Ухвала від 15.03.2021 по справі 755/13016/20

Справа № 755/13016/20

Провадження № 2/752/3740/21

УХВАЛА

15 березня 2021 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Плахотнюк К.Г., переглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей та сім'ї Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав ,

ВСТАНОВИВ:

ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 14.09.2020 року матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей та сім'ї Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав передано за підсудністю до Голосіївського районного суду м.Києва.

За даними протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 16.11.2020 року вказана вище справа надійшла до провадження судді Голосіївського районного суду м.Києва Плахотнюк К.Г.

Під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. 177 ЦПК України.

Відповідно з ч.2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

У відповідності до положень ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З матеріалів справи № 755/13016/20, що надійшли до суду вбачається, що позивач сплатила судовий збір у сумі 840 грн. 80 коп. на розрахунковий рахунок Дніпровського районного суду м.Києва, проте, ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва справу було направлено за підсудністю до Голосіївського районного суду м.Києва.

Відтак, судовий збір у сумі 840 грн. 80 коп. за вимогу майнового характеру має бути сплачено позивачем на рахунок Голосіївського районного суду міста Києва.

В свою чергу, відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження заяви до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно роз'яснень, які містяться в абз.2 п.5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року встановивши, що судовий збір сплачено не за місцем розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху та пропонує сплатити судовий збір до бюджету за місцем розгляду справи і одночасно цією ж ухвалою відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за № 1650/24182, вирішує питання про повернення помилково сплаченого судового збору.

У пункті 44 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року зазначається, що питання щодо повернення сплаченої суми судового збору в будь-якому разі вирішується судом, який вирішував питання, пов'язані з відкриттям провадження у справі, чи розглядав справу, навіть якщо таку сплату помилково здійснено не за місцем розгляду справи.

Крім того, подана без додержання правил, викладених у ч.1 ст.177 ЦПК України згідно якої до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що додаються до неї , відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб .

З поданої позивачем позовної заяви та доданих до неї додатків встановлено відсутність копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї , відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб за заявленими ОСОБА_1 позовними вимогами.

Враховуючи, що позивачем було сплачено суму коштів на оплату судового збору за подання позовної заяви до іншого суду платіжне доручення № 0.0.1736124180.1 від 15.06.2020 року, а ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 14.09.2020 року справу передано за підсудністю до Голосіївського районного суду м.Києва, керуючись ч.2 ст. 133 ЦПК України та роз'ясненнями, які містяться п.5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року, суддя прийшов до висновку, що судовий збір сплачений позивачем на рахунок Дніпровського районного суду м. Києва, підлягає поверненню.

З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 4, 6, 9 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 133, 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей та сім'ї Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків, протягом семи днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Повернути ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок ) грн. 80 коп., сплачений одержувачу - УК у Дніпровського р-н 22030101, згідно платіжного доручення 0.0.1736124180.1 від 15.06.2020 року.

Ухвала в частині визначення розміру судового збору може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Голосіївський районний суд м.Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення або отримання копії..

В решті ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя К.Г. Плахотнюк

Попередній документ
95667118
Наступний документ
95667120
Інформація про рішення:
№ рішення: 95667119
№ справи: 755/13016/20
Дата рішення: 15.03.2021
Дата публікації: 22.03.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Голосіївський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено за підсудністю (14.09.2020)
Дата надходження: 10.09.2020
Предмет позову: про позбавлення батьківських прав
Розклад засідань:
25.08.2021 11:00 Голосіївський районний суд міста Києва
26.01.2022 16:00 Голосіївський районний суд міста Києва