Справа № 2а-656/10/1570
01 лютого 2010 року 17 год. 14 хв. - 17 год. 29 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тарасишиної О.М.,
за участю секретаря Шармонової В.О.,
за участю представника Позивача, управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області, довіреність №15158/07 від 29 вересня 2009 року - Заруби Віталія Петровича,
представника Відповідача, підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, за довіреністю від 03 грудня 2009 року - Горбенка Олександра Борисовича,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області про визнання протиправними дій, скасування постанов головного державного виконавця від 05.08.2009 року та від 08.12.2009 року та визнання зобов'язання від 08.12.2009 року №09.1-10868/В-2/228 нечинним, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області про визнання протиправними дій, скасування постанов головного державного виконавця від 05.08.2009 року та 08.12.2009 року та визнання зобов'язання від 08.12.2009 року №09.1-10868/В-2/228 нечинним.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, зазначив, що управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області було пропущено строк на апеляційне оскарження постанови Біляївського районного суду Одеської області від 18 березня 2009 року по справі №2-а-61/09 з поважних причин, у зв'язку з чим ця постанова набрала законної сили і у справі було видано виконавчий лист за №2-а-61/09 від 15 травня 2009 року. У зв'язку з чим, Позивач наголосив на тому що, відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області було безпідставно та в порушення вимог чинного законодавства винесено постанови про накладення штрафу від 05.08.2009 року та від 08.12.2009 року, у зв'язку з чим просить їх скасувати.
Представник Позивача у судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник Відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі та надав до суду письмові заперечення на адміністративний позов, в яких зазначив, що 04.06.2009 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області винесена постанова про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-а-61/09, виданого 15.05.2009 року Біляївським районним судом Одеської області. Судове рішення у встановлений строк управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області не виконано, заходів щодо його виконання не вжито. Відповідач вважає, що доводи, викладені в позовній заяві щодо неправомірності винесення постанов від 05.08.2009 року та від 08.12.2009 року про накладення штрафу, не можуть бути підставою для скасування, оскільки носять інформаційний характер та жодним чином не стосуються порушення державним виконавцем норм Закону України «Про виконавче провадження», та не встановлюють неправомірності їх винесення. Одночасно пояснив, що відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» у державного виконавця не має жодних підстав для скасування зазначених постанов про накладення штрафу.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача та Відповідача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач на підставі ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст. 5 цього ж Закону здійснює повноваження щодо виконання судових рішень, в порядку передбаченому цим Законом. Оскільки згідно ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи притягнуті до нього мають право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органу державної виконавчої служби, якщо інший порядок оскарження не передбачений законом, а тому на підставі ст. 55 Конституції України, п.п. 1 ч. 1 ст. 17, 104, 181 КАС України позивач може оскаржити до суду в порядку адміністративного судочинства рішення, дії чи бездіяльність органу виконання судових рішень.
18.03.2009р. Біляївським районним судом Одеської області було прийнято постанову у справі № 2-а-61/2009р., згідно якої, адміністративний позов було задоволено частково та визнано відмову управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області щодо виплати ОСОБА_3 щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком - протиправною; зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3 підвищення до пенсії, передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року. (а.с. 24-25)
Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії зазначеної постанови, Управлінню Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області було відомо про винесену судом постанову, оскільки його представник брав участь у розгляді справи та був присутній при оголошенні постанови. Після набрання законної сили цієї постанови, на її виконання Біляївським районним судом 15.05.2009 року було видано виконавчий лист № 2-а-61/09. (а.с. 28-29)
Відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 14 КАС України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій України» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Невиконання судових рішень тягне передбачену законом відповідальність.
Відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Однак Позивач - управління Пенсійного фонду у Біляївському районі Одеської області не виконав зазначену Постанову Біляївського районного суду Одеської області від 18 березня 2009 року, чим порушив вимоги діючого законодавства України.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.06.2009 року, головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, Горбенком О.Б., було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 2а-61/09, виданого 15 травня 2009 року Біляївським районним судом Одеської області про зобов'язання управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області, що знаходиться за адресою: Одеська область, м. Біляївка, вул. Миру, 1, провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3, підвищення до пенсії, передбачене ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком виходячи з розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та надано семиденний строк для добровільного виконання, з моменту отримання постанови. (а.с. 31)
Відповідно до статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.
Згідно зі статтею 5 зазначеного Закону державний виконавець здійснює заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного у документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа: 1) за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону; 2) за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; 3) в інших передбачених законом випадках.
Однак, державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області у зв'язку з відсутністю відомостей про отримання управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області постанови від 04.06.2009 року про відкриття виконавчого провадження, на підставі ст. 32 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено відповідні постанови про відкладення провадження виконавчих дій на 10 днів від 08.06.2009 року та від 23.06.2009 року. (а.с. 34 - 36)
Позивач - управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області у своєму адміністративному позові зазначає, що він отримав постанову про відкриття виконавчого провадження 15 червня 2009 року. (а.с. 8) Відтак, Позивач знав про відкриття виконавчого провадження та необхідність виконати рішення суду у встановлені законодавством строки.
