про проведення демонтажу рекламних засобів в м.Кам'янському" в частині демонтажу окремо розташованих рекламних засобів ФОП ОСОБА_1 (дозволи від 07.04.2006 р. №17; 18; 19; 20; 21; від 01.04.2004 р. №147). Зобов'язано Виконавчий комітет Кам'янської міської ради (м-н Петра Калнишевського, буд.2, м.Кам'янське, 51931; код ЄДРПОУ 04052072) відновити демонтовані, на підставі рішення Виконавчого комітету Кам'янської міської ради від 21.08.2019 року №244, рекламні засоби (дозволи від 07.04.2006 р. №17 та 21). Стягнуто на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2497,30 грн. та витрат на правову допомогу в розмірі 10000,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Кам'янської міської ради (м-н Петра Калнишевського, буд.2, м.Кам'янське, 51931; код ЄДРПОУ 04052072).
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 року відмовлено в задоволенні заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про ухвалення додаткового судового рішення.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 року апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення. Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року в адміністративній справі №160/11212/19 - залишено без змін.
Також, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 року апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення. Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.09.2020 року в адміністративній справі №160/11212/19 - залишено без змін.
05.01.2021 року судом було видано позивачу виконавчі листи по справі.
Ухвалою суду від 25.01.2021 року за заявою позивача було виправлено допущені помилки у виконавчих листах Дніпропетровського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №160/11212/19, зазначивши вірно дати видачі виконавчих листів по адміністративній справі - "05.01.2021 р.", замість невірної дати "05.01.2020 р.".
18.03.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якій заявник просить: змінити спосіб і порядок виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020 року наступним чином:
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кам'янської міської ради (код ЄДРПОУ 24604168) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 2497,30 грн. та судові витрати на правову допомогу в розмірі 10000,00 грн.
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначає, що листом від 15.02.2021р. №07-08-11/257 Управління державної казначейської служби України в м.Кам'янському відмовило у виконанні судового рішення з огляду на те, що виконавчий комітет Кам'янської міської ради (код ЄДРПОУ 04052072) не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, бо не має жодних рахунків і не підпадає під визначення боржника.
Ухвалою суду від 22.03.2021р. заяву про зміну (встановлення) способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі призначено до розгляду у судовому засіданні на 29 березня 2021 року об 10:00 год.
В судове засідання учасники справи не з'явилися, повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши заяву про встановлення способу виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Частиною 1 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до ч.3 ст.378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. №845.
Відповідно до п.3 Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Пунктом 6 Порядку встановлено, що у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:
- заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
- оригінал виконавчого документа;
- судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);
- оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Пунктами 41-46 Порядку визначено, що орган Казначейства здійснює безспірне списання коштів місцевих бюджетів для відшкодування шкоди, заподіяння фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Згідно листа від 15.02.2021р. №07-08-11/257 Управління Державної казначейської служби України у м.Кам'янському Дніпропетровської області повідомило позивача, що рахунки виконавчого комітету Кам'янської міської ради в управлінні відсутні, внаслідок чого виконавчий комітет Кам'янської міської ради не підпадає під визначення боржника відповідно до Порядку.
Під зміною способу і порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Тобто, суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.
Як встановлено судом, стягнення судових витрат з виконавчого комітету Кам'янської міської ради ускладнюється, оскільки боржник не перебуває на розрахунково-касовому обслуговуванні в органах казначейської служби.
Разом з тим, до заяви не надано доказів перебування Кам'янської міської ради на обслуговуванні в управлінні Казначейства, у зв'язку з чим у задоволені заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.09.2020, слід відмовити.
Керуючись статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Відмовити у задоволені заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №160/11212/19 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, третя особа-1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Кам'янська міська рада, третя особа-2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Відділ реклами Кам'янської міської ради, третя особа-3 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Комунальне підприємство Кам'янської міської ради “Благоустрій” про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена у строки встановлені ст.ст.295 цього Кодексу.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.В. Сидоренко