Рішення від 29.03.2021 по справі 640/3223/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2021 року м. Київ № 640/3223/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Скеля Терциум»

доОфісу великих платників ДПС

проскасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Скеля Терциум» з позовом до Офісу великих платників ДПС про скасування податкового повідомлення-рішення від 28.10.2019 №0000731401.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що висновки перевіряючих, на підставі яких контролюючим органом винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки, як зазначено представником позивача, на момент проведення перевірки ТОВ «Скеля Терциум» надавались усі необхідні документи, на підтвердження реальності (товарності) спірних фінансово-господарських операцій з ТОВ «Варіант Ойл».

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання у справі, а також встановлено сторонам строки для подання відзиву, відповіді на відзив та заперечень.

Під час підготовчого провадження судом вжито заходи, передбачені положеннями ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на що, судом ухвалено про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

У призначене судове засідання 18.01.2021 з'явились представники сторін. Представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити їх з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.

У свою чергу, представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав викладених у відзиві та запереченнях, в яких зазначено про правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, прийнятого з огляду на викладені під час проведення перевірки порушення ТОВ «Скеля Терциум» вимог податкового законодавства.

У вказаному судовому засіданні судом ухвалено про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, відповідь на відзив та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, Офісом великих платників ДПС проведено планову виїзну перевірку ТОВ «Скеля Терциум» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.215 по 30.09.2018, валютного законодавства за період з 01.01.2015 по 30.09.2018, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 30.09.2018, за результатами чого складено акт від 07.10.2019 №164/28-10-05-01-02/35247177, у висновках якого, зокрема, вказано про порушення ТОВ «Скеля Терциум» п. 185.1 ст. 185, пп. «ж» п. 186.3 ст. 186, п.п. 198.1, 198.3 ст. 198, п.п. 201.1, 201.10 ст. 201, п. 208.2 ст. 208 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), п.п. 24, 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, у результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 15 770 673,00 грн. (з урахуванням ст. 102 Податкового кодексу України), у тому числі по періодам: за грудень 2016 року - 11 516 924,00 грн., за січень 2017 року - 3 522 269,00 грн., за лютий 2017 року - 731 479,00 грн., та занижено від'ємне значення з ПДВ на 7 825 439,00 грн.

На підставі викладеного, Офісом великих платників податків ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.10.2019 №0000731401, яким ТОВ «Скеля Терциум» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у загальному розмірі 19 713 341,00 грн., з яких за податковим зобов'язанням нараховано 15 770 673,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 3 942 668,00 грн.

Скориставшись правом на адміністративне (досудове) оскарження вказаного податкового повідомлення-рішення, ТОВ «Скеля Терциум» подало до Державної податкової служби України відповідну скаргу, за результатами розгляду якої рішенням від 28.12.2019 №15174/6/99-00-08-05-03 останнє залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Вважаючи дане податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Згідно з п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України (тут і надалі у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин), до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Приписами п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», первинний документ - первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

У силу п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 (надалі - Положення №88), первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо (п. 2.4 Положення №88).

У разі виявлення невідповідності первинного документа вимогам законодавства у сфері бухгалтерського обліку такі документи з письмовим обґрунтуванням передаються керівнику підприємства, установи. До окремого письмового рішення керівника такі документи не приймаються до виконання (п. 2.16 Положення №88).

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Як вбачається зі змісту акту перевірки, висновки щодо порушення позивачем приписів податкового законодавства зроблено з огляду на відсутність факту реальності господарських операцій між позивачем та його контрагентом - ТОВ «Варіант Ойл».

Так, в акті перевірки вказано, що посадовими особами контролюючого органу встановлено здійснення TOB «Скела Терциум» діяльності з отриманням податкової вигоди від TOB «Варіант Ойл» на адресу TOB «Скела Терциум» в результаті відображення господарських операцій з придбання товарів. Між TOB «Скела Терциум» та TOB «Варіант Ойл» укладено договір поставки ПММ від 24.11.2016 №ВО-166, згідно з умовами якого 5 000 тон палива суднового з покращеними експлуатаційними стиками марки СПД (відповідає марці DME) та 1 743 тони палива суднового з покращениими експлуатаційними характеристиками марки СПД (відповідає марці DMA) на загальну суму 100 000 000,00 грн. на умовах поставки DDP (відповідно до вимог Інкотермс - пункт призначення Україна, Одеська область, м. Чорноморськ (територія ДП Іллічівський морський торговельний порт). На підтвердження поставки товару надано товаро-транспортні накладні від 21.12.2016 та від 22.12.2016. Згідно із ТТН, фактично на адресу TOB «Скела Терциум» відвантажено 140,87 тонни мазуту на суму 1 865 541,41 грн., в т.ч. ПДВ 310 923,57 грн., та 72,18 тонни дизельного пального на суму 1 399 137,12 грн., в т.ч. ПДВ 233 189,53 грн.