Проте, у зв'язку з подачею управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області 19.06.2009р. апеляційної скарги на постанову Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009р. у справі № 2-а-61/2009р., 22 червня 2009 р. ним було направлено на адресу Відповідача - підрозділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області заяву про зупинення виконавчого провадження на час до вирішення справи по суті Одеським апеляційним адміністративним судом з посиланням на ст.ст. 34-36 Закону України «Про виконавче провадження». (а.с. 14)
Статтею 36 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець виносить вмотивовану постанову про зупинення виконавчого провадження з підстав, передбачених у статтях 34 і 35 цього Закону, яка затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби. Постанову про зупинення виконавчого провадження з підстав, передбачених статтею 34 цього Закону, державний виконавець виносить не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови надсилається у 3-денний строк сторонам та суду або іншому органу (посадовій особі), які видали виконавчий документ.
Однак, вказаними статтями Закону не передбачено зупинення виконавчого провадження у зв'язку з подачею з порушенням строків апеляційної скарги на постанову, яка набрала законної сили. Відтак, Відповідачем - підрозділом примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області було направлено на адресу Позивача лист № 09.1-5828.7/В-2/228 про відсутність підстав для зупинення виконавчого провадження та необхідність виконати Постанову Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009р. (а.с. 39). Однак, 03.07.2009р., 14.07.2009р., 27.07.2009р. державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області було винесено відповідні постанови про відкладення провадження виконавчих дій в строк до 10 днів у зв'язку з відсутністю у останнього відомостей про стан виконання Управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області рішення суду. (а.с. 43, 45, 47)
Відтак, 05.08.2009 року державним виконавцем, за невиконання виконавчого листа № 2-а-61/09, виданого 15.05.2009р. Біляївським районним судом Одеської області, винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 340 грн. на управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області та вимогу у формі зобов'язання № 6930/В-2/228 про виконання постанови Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009р., відповідно до якої, з посиланням на статтю 76 Закону України «Про виконавче провадження» зобов'язано Позивача виконати виконавчий лист №2-а-61/09, виданий 15.05.2009 року, Біляївським районним судом Одеської області у триденний строк з моменту отримання постанови. (а.с. 49-50)
Статтею 76 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.
Згідно зі ст. 87 зазначеного Закону, у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання. Постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець або до суду в 10-денний строк. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає штраф на боржника у подвійному розмірі. При подальшому невиконанні рішення боржником, державний виконавець порушує клопотання перед судом про кримінальну відповідальність боржника відповідно до закону.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» копію постанови державний виконавець надіслав на адресу управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області простою кореспонденцією. Проте, у зв'язку з відсутністю у підрозділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області відомостей про отримання управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області постанови про накладення штрафу, Відповідачем було прийнято (та відправлено з супровідними листами) відповідні постанови про відкладення провадження виконавчих дій в строк до 10 днів від 10.08.2009р., від 21.08.2009р., від 03.09.2009р., від 15.09.2009р., від 29.09.2009р. та від 16.10.2009р. (а.с. 52, 54, 56, 58, 60, 62)
Водночас, Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 вересня 2009 року у справі № 2а-61/09/1506 апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області на постанову Біляївського районного суду Одеської області від 18 березня 2009 року залишено без розгляду. (а.с. 33) В обґрунтування суд зазначив, що апелянтом скарга подана після закінчення встановленого строку апеляційного оскарження, а також не було подано заяву про поновлення процесуального строку. Управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області зазначена ухвала була отримана 09 жовтня 2009 року.
На підставі ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили з моменту її проголошення, тобто 17 вересня 2009 року, і могла бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
У зв'язку з невиконанням зазначених постанов підрозділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, державним виконавцем 08.12.2009р. відповідно до ст.ст. 5, 76, 87 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 680 грн. на управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області та зобов'язано виконати рішення суду у триденний строк. (а.с. 5) Державним виконавцем також було попереджено, що у разі невиконання без поважних причин рішення суду, буде вирішене питання про притягнення до кримінальної відповідальності за умисне невиконання судового рішення відповідно до ч. 3 ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 382 Кримінального кодексу України. З наявних матеріалів справи вбачається, що зазначена постанова була отримана управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області 16.12.2009р.(а.с. 63) Підрозділом примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області 28.12.2009р. було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження та направлено клопотання до Біляївського районного суду Одеської області щодо порушення кримінальної справи у відношенні посадових осіб управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області за невиконання рішення суду № 2-а-61/09, видане 15.05.2009р. Біляївським районним судом Одеської області - за ознаками злочину, відповідальність за яке передбачено ст. 382 КК України за умисне невиконання посадовою особою рішення суду. (а.с. 68-70)
Позивач - управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області подав скаргу на постанову Відповідача - Підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області від 08.12.2009р., яка була отримана останнім 30.12.2009р. (а.с. 72-73) (тобто вже після винесення постанови про закінчення виконавчого провадження та направлення клопотання до Біляївського районного суду Одеської області щодо порушення кримінальної справи).
У судовому засіданні управлінням Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області, було зазначено про те, що причиною невиконання постанови Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009р. та постанов підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області від 04.06.2009р, від 05.08.2009р. та від 08.12.2009р є відсутність відповідних коштів у бюджеті управління. Водночас, у судовому засіданні Позивачем у своїй відповіді суду вказано на те, що управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області не зверталось ані до регіонального управління Пенсійного фонду, ані до Пенсійного фонду України із запитом коштів, необхідних для виплат у зв'язку з прийняттям відповідної постанови Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009 р.
Відповідно до п. 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 24 жовтня 2007 р. N 1261 (далі - Положення), основним завданням Пенсійного Фонду України є, зокрема, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.
Згідно з п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань планує свої доходи та видатки, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України, складає звіт про його виконання та подає їх в установленому порядку Міністру праці та соціальної політики для внесення на розгляд Кабінету Міністрів України; організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, управлінь в районах, містах і районах у містах щодо: забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством; провадить перерозподіл коштів між регіонами з метою забезпечення фінансування і виплати пенсій, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених актами законодавства.
Згідно з п. 9 Положення Кошти Пенсійного фонду України спрямовуються на фінансування виплати пенсій у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду.
Частиною 4 п. 2.1. Положення Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 (далі - Положення про Управління), основними завданнями Управління є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Відповідно до ч. 2 п.2.2 Положення про Управління, Управління планує доходи та видатки коштів Фонду в районі (місті), у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; ч. 4 п.2.2. Положення про Управління передбачено, що Управління своєчасно складає і в установленому порядку подає затверджену звітність регіональному управлінню Фонду. Відповідно до п.2.4. Положення про Управління , Управління зобов'язане у процесі своєї діяльності суворо додержуватися вимог чинного законодавства, законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян.
Згідно з ч. 1, 11 п. 3.2. Положення про Управління, начальник Управління керує діяльністю Управління, персонально відповідає за виконання покладених на Управління завдань, визначає ступінь відповідальності працівників Управління; вносить у разі потреби на розгляд регіонального управління пропозиції з питань діяльності Фонду.
Окрім того, згідно з п. 13 Інструкції про порядок здійснення операцій по зарахуванню і видаткам коштів Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 1992 року N 1-7, при недостатніх коштах для виплати пенсій та допомоги на відповідній території управління Пенсійного фонду направляють заявки на потребу в коштах з відповідними обгрунтуваннями, складені за даними заявок органів соціального забезпечення, Пенсійному фонду України.
Проте, під час судового засідання представник Позивача - управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області зазначив, що управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі в Одеській області не надало вчасно інформацію, не звітувало перед Пенсійним Фондом України про наявність Постанови Біляївського районного суду Одеської області від 18 березня 2009 року у справі № 2-а-61/2009р. про проведення перерахунку та виплату ОСОБА_3 підвищення до пенсії за віком та не порушило питання про збільшення видатків на соціальну виплату за вказаною постановою суду.
У Позивача відсутні докази про одержання Відповідачем копії заяви до Біляївського районного суду Одеської області про відстрочення виконання судового рішення, поданої до Біляївського районного суду 01.12.2009р. Ухвала ж про відстрочення виконання постанови Біляївського районного суду від 18.03.2009р. була ухвалена 17 грудня 2009 року, тобто вже після постановлення державним виконавцем постанови про стягнення з управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області штрафу у розмірі 680 грн. Відтак, дії головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області Горбенка О.Б., вчинені під час виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 2-а-61/09, виданого 15.05.2009р. Біляївським районним судом Одеської області є законними.
Отже, як вбачається з наведеного, у підрозділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області не було підстав для зупинення чи припинення виконавчого провадження у даній справі, відтак, невиконання постанови про виконавче провадження потягло за собою прийняття державним виконавцем постанови від 05.08.2009р. про накладення на управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області штрафу у розмірі 340 грн. та після невиконання цієї постанови - про прийняття відповідної постанови від 08.12.2009р. про накладення штрафу у розмірі 680 грн. та зобов'язання виконати постанову Біляївського районного суду Одеської області від 18.03.2009р., яке датоване також 08.12.2009р., у зв'язку з чим, винесені постанови були у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законом України «Про виконавче провадження».
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не обґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції Одеської області про визнання протиправними дій, скасування постанов головного державного виконавця від 05.08.2009 року та 08.12.2009 року та визнання зобов'язання від 08.12.2009 року №09.1-10868/В-2/228 нечинним - відмовити в повному обсязі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 04 лютого 2010 року.
Суддя /підпис/ О.М.Тарасишина
Справа № 2а-656/10/1570
(вступна та резолютивна частини)
01 лютого 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Тарасишиної О.М.,
за участю секретаря Шармонової В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області про визнання протиправними дій, скасування постанов головного державного виконавця від 05.08.2009 року та 08.12.2009 року та визнання зобов'язання від 08.12.2009 року №09.1-10868/В-2/228 нечинним, -
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції Одеської області про визнання протиправними дій, скасування постанов головного державного виконавця від 05.08.2009 року та 08.12.2009 року та визнання зобов'язання від 08.12.2009 року №09.1-10868/В-2/228 нечинним - відмовити в повному обсязі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.М.Тарасишина