Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
Іменем України
22.12.2009Справа №2-3/3417-2009
за позовом Обслуговуючого кооперативу "Праліска", м. Євпаторія (97400, м. Євпаторія, вул. Л. Толстого,70-а)
до відповідачів 1. Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія (97493, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул. Алея Дружби,50)
2. Виконавчого комітету Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія (97493, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул. Алея Дружби,50)
про визнання недійсними рішень та спонукання до виконання певних дій
Суддя Соколова І.О.
Від позивача - представник Павлова М.А. за дор. від 31.03.09р.
Від першого відповідача - представник не з'явився
Від другого відповідача - представник Вєлічко Д.В. за дор. від 02.02.09р.
Обставини справи: У червні 2009 р. позивач - Обслуговуючий кооператив "Праліска", м. Євпаторія звернувся до Господарського суду АР Крим із позовом до відповідачів - Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія та Виконавчого комітету Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія про визнання недійсним рішення 25 сесії 5 скликання Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія від 26.10.07р. №5-25/19 «Про відмову СПД - юридичній особі ОК «Проліска» та у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки в районі озера Яли - Майнак, смт. Заозерне, визнання недійсним рішення 27 сесії 5 скликання Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія від 28.12.07р. №5-27/3 «Про відмову ОК «Проліска» у прийнятті до комунальної власності територіальної громади смт. Заозерне водогосподарського паспорту Яли - Майнакського озера з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія, а також про зобов'язання Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія прийняти у комунальну власність Паспорту водогосподарського об'єкта озера Яли - Майнак з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія у виконання зобов'язань по Меморандуму про співпрацю та координацію дій від 30.05.07р.
08.09.09 р. представники відповідачів заявили клопотання про зупинення провадження по дійсній справі до розгляду справи № 2-19/4341-09 за позовом Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія, Виконавчого комітету Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне до ОК «Праліска», м. Євпаторія про розірвання меморандуму від 30.05.07 р.
Ухвалою ГС АРК від 08.09.2009 р. провадження по справі було зупинено до розгляду в Господарському судді АРК справи № 2-19/4341-09.
01.12.2009 р. до Господарського суду АР Крим від позивача надійшло клопотання про поновлення провадження по дійсній справі у зв'язку з тим, що 21.09.09 р. по справі № 2-19/4341-09 прийнято рішення, яким в задоволенні позову Заозерненської сільради та Виконкому Заозерненської сільради до ОК «Праліска» відмовлено. Вказане рішення залишено без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 23.11.09 р. ( а.с. 80-90).
У зв'язку з цим, ухвалою ГС АРК від 01.12.09 р. провадження по справі було поновлено та призначено судове засідання на 10.12.09 р.
Ухвалою ГС АРК від 10.12.09 р. судове засідання було відкладено на 22.12.09 р.
До дня слухання справи від Обслуговуючого кооперативу «Проліска» надійшла заява від 15.12.09р. про уточнення позовних вимог ( а.с. 97-99).
Крім того, до дня слухання справи від першого відповідача надійшло клопотання від 18.12.09р. про розгляд справи у відсутність представника Ради. У цій заяві повідомляється, що від позивача 16.12.09р. надійшла заява про уточнення позовних вимог, проти яких перший відповідач заперечує на підставах, викладених у відзиві на позов ( а.с. 100).
Вищевказані документи додані до матеріалів справи.
Представник другого відповідача надав суду та позивачу відзив на заяву ОК «Праліска» про уточнення позовних вимог ( а.с. 101-102).
У судовому засіданні 22.12.09 р. представник позивача підтримав свої вимоги про визнання недійсним Рішення 25 сесій 5 скликання Заозерненської селищної Ради від 26.10.07р. №5-25/19, Рішення 27 сесії 5 скликання Заозерненської селищної Ради від 28.12.07р. №5-27/3, а також просив визнати за ОК «Праліска» право на розробку плану земельної ділянки загальною площею 10,02га для будівництва рекреаційного комплексу в смт. Заозерне по вул. Алея Дружби у районі озера Яли - Майнак.
Крім того, позивач уточнив свої вимоги, викладені п.5 прохальної частини позовної заяви від 30.06.09р., та просить зобов'язати 1-го відповідача - Заозерненську селищну Раду - внести на розгляд найближчої сесії Ради питання про прийняття в комунальну власність смт. Заозерне паспорта водогосподарського об'єкту озера Яли Майнак з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної Ради.