Відповідно до Сертифікатів відповідності, виробниками вищенаведених паливно-мастильних матеріалів є TOB «Агрохолдинг-С» та TOB «НВП Істок».

Зазначений товар TOB «Скела Терциум» нібито було поставлено на адресу філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця».

У ході перевірки встановлено, що між філією «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» та TOB «Скела Терциум» укладено договори поставки мазуту флотського та палива дизельного, а саме: від 07.07.2016 №339-ПН та №340-ПН. Згідно зі специфікаціями від 07.07.2016 №1 до вищенаведених договорів, TOB «Скела Терциум» має пославити на філію 5 000 тон мазуту на загальну суму 67 200 000,00 грн. та 1 743 тони дизельного пального для потреб суден на загальну суму 34 302 240,00 грн.

У межах виконання зазначених договорів TOB «Скела Терциум» виписало накладні на адресу філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» на 4 859,13 тон мазуту флотського вартістю 65 306 707,20 грн. з ПДВ та на 1 670,82 (тон палива дизельного вартістю 32 881 737,60 грн. з ПДВ. При цьому, податкових накладних було виписано на 5 000 тонн мазуту флотського вартістю 67 200 000,00 грн. з ПДВ, та на 1 743 тон палива дизельного вартістю 34 302 240,00 грн. з ПДВ, з урахування отриманих передплат.

Відповідно до п. 2.3 договору від 21.12.2016 №502-ЮІ, приймання товару на зберіганні та його повернення клієнту здійснюється з урахуванням технічних можливостей складу ПММ. Відповідно до п.2.4 договору від 21.12.2016 №502-ЮІ, при прийманні-передачі товару за цим договором складається акт приймання-передачі товару на зберігання за фактично прийнятою кількістю, відповідно до п.2.1, 2.2 цього договору. Акт приймання-передачі товарів на зберігання підписуються і датуються сторонами в день приймання товару, в резервуарному парку зберігача, розташованому за адресою: Харківська обл. Коломацький район, с. Шелестове, вул. Леніна,47.

У свою чергу, TOB «Скела Терциум» прийняло у строкове платне володіння та користування майно - резервуари для зберігання нафтопродуктів за адресою: АДРЕСА_1 , на умовах суборенди, згідно з договором суборенди від 26.12.2016 №НВП-38, укладеним з TOB «НВП Істок». Умова даного договору передбачено, що TOB «НВП Істок» приймає в платне використання вищезазначений цілісно-майновий комплекс нафтобази за адресою: АДРЕСА_1 , у фізичної особи ОСОБА_1 , згідно з договором оренди від 05.10.2015 №НВП-15/0.

Будь-які документи, що передбачені Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України від 20.05.2008 року № 281/171/578/155, які свідчать про фактичну поставку товару (у кількості 4 859, 13 тонн мазуту флотського та 1 670,82 тонн дизельного пального), відсутні.

Договором від 21.12.2016 №502-ЮІ, який украдено між TOB «Скела Терциум» та філією «ЦТС «Ліски» (клієнт) передбачено, що приймання, зберігання, облік і повернення зі зберігання товару здійснюється зберігачем (TOB «Скела Терциум»), згідно з Інструкцією «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» від 20.05.2008 року № 281/171/578/155.

