ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
місто Київ
24 березня 2021 року справа №640/29524/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )
доГоловного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві)
про1) визнання протиправними дій відповідача щодо здійснення позивачу перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року з меншого забезпечення, що складає 9 572,52 грн. та зменшення позивачу основного розміру пенсії під час її перерахунку з 85% на 70% відповідних сум грошового забезпечення; 2) зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2016 року з урахуванням основного розміру пенсії за вислугу років 85% відповідних сум грошового забезпечення, врахованих при призначенні (обчисленні) пенсії, відповідно до наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646, що складає 10 296,41 гривень
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» протиправно зменшив відсоткове значення розміру його пенсії з 85% до 70% сум грошового забезпечення та здійснив перерахунок пенсії із грошового забезпечення, що є меншим, ніж зазначено у довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені зміни до частини другої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами та посилається на практику Верховного Суду.
Ухвалою від 04 грудня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/29524/20 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач надав відзив, в якому зазначив, що стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, тому перерахунок пенсії позивача здійснено за чинною, на час перерахунку пенсії редакцією Закону, виходячи із розрахунку 70% грошового забезпечення.
Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі 89/33646 станом на 01 грудня 2015 року пенсія позивачу призначена з 31 травня 2005 року у розмірі 85% грошового забезпечення (вислуга років 30).
Згідно із розрахунком пенсії станом на 01 січня 2018 року, основний розмір пенсії позивача становить 70% грошового забезпечення (вислуга років 30), пенсія обчислена із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 450,00 грн., оклад за військове звання - 2 200,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 825,00 грн., особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15% - 517,50 грн., премія 6,45% - 580,02 грн.; всього - 9 572,52 грн.
Відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646 наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01 січня 2016 року за посадою заступник начальника Подільського РУ ГУМВС України в м. Києві/заступник начальника УП ГУНП у м. Києві становить 10 296,41 грн. та складається з таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 450,00 грн., оклад за військове звання - 2 200,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 825,00 грн., особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15% - 517,50 грн., премія 14,50% -.1 303,91 грн.
За результатами розгляду звернення позивача від 07 жовтня 2020 року відповідач в листі від 05 листопада 2020 року №225383-26013/С-02/8-2600/20 повідомив, що станом на грудень 2015 року розмір пенсії позивача обчислений з розрахунку 85% сум грошового забезпечення за 30 років вислуги; перерахунок пенсії здійснений на підставі наданої уповноваженим органом довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на 01 січня 2016 року; при здійсненні перерахунку пенсія за вислугу років обчислена, виходячи з 70% сум грошового забезпечення відповідно до редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинної на дату, з якої проводився перерахунок пенсії.
Суд встановив, що вказана справа у частині зміни відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року є типовою та відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду від 04 лютого 2019 року №240/5401/18 за результатами зразкової справи, що відповідно до частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, є підставою для врахування судом відповідних правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних ум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні (пункт «б» статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах «а» і «б» цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
08 липня 2011 року прийнято Закон №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності 01 жовтня 2011 року, підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого внесено зміни до України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема у частині другій статті 13 цифри « 90» замінено цифрами « 80».
07 березня 2014 року прийнято Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності з 01 квітня 2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Вказані зміни набрали чинності з 01 травня 2014 року.
Перерахунок призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).
Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.
Частина вісімнадцята статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Кабінет Міністрів України 11 листопада 2015 року прийняв постанову №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі по тексту - Постанова №988), якою затверджені схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі по тексту - Постанова №103).
Пунктом 3 Постанови №103, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови №988.
Як вбачається із наведених норм, складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.
Разом з тим відсоткове співвідношення, встановлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.
В матеріалах справи міститься копія розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі 89/33646 станом на 01 грудня 2015 року, відповідно до якого пенсія позивачу призначена з 31 травня 2005 року та її розмір складав 85% грошового забезпечення.
Відповідно до частини другої статті 13 указаного Закону в редакції, чинній на час призначення пенсії, загальний розмір пенсії був обмежений 90% відповідних сум грошового забезпечення.
Статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» неодноразово змінено в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.
Так, на момент виникнення спірних правовідносин установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з тим застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідачем є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, та нормами Постанови №988 та Постанови №103, тому застосування статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
У пункті 30 рішення Верховного Суду від 04 лютого 2019 року у справі №240/5401/18 зазначено, що при перерахунку пенсії позивача з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі постанови КМ України №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 цього Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Суд звертає увагу на те, що пенсія позивачу перерахована відповідно до статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі пункту 3 Постанови №103 з 01 січня 2016 року, проте вищевказаний висновок Верховного Суду підлягає врахуванню судом згідно частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки предметом спору є зміна відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку.
З урахуванням викладеної позиції Верховного Суду, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі Постанови №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
За таких обставин у відповідача відсутні підстави для зменшення відсотку грошового забезпечення з 85% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії позивача, що вказує на протиправність дій ГУ ПФУ в м. Києві та є підставою для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2016 року у розмірі 85% сум грошового забезпечення, з урахуванням вже виплачених сум.
Стосовно вимоги позивача визнати протиправними дії відповідача щодо здійснення позивачу перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року з меншого забезпечення, що складає 9 572,52 грн. та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646, що складає 10 296,41 гривень суд зазначає таке.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок №45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Як вже зазначено судом, пунктом 3 Постанови №103, постановлено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до Постанови №988.
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (далі по тексту - Порядок - 3-1), про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.
Аналіз наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» свідчить, що перерахунок пенсії позивача має бути здійснений ГУ ПФУ в м. Києві виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 20 березня 2018 року у справі №636/662/17 та від 03 липня 2018 року у справі №709/2728/16-а.
Як зазначено відповідачем у листі від 05 листопада 2020 року №225383-26013/С-02/8-2600/20, перерахунок розміру пенсії позивача з 01 січня 2016 року здійснений на підставі довідки наданої уповноваженим органом.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи міститься довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 видана ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві 26 травня 2017 року №33646 та відповідач не заперечує проти її достовірності.
Відповідно до зазначеної довідки розмір грошового забезпечення позивача за нормами чинними на 01 січня 2016 року становить всього - 10 296,41 грн. та складається з таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 450,00 грн., оклад за військове звання - 2 200,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 825,00 грн., особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15% - 517,50 грн., премія 14,50% - 1 303,91 грн.
Будь-які інші довідки про розмір грошового забезпечення позивача або інформація про недостовірність довідки від 26 травня 2017 року №33646 в матеріалах справи відсутні.
Згідно із розрахунком пенсії позивача станом на 01 січня 2018 року відповідач здійснив перерахунок пенсії із грошового забезпечення, що становить 9 572,52 грн. та складається з таких видів: посадовий оклад - 3 450,00 грн., оклад за військове звання - 2 200,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 825,00 грн., особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15% - 517,50 грн., премія 6,45% - 580,02 грн.
Як вбачається із зазначених документів, відповідач під час здійснення перерахунку зменшив відсотковий розмір премії з 14,50%, зазначеного у довідці до 6,45%, що призвело до зменшення розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії позивача.
Пенсійний фонд України та його головні управління відповідно до пункту 9 Порядку №45 мають право перевіряти правильність складення довідок, проте, як встановлено вище, право самостійно визначати розміри грошового забезпечення відповідач не має.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у відповідача відсутні підстави для зменшення розміру грошового забезпечення позивача, зазначеного в довідці, наданої уповноваженим органом, при здійсненні перерахунку пенсії, що вказує на протиправність дій ГУ ПФУ в м. Києві та є підставою для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646, що складає 10 296,41 грн.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, на користь позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетний асигнувань ГУ ПФУ в м. Києві.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо здійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року з розміру грошового забезпечення меншого, ніж зазначено довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві від 26 травня 2017 року №33646, а саме з 9 572,52 грн.
3. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення ОСОБА_1 основного розміру пенсії під час її перерахунку з 01 січня 2016 року з 85% на 70% відповідних сум грошового забезпечення.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року з урахуванням основного розміру пенсії за вислугу років 85% відповідних сум грошового забезпечення, врахованих при призначенні (обчисленні) пенсії, відповідно до наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26 травня 2017 року №33646, що складає 10 296,41 гривень.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).
Суддя В.А. Кузьменко