Позивач також доповнив свої позовні вимоги п.6 наступного змісту: спонукати другого відповідача - Виконавчий комітет Заозерненської селищної Ради - до виконання зобов'язань, викладених у п.3.6 Меморандуму про співпрацю і координацію дій від 30.05.07р., укладеного між Виконавчим комітетом Заозерненської селищної Ради та ОК «Проліска», в частині укладення договору на реалізацію інвестиційного проекту на території Заозерненської селищної Ради, з урахуванням пропозиції замовника та вимог селищної Ради.
1-й відповідач - Заозернінська сільрада не забезпечив явку свого представника в судове засідання, незважаючи на те що, про день и місто слухання справи був повідомлений належним чином - рекомендованою поштою за юридичною адресою.
Раніш у відзиві на позов від 15.07.09р. вимоги ОК «Праліска» не визнав, посилаючись на те, що позивач не підтвердив належними документами фактичні затрати з виготовлення Паспорту для подальшої можливості для прийняття на баланс водогосподарського об'єкту озера Яли Майнак ( а.с. 62-65).
Представник 2-го відповідача - Виконком Заозернінської сільради вимоги ОК «Праліска», в тому числі уточнені, не визнав та у відзиві на уточнену позовну заяву від 18.12.09 р. просив суд припинити провадження по справі в частині спонукання Виконавчого комітету Заозерненської сільради виконати зобов'язання, викладені в п.3.6. Меморандуму про співпрацю і координацію дій від 30.05.07 р. в частині укладення договору на реалізацію інвестиційного проекту на території Заозерненської сільради з урахування позицій замовника та вимог селищної ради.
Розглянувши матеріали справи, додатково представлені документи, заслухавши пояснення представників позивача, 2-го відповідача, суд, -
встановив:
На засіданні 16-й сесії 5-го скликання Заозерненської селищної ради 30.03.07 р. було вирішено доручити Виконавчому комітету Заозерненської селищної ради ретельно вивчити всі пропозиції обслуговуючого кооперативу «Праліска», підготувати меморандум (договір) на реалізацію інвестиційного проекту на території Заозерненської слищної ради з урахуванням пропозицій замовника та вимог селищної ради.
30 травня 2007 р. між виконавчим комітетом Заозерненської селищної Ради та обслуговуючим кооперативом "Пралеска" було укладено меморандум про співпрацю та координацію дій ( надалі за текстом меморандум) (а.с. 11).
Відповідно до розділу 2 Меморандума обслуговуючий кооператив «Праліска» взяв на себе наступні зобов'язання: виступити замовником та провести за власні кошти проектно-дослідницькі роботи з паспортизації водного об'єкту місцевого значення озера Яли-Майнак площею 51,52 га, а також водоохоронної зони завширшки 50 метрів по периметру озера, що розташоване на землях Заозерненської селищної Ради, здійснити реєстрацію юридичної адреси обслуговуючого кооперативу «Праліска» на території Заозерненської селищної ради, запропонував загальний обсяг інвестицій 1340 тис. грн., а також підготувати пропозиції по інвестиційному проекту та проекту інвестиційного договору.
Розділом 3 меморандуму визначені зобов'язання Виконавчого комітету Заозерненсьокї сільради, відповідно до яких він: надає консультаційну, інформаційну допомоги, проводить консультації з питань розробки інвестиційного проекту та інше.
Пунктом 4.1. меморандуму сторони встановлені, що вони не мають права передавати свої права і зобов'язання, передбачені цим меморандумом третім особам.
Згідно з п. 7.1. меморандум діє до повного виконання зобов'язань сторонами та укладання договору з обслуговуючим кооперативом «Праліска» на реалізацію інвестиційного проекту.
Умови меморандуму також були предметом дослідження попередніми судами під час розгляду справи № 2-19/4341-09, за результатами якого було прийнято рішення про відмову в задоволенні позову Заозерненської сільради, Виконавчого комітету Заозерненської селищної ради до відповідача - ОК «Праліска» про розірвання Меморандуму від 30.05.07 р., яке набуло законної сили відповідно до Постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 23.11.09 р. ( а.с. 81-90).
Згідно зі ст. 35 ГПК України, факти, встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.