Відповідно до п. 2.3 договору від 21.12.2016 №502-ЮІ, приймання товару на зберіганні та його повернення клієнту здійснюється з урахуванням технічних можливостей складу ПММ. Відповідно до п.2.4 договору від 21.12.2016 №502-ЮІ, при прийманні-передачі товару за цим договором складається акт приймання-передачі товару на зберігання за фактично прийнятою кількістю, відповідно до п.2.1, 2.2 цього договору. Акт приймання-передачі товарів на зберігання підписуються і датуються сторонами в день приймання товару, в резервуарному парку зберігача, розташованому за адресою: Харківська обл. Коломацький район, с. Шелестове, вул. Леніна,47.

У той же час, за висновками акту, у кримінальному провадженні № 52000000000618 від 14.09.2017., які надіслано на адресу Офісу листом НАБУ від 16.04.2018 №0432-186/15677 та якими задокументовано безтоварність проведених операцій по ланцюгу постачання TOB «Варіант ойл» - TOB «Скела Терциум». Безтоварність операції підтверджується наступними документами: довідкою спеціаліста Державної аудиторської служби України від 19.12.2017, якою встановлено порушення умов договорів від 07.07.2016 №339-ПМ, №340-ПМ та безпідставність сплати коштів за товар, поставка якого документально не підтверджується;?висновком експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 20.07.2018 №1164/1624/18-45, яким підтверджено висновки довідки спеціаліста Державної аудиторської служби України від 19.12.2017 року та безпідставність сплати коштів за товар, поставка якого документально не підтверджується; протоколами допитів свідків.

На підставі викладеного, перевіряючими зроблено висновок про те, що надані до перевірки паперові носії за формою первинних документів не підтверджують фактичну поставку товару (мазуту флотського у кількості 4 859, 13 тонн та дизельного пального у кількості 1 670,82 тонн) від TOB «Варіант Ойл», у зв'язку із недостовірністю (перекручуванням) даних, відображених у зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних та свідчать про формальний підхід до їх оформлення та, як наслідок, про їхню юридичну дефектність.

З приводу викладеного суд звертає увагу, що Єдиний порядок організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів регулюється Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 №281/171/578/155 (надалі - Інструкція).

Ця Інструкція поширюється на всі класи, типи, групи і види нафти та типи, марки і види (залежно від масової частки сірки) нафтопродуктів.

Вимоги Інструкції є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.

Відповідно до п. 5.2.6 Інструкції, результати комісійного приймання нафти або нафтопродуктів оформляються актом приймання нафти або нафтопродуктів за кількістю за формою № 5-НП, який складається одразу після приймання вантажу та затверджується керівництвом підприємства не пізніше наступного дня після його складання.

Акт приймання нафти або нафтопродуктів за кількістю за формою № 5-НП є підставою для оприбутковування нафти і нафтопродуктів у складському обліку та відображення на відповідних рахунках бухгалтерського обліку в підзвіт матеріально відповідальних осіб.

Крім того, згідно з п.5.2.12 Інструкції, представнику, уповноваженому взяти участь у прийманні нафти та/або нафтопродуктів за кількістю, видається довіреність за підписом уповноваженої особи підприємства, скріплену гербовою печаткою підприємства. У довіреності обов'язково зазначається найменування, марка та кількість нафти або нафтопродуктів, які прийматиме вповноважений представник. Результати комісійного приймання нафти або нафтопродуктів оформлюються актом приймання нафти або нафтопродуктів за кількістю за формою N 5-НП, який складається одразу після приймання вантажу та затверджується керівництвом підприємства не пізніше наступного дня після його складання.

Відповідно до п.п. 5.1-5.3 Інструкції, на всіх підприємствах ведеться облік нафти і нафтопродуктів із записом у журналі реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою N 7-НП (додаток 6) (на НПЗ у спеціальних регістрах складського обліку) для кожного резервуара з відображенням усіх технологічних операцій, що здійснюються кожною зміною.

Для підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів винятково резервуарами місткістю до 100 м 3, ведення обліку для кожного резервуара не є обов'язковим. Відображення технологічних операцій ведеться за марками нафтопродукту.

Сторінки журналу нумеруються, шнуруються і скріплюються печаткою та підписом керівника підприємства (організації).

Дизельне паливо різних видів (залежно від масової частки сірки) повинно зберігатися в окремих резервуарах.

Нафта та нафтопродукти мають зберігатись відповідно до вимог ДСТУ 4454.

