Ухвала від 23.03.2021 по справі 280/6254/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

23 березня 2021 рокуСправа № 280/6254/19 м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області, Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення невиплачених премії, надбавки та матеріальної допомоги,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - також позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - також ГУ ДПС у Запорізькій області), Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - також ГУ ДФС у Запорізькій області) про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення невиплачених премії, надбавки та матеріальної допомоги

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 10.08.2020 заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення невиплачених премії, надбавки та матеріальної допомоги - задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано наказ Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області від 20 грудня 2017 року №67-ф "Про преміювання працівників податкової міліції за грудень 2017 року" в частині позбавлення премії за грудень 2017 року завідувача сектору протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_1 .

Визнано незаконним та скасовано наказ Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області від 20 грудня 2017 року №65-ф "Про скасування надбавки".

Стягнуто з Головного управління ДФС у Запорізькій області на користь ОСОБА_1 невиплачену премію за грудень 2017 року у розмірі 7432,80 грн., невиплачену у жовтні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1868,40 грн., невиплачену у грудні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1774,99 грн., невиплачену у жовтні 2017 року матеріальну допомогу у розмірі 7088,65 грн.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1536 грн. 00 коп.

07.12.2020 у справі виданий виконавчий лист в частині позовних вимог, крім іншого: "Стягнути з Головного управління ДФС у Запорізькій області на користь ОСОБА_1 невиплачену премію за грудень 2017 року у розмірі 7432,80 грн., невиплачену у жовтні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1868,40 грн., невиплачену у грудні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1774,99 грн., невиплачену у жовтні 2017 року матеріальну допомогу у розмірі 7088,65 грн."

10.03.2021 до суду надійшла заява Головного управління ДФС у Запорізькій області, у якій просить визнати виконавчий лист, виданий Запорізьким окружним адміністративним судом 07.12.2020 у справі №280/6254/19, таким, що не підлягає виконанню. Крім того, просить зупинити виконання за вказаним виконавчим листом.

10.03.2021 за результатами автоматизованого розподілу судової справи заява передана на розгляд судді Запорізького окружного адміністративного суду Стрельніковій Н.В.

Ухвалою суду від 11.03.2021 призначено судове засідання щодо розгляду заяви Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню на 19.03.2021.

В судове засідання позивач та представники відповідачів не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Від представника ГУ ДФС у Запорізькій області до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, суд розглянув клопотання за наявним в матеріалах справи документами, без проведення судового засідання в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї письмові докази, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ч.2, ч.3 ст.14 Кодексу КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.1 ст.374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Частиною 2 ст.374 КАС України встановлено, що суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Отже, необхідність визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню може бути пов'язана з тим, що виконавчий лист було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Зі змісту заяви ГУ ДФС у Запорізькій області слідує, що останні вважають виконавчий лист, виданий Запорізьким окружним адміністративним судом 07.12.2020 у справі №280/6254/19 таким, що не підлягає виконанню, оскільки рішення суду від 10.08.2020 у справі №280/6254/19 виконано ГУ ДФС у Запорізькій області у повному обсязі, на підтвердження чого до суду надано платіжне доручення №544 від 10.11.2020 №544 на суму 11 940,30 грн. При цьому, ГУ ДФС у Запорізькій області посилається на те, що зазначена сума складається виходячи з розрахунку: судовий збір у сум 1536,00, нарахувань у вигляді: невиплачена премію за 12.2017 - 7432,80 грн., надбавка за високі досягнення за 10.2017 - 1868,40 грн., надбавка за високі досягнення за 12.2017 - 1774,99 грн., частина матеріальної допомоги - 1848,40 грн. замість 7088,65, всього на суму 12924,59 грн., у тому числі утримання: військовий збір 1,5% - 193,87 грн., ПДФО 18% - 2326,42 грн.

Судом досліджено платіжне доручення №544 від 10.11.2020, за змістом якого ГУ ДФС у Запорізькій області перерахувало на користь позивача суму коштів у розмірі 11 940,30 грн. з призначенням платежу: "премія (12.2017), надб.(10.12.2017), час.мат.доп. в.с. ПМ і суд збір; у11.2020р., ріш.Зап.ок.адм.суду. №280/6254/19 від 10.08.20р., без ПДВ".

Суд зазначає, що згідно з резолютивною частиною рішення суду Запорізького окружного адміністративного суду від 10.08.2020 на користь позивача стягнуто невиплачену премію за грудень 2017 року у розмірі 7 432,80 грн., невиплачену у жовтні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1 868,40 грн., невиплачену у грудні 2017 року надбавку за високі досягнення у розмірі 1 774,99 грн., невиплачену у жовтні 2017 року матеріальну допомогу у розмірі 7 088,65 грн. Крім того, стягнуто судові витрати у розмірі 1 536,00 грн.

Таким чином, загальна сума, яка підлягає виплаті позивачу за рішенням суду з урахуванням стягнутого судового збору становить 19 700,84 грн.

Натомість надане до суду платіжне доручення свідчить про виплату позивачу суми коштів у розмірі 11 940,30 грн. Вирішуючи питання щодо того, чи відсутній повністю чи частково в даному випадку обов'язок боржника суд виходить з наступного.

Так, щодо доводів ГУ ДФС у Запорізькій області про те, що сума матеріальної допомоги, що належить до виплати на користь позивача складає 1844,05 грн., замість 7088,65 грн. тому що вказана сума в повному обсязі нарахована та виплачена позивачу в жовтні 2017 року, про що свідчить розрахунковий лист ОСОБА_1 , проте у грудні 2017 року в зв'язку з накладенням на позивача дисциплінарних стягнень матеріальна допомога була відкоригована зменшена) лише на 1844,05 грн суд зазначає, що дійсно доданими до клопотання копіями розрахункових листів ОСОБА_1 підтверджується факт нарахування за жовтень 2017 року матеріальної допомоги у розмірі 7088,65 грн. та факт утримання у грудні 2017 року з нарахувань частини матдопомоги за жовтень 2017 року у розмірі 1844,05 грн. отже сума матеріальної допомоги за жовтень 2017 яку відповідачу слід виплатити на виконання рішення суду складає 1844,05 грн.

Крім того, суд погоджується з доводами відповідача про необхідність при виконанні рішення суду відповідно до вимог чинного законодавства утримати із суми невиплачених позивачеві премії, надбавки за високі досягнення та частини матеріальної допомоги військового збору у розмірі 1,5% відповідних нарахувань та податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18%.

Так, відповідно до п. 16-1 Підрозділу ХХ ПК України зокрема передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.

Також відповідно до ст. 162 ПК України, платниками податку на доходи фізичних осіб зокрема є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; податковий агент. Статтею 164 ПК України зокрема передбачено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку зокрема включаються. доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту). Відповідно до ст. 167 ПК України, ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Згідно п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Отже, з загальної суми нарахувань на користь позивача (премія за грудень 2017 року у розмірі 7 432,80 грн. + невиплачена у жовтні 2017 року надбавка за високі досягнення у розмірі 1 868,40 грн. + невиплачена у грудні 2017 року надбавка за високі досягнення у розмірі 1 774,99 грн. + невиплачена частина матеріальної допомоги у розмірі 1844,05, а всього у розмірі 12920,24 грн. підлягають утриманню військовий збір у розмірі 193,80 грн., та податок з доходів фізичних осіб у розмірі 2325,64 грн., всього утримань у розмірі 2519,44 грн. Отже на виконання рішення суду позивачу підлягає виплаті сума у розмірі: 10400,80 грн. заборгованості із заробітної плати (сума, отримана після вирахування утримань) та 1536,00 грн. судового збору, а всього у розмірі 11936,80 грн. Враховуючи, що платіжним дорученням №544 від 10.11.2020 підтверджується виплата позивачеві відповідачем на виконання рішення суду 11940,30 грн., суд вважає що за таких обставин обов'язок відповідача як боржника перед позивачем наразі відсутній, отже наявні підстави для визнання виконавчого листа, виданого Запорізьким окружним адміністративним судом 07.12.2020 у справі №280/6254/19, таким, що не підлягає виконанню.

Підсумовуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне заяву Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню задовольнити.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 294, 374 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню задовольнити.

Визати таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист, виданий Запорізьким окружним адміністративним судом 07.12.2020 у справі №280/6254/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області, Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення невиплачених премії, надбавки та матеріальної допомоги.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 294, 295, 296 та 297 КАС України.

Суддя Н.В. Стрельнікова