Відповідно до умов зазначеного меморандуму, позивач уклав з Кримським державним проектно - дослідницьким інститутом договір № 1301 на розробку робочого проекту «Розробка паспорту Яли Майнакського озеру з визначенням меж прибережних захисних смуг на території Заозерненської сільради м. Євпаторії АРК» (а.с. 17-19), відповідно до умов якого виконавець - Кримський державний проектно - пошуковий інститут зобов'язався виконати, а замовник прийняти та сплатити робочий проект «Розробка паспорту Яли Майнакського озеру з визначенням меж прибережних захисних смуг на території Заозерненської сільради м. Євпаторії АРК» (п.1.1.договору) ( а.с. 17-19).
Ціна договору склала 18 058,80 грн., відповідно до зведеного кошторису на проектно - пошукові роботи ( додаток № 2), та протоколу узгодження про договірну ціну ( Додаток № 3).
Відповідно до Акту здачі - приймання проектної продукції за договором 1301 вартість виконаних робіт встановлена 18058,90 грн. та витрати на виготовлення паспорта згідно з квитанціями склали 227645,00 грн. (а.с.20,37-38).
Діючи в рамках цього меморандуму, позивач неодноразово своїми листами від 26.03.2007 р. та 21.09.2007 р. звертався до відповідача з клопотанням про дозвіл розробки проекту відводу земельної ділянки розміром 10 га в районі озера Яли Майнак.
28 вересня 2007 р. рішенням 24-й сесії 5-го скликання № 5-24/10 "Про розгляд клопотання ОК "Пралеска" з питання розробки проекту землеустрою з відводу земельної ділянки площею 10,00 га для будівництва рекреаційного комплексу по вул. Алея Дружби в районі озера Яли Майнак", Заозерненською сільрадою створено тимчасову комісію для розгляду питання по суті, детального вивчення рекомендацій, відображених в паспорті водного об'єкта з покращення водовикористання озера, покращення технічного стану гідроспоруд, для визначення послідовності та порядку виконання вказаних рекомендацій. Комісії доручено внести конкретні пропозиції для розгляду питання з виділення земельної ділянки та надати їх на обговорювання найближчого засідання сесії Заозерненської селищної Ради ( а.с. 15-16).
22.10.07 р. позивач звернувся з клопотанням до відповідача про прийняття водогосподарського паспорту озеру Яли - Майнак з визначенням приберегових захисних смуг, що знаходиться на території Заозерненської селищної Ради ( а.с. 12).
Виконавчий комітет Заозерненської сільради своїм листом від 29.10.07 р. № 946/0211 повідомив позивачу про те, що для прийняття Паспорта у власність селищної Ради позивачеві необхідно надати у селищну Раду платіжні документи Паспорта або зведений кошторисний розрахунок паспорта ( а.с. 13).
Але, 26 жовтня 2007 р. Заозерненською сільрадою на 25-й сесії 5-го скликання прийнято рішення № 5-25/19 "Про відмову СПД - юридичній особі ОК "Праліска" в видачі дозволу на розробку проекту землеустрою з відводу земельної ділянки в районі озера Яли-Майнак смт. Заозерне" ( а.с. 9).
Підставою для відмови ОК «Праліска» стало те , що дана територія, відповідно до затвердженого генерального плану селища Заозерне, пропонується до розвитку за умови відсипки існуючого озера Яли Майнак; не розроблено плану заглиблення відсипки озера; не розроблено проекту виносу в натурі меж прибережної захисної смуги, водоохоронних зон; не розроблено містобудівну документацію на всю територію в акваторії озера з урахуванням розвитку згідно з генпланом.
Пунктом 2 рішення Заозерненської сільради від 26.10.07 р. ОК «Праліска» запропоновано укласти інвестиційний договір з конкретним зазначенням обов'язків сторін і строків їх виконання, розглянути його на сесії селищної ради.
Але, незважаючи на надані позивачем документи, відповідач 28.12.2007 р. на 27-й сесії 5-го скликання Заозрненської сільради прийняв рішення № 5-27/3, яким відмовив ОК «Праліска» в прийомки до комунальної власності територіальної громади смт. Заозерне водогосподарського паспорту Яли - Майнакскього озеру з визначенням приберегових захисних смуг, що знаходиться на території Заозерненської селищної Ради з підстав ненадання ОК «Праліска» актів виконаних робіт, фінансових документів, які підтверджують факт оплати за виконані роботи з розробки водогосподарського паспорту ( а.с. 10).
Незважаючи на прийняті відповідачем рішення, позивач на протязі 2008 та в 2009 році знов звертався до Заозерненської селищної Ради з клопотаннями прийняти виготовлений паспорт.