Таким чином, до документального забезпечення господарських операцій з нафтопродуктами існують додаткові вимоги. Проте, позивачем не надано документи, які б свідчили про отримання нафтопродуктів у ТОВ «Варіант Ойл», як і їх подальшу передачу та зберігання, відповідно до вимог вищезазначеної Інструкції.

Слід також зазначити, що позивачем не надано суду жодного первинного документу, оформленого за результатами проведення спірної фінансово-господарської операції, а також не зазначено про причини неможливості їхнього подання до суду.

Крім того, судом враховано, що, як зазначено в акті перевірки та не заперечувалось представником позивача під час судового розгляду справи, у межах кримінального провадження №52017000000000618 детективами Національного бюро проведено допит ряду свідків, оформлені протоколами допиту, згідно з якими власник резервуарного парку для зберігання нафтопродуктів, розташованого за адресою: Харківська обл., Коломацький р-н, с. Шелестове, вул. Леніна, 47, повідомив, що місткість резервуару для зберігання мазуту складає всього 600 м3 (близько 700 тонн), а інші резервуари, насоси, трубопроводи технічно не призначені для зберігання важкого палива (мазуту); колишній співробітник TOB «НВП «Істок» (орендодавець складу), яка повідомила, що технічна можливість зберігання мазуту є тільки у підземних резервуарах, які вміщують близько 700 тонн, а також повідомила, що за період її роботи (листопад 2015 року - 31.01.2017) на дану нафтобазу жодного разу не завозився мазут, а останні нафтопродукти біли відвантажені з нафтобази у вересні-жовтні 2016 року і після цього ніякої роботи на нафтобазі не було; 11 водіїв ПП «Вікінг», які начебто перевозили суднове паливо до резервуарного парку в с. Шелестове Коломацького р-н Харківської обл., які повідомляють, що суднове паливо до вказаної нафтобази не перевозили і, що підписи у ТТН їм не належать, решта водіїв повідомили, що не пам'ятають чи здійснювали таке перевезення, але стверджують, що підписи в ТТН їм не належить; начальник технологічної установки, розташованої на нафтобазі у м. Богодухів Харківської обл., який повідомив, що на даній нафтобазі немає можливості виготовляти даний товар; технолог TOB «НВП Істок» та начальник установки TOB «НВП Істок» (нібито виробник зазначеного палива), які працюють на нафтобазі, розташованій у смт. Васищеве Харківської обл., та які повідомляють, що мазут флотський і дизельне паливо у грудні 2016 року виготовлялось у незначних кількостях (600- 700 тонн).

Натомість, надані представником позивача пояснення та докази у своїй сукупності не спростовують висновки суду про те, що платник не підтвердив належним чином оформленими документами, які є достатніми для встановлення дійсних змін майнового стану учасників задекларованих операцій, добросовісність податкової вигоди, на яку він претендує.

За таких обставин, у зв'язку з відсутністю у ТОВ «Скеля Терциум» документів, які б могли достовірно свідчити про фактичне отримання позивачем нафтопродуктів від ТОВ «Варіант Ойл» у межах виконання укладеного договору, а саме: належним чином оформлених документів щодо приймання та транспортування нафтопродуктів, з яких би можливо було встановити місця відвантаження товару, осіб, які здійснювали приймання та його зберігання, подальший рух придбаного товару, суд дійшов до висновку про правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення у наведеній частині.

Крім того, суд звертає увагу, що підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення слугували не лише висновки перевіряючих щодо нереальності (нетоварності) фінансово-господарських операцій позивача з ТОВ «Варіант Ойл», а й встановлений в акті перевірки факт заниження бази оподаткування з ПДВ на вартість придбаних у нерезидента - компанії IMPEXTRANS OU (Естонія) - транспортно-експедиційних послуг у сумі 6 032 908,61 грн., чим занижено податкові зобов'язання з ПДВ на суму 1 206 581,72 грн., що у межах даної адміністративної справи позивачем не оскаржується, а тому окремій оцінці судом не підлягають.

У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог та відмову у задоволенні останніх.

Керуючись ст.ст. 12, 77, 139, 246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Скела Терциум» (код ЄДРПОУ 35247177, адреса: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, 7, 4-ий поверх, оф. 12) до Офісу великих платників податків ДПС (код ЄДРПОУ 43141471, адреса: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11Г) відмовити у повному обсязі.

Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок