Постанова від 29.03.2010 по справі 2а-9193/09/1570

Справа № 2а-9193/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Завальнюка І.В.,

при секретарі - Катеренчук І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом прокуратури м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси до Дочірнього підприємства Фірма «Антарес» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора міста Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси (далі - ДПІ у Приморському районі м. Одеси) звернувся до суду із зазначеним позовом та просив суд стягнути з Дочірнього підприємства Фірма «Антарес» (далі - ДПФ «Антарес») суму заборгованості по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 30063,38 гривень.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що згідно облікових карток платника податку, станом на 12.02.2009 року, по платежу «орендна плата з юридичних осіб» ДПФ «Антарес» має непогашену заборгованість в сумі 30063,38 гривень. ДПІ у Приморському районі м. Одеси відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги від 01.10.2008 року №1/4117 та від 19.11.2008 року №2/4829, відповідно, проте відповідачем зазначена заборгованість не погашена, у зв'язку із чим прокурор звернувся до суду.

Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належний чином. Причини неявки суду не повідомив.

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечення на позовну заяву не надав, про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню . Судом встановлено, що ДПФ «Антарес є орендарем земельної загальною площею 4308 кв.м. на підставі договору оренди, укладеного з Одеською міською радою. Головним державним податковим інспектором відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ДПФ «Антарес» за податковий період 2007 рік. За результатами перевірки складено акт від 12.05.2008 року №4548/55/25-04.

Перевіркою встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в результаті чого встановлена недоїмка за листопад 2007 року в сумі 4974,34 гривень. На підставі вказаного акту ДПІ у Приморському районі м. Одеси винесено податкове повідомлення-рішення від 13.05.2008 року №000009291504/0, яким відповідачу нараховано штраф в сумі 497,43 гривень (4974,34 гривень х 10%).

В подальшому співробітником ДПІ у Приморському районі м. Одеси були проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ДПФ «Антарес» за 2008 рік, за результатами яких складені акти перевірок від 23.07.2008 року №7508/96/15-04, яким встановлена недоїмка за січень в сумі 4823,86 гривень та за лютий в сумі 5989,13 гривень, від 25.06.2008 року №5430/86/15-04, яким встановлена недоїмка за березень в сумі 1922,38 гривень.

На підставі вказаних актів перевірок ДПІ у Приморському районі м. Одеси винесені податкові повідомлення-рішення про нарахування штрафних санкцій від 05.06.2008 року №0010681504/08 - 192,24 гривень, від 24.07.2008 року №0016161504 - 598,91 гривень, від 24.07.2008 року №001615104/0 - 964,77 гривень.

Крім того, згідно поданої 11.03.2008 року ДПФ «Антарес» податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008 рік №12777, відповідачем самостійно нараховано орендну плату за 2008 рік згідно з договором оренди в загальній сумі 63884,30 гривень, яка відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є узгодженим зобов'язанням з орендної плати за земельну ділянку.

Судом встановлено, що у 2008 році відповідачем було частково сплачено задекларовану суму, в результаті чого згідно облікової картки платника податку, станом на 17.02.2009 року сума недоїмки зі сплати орендної плати з юридичних осіб у ДПФ «Антарес» становить 30063,38 гривень.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про плату за землю» власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також оренду плату за земельні ділянки державної та комунальної власності, з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно до положень п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4, п.5.1 ст.5, п.п.6.2.1 п.п.6 2.3 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті; податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги; податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що відповідно до п.п.6.2.3, п.6.2, ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було винесено першу та другу податкові вимоги від 01.10.2008 року №1/4117 та від 19.11.2008 року №2/4829, відповідно, які були особисто отримані уповноваженими особами відповідача.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю» контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги прокуратури м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі .

Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ :

Позов прокуратури м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства фірми «Антарес» (65000, м. Одеса, вул. Мечнікова, 4) в доход державного бюджету заборгованість по орендній платі з юридичних осіб в сумі 30063,38 гривень (р/р 33210812700008, код платежу 13050200, одержувач ГУДКУ в Одеській області, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код 23213460).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано «02» квітня 2010 року.

Суддя ______________________ І.В. Завальнюк