Слід відмітити, що до своїх клопотань від 04.11.08 р., від 09.01.09 р. позивач надавав усі необхідні документи, в тому числі фінансові, які підтверджували витрати ОК «Праліска» по виконанню робіт з розробки водогосподарського Паспорту ( а.с. 23, 114).
Відмова позивачу рішеннями Заозрененської сільради від 26.10.07 р., від 28.12.07 р. стало однією із підстав для звернення до суду з позовом про визнання недійними вказаних рішень Заозерненської сільради.
Суд вважає, що вимоги позивача в цій частині підлягають задоволенню з наступних підстав:
Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження з розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, які передано в приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські Ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Ст. 122 Земельного кодексу України чітко визначено компетенцію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з передачі земельних ділянок в постійне користування. Згідно до ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що знаходяться в державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.
Згідно до п. 5 ст. 123 Земельного кодексу України відповідна Рада розглядає клопотання в місячний термін та дає згоду на розробку проекту відводу земельної ділянки. Відмова органу місцевого самоврядування або органу місцевої влади у наданні земельної ділянки у користування може бути оскаржена в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки повинне включати мотивовані пояснення із посиланнями на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації з землеустрою.
Суд дійшов до висновку, що спірне рішення Заозерненської селищної Ради від 26.10.07 р. за № 5-25/19 прийнято всупереч вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій».
Вказані підстави для відмови у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою є нічим іншим, як вимога до проекту землеустрою згідно до ст. 50 Закону України «Про землеустрій», Порядку розробки проектів землеустрою з відводу земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.04 р. № 677.
Статтями 88, 89 Водного кодексу України визначено розміри та порядок ведення господарської діяльності в межах водоохоронних зон.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 р. № 486 затверджено Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режимів ведення господарської діяльності у них. Згідно до даного Порядку (п. 11) водоохоронна зона лиманів, як правило, співпадає з прибережною захисною смугою та визначається по ширині не менш 2 км від зрізу води.
Більш того, вказані питання також відображені у Паспорті водного об'єкту місцевого значення озера Яли-Майнак, однак, Заозерненська сільрада в цьому питанні затягувала з прийняттям відповідного рішення.
Суд також вважає, що Рішення Заозерненської селищної Ради від 28.12.07 р. за № 5-27/3 є таким, що порушує права та інтереси позивача у зв'язку з наступним:
Дійсно, виконавчий комітет - це бюджетна установа, яка керується законодавчими актами з бухгалтерського обліку, які передбачені для бюджетних установ.
Відповідно до Інструкції з обліку основних засобів та інших необортних активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 17.07.00 р. № 64 (г0459-00) та затвердженої в Міністерстві юстиції України 31.07.00 за № 459/4680 ( у редакції наказу Державного казначейства України 21.02.05 р. № 30 (/0300-05), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.200 за № 300/10580), нематеріальні активи - це активи, що не мають фізичної та/або матеріальної форми незалежно від вартості і використовуються установою в процесі виконання основних функцій більше одного року.
Для взяття на облік нематеріальні активи повинні бути закінченими та засвідченими відповідними документами в порядку, встановленому чинним законодавством України.
На облік у складі нематеріальних активів беруться придбані права на володіння, користування та розпорядження об'єктом нематеріальних активів після відчуження їх ( прав) від колишніх власників та визначення його вартості.
Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджених наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 № 114 (70890-99) та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.12.99 р. за № 890/4183, для бухгалтерського обліку нематеріальних активів передбачений рахунок 12 «Нематеріальні активи», об'єктів права інтелектуальної власності - субрахунок 121 «Авторські та суміжні з ними права».
Але, суд вважає, що водогосподарський Паспорт Яли - Майнакського озера з визначенням при берегових захисних смуг на території Заозерненської сільради є об'єктом авторського права ОК «Праліска», який створений Державним інститутом з водогосподарського та меліоративного будівництва «Кримгіпроводгосп» за власні кошти позивача.
Більш того, умови Меморандуму від 30.05.07 р. не передбачають у якості зобов'язань позивача - ОК «Праліска» надання Виконкому Заозерненської сільради яких - небудь бухгалтерських, фінансових та інших документів для підтвердження понесених затрат при розробки Паспорту Яли Майнакського озеру.
Зокрема, пункт 3.6. Меморандуму містить зобов'язання Виконавчого комітету після виконання та передачі Паспорту водного об'єкту місцевого значення озеру Яли - Майнак, площею 51,52 га, а також водоохоронної зони шириною 50 метрів по периметру озеру, Заозерненський селищній ради укласти с ОК «Праліска» договір на реалізацію інвестиційного проекту з урахування пропозицій замовника та вимог селищної ради.
При цьому, суд також приймає до уваги, що позивач виконав умови меморандуму, здійснив оплату до місцевого бюджету, здійснив паспортизацію водного об'єкту за власні кошти, а тому рішення Заозерненської сільради про відмову у прийнятті до комунальної власності водогосподарського паспорта Яйли - Майнакського озеру від 28.12.07 р. є порушенням прав та законних інтересів позивача.
Згідно з частиною 10 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 21 Цивільного кодексу України, суд визнає незаконним та скасовує нормативно - правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Згідно з роз'ясненнями Президії Вищого Арбітражного суду України від 26.01.00 р. № 02-5/35 зі змінами та доповненнями «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з недійсними актів державних та інших органів» підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що рішення Заозерненської сільради від 26.10.07 р. про відмову ОК «Праліска» у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою з відведенню земельної ділянки в районі озера Яли - Майнак, смт. Заозерне, а також рішення Заозерненської сільради від 28.12.07 р. про відмову ОК «Праліска» у прийнятті до комунальної власності територіальної громади смт. Заозерне водогосподарського паспорту Яли - Майнакського озера з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної Ради є незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси позивача із зазначених вище підстав.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, неви знання або оспорювання (ст. 15 Цивільного кодексу України).
Стаття 16 Цивільного кодексу України визначає, що під способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права, примусове виконання обов'язку в натурі, тощо, суд також може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Враховуючи, що відповідно до ст.22 Закону України „Про землеустрій”, пункту 3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004р. №677, розроблення проекту відведення земельної ділянки можливе на підставі рішення суду, за викладених умов право позивача на отримання земельної ділянки у оренду найбільш повно буде захищене шляхом визнання права на розроблення проекту відведення зазначеної земельної ділянки, а відтак вимоги позивача в цій частині обґрунтовані.
У зв'язку з цим, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про визнання за ОК «Праліска» права на розробку проекту земельної ділянки площею, 10,0 га для будівництва рекреаційного комплексу по вул. Алея Дружби в районі озеру Яли майнак та про зобов'язання відповідача - Заозерненську селищну Раду внести на розгляд найближчої сесії питання про прийняття в комунальну власність смт. Заозерне Паспорту водогосподарського об'єкту озера Яли Майнак з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної Ради, які викладені в заяві про уточнення позовних вимог від 15.12.09 р.
Але, вимоги позивача про спонукання другого відповідача - Виконавчий комітет Заозерненської сільради виконати пункт 3.6. Меморандуму від 30.05.07 р., про які йде річ в заяві про уточнення позовних вимог, є передчасними.
Так, вказаний пункт Меморандуму містить зобов'язання укласти з ОК «Праліска» договір на реалізацію інвестиційного проекту на території Заозерненської сільради з урахування пропозицій замовника та вимог сільради.
Так, відповідно до ст. 10 ГПК України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.
Питання укладення договорів регулюється главою 53 Цивільного кодексу України та главою 20 Господарського кодексу України.
Зокрема, загальний порядок укладення господарських договорів містяться в ст. 181 Господарського кодексу України.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору ( ч.2, 3 ст. 181 ГК України).
Але, позивачем не був дотриманий порядок укладання договорів, встановлений діючим законодавством, у зв'язку з цим, ці вимоги позивача слід залишити без розгляду на підставі п. 3 ст. 81 ГПК України, як передчасні.
Заперечення відповідачів не можуть бути прийняті судом до уваги, так як, всупереч ст. 33 ГПК України, вони не були документально обґрунтовані та спростовувались матеріалами справи.
З обліком викладеного, керуючись, ст. ст. 35, п. 3 ст.81, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРIШИВ:
1. Позовні вимоги ОК «Праліска», м. Євпаторія задовольнити частково.
2. Визнати недійсним рішення 25 сесії 5 скликання Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія від 26.10.07р. №5-25/19 «Про відмову СПД - юридичній особі ОК «Праліска» у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки в районі озера Яли - Майнак, смт. Заозерне».
3. Визнати недійсним рішення 27 сесії 5 скликання Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія від 28.12.07р. №5-27/3 «Про відмову ОК «Праліска» в прийнятті до комунальної власності територіальної громади смт. Заозерне водогосподарського паспорту Яли - Майнакського озера з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної ради, смт. Заозерне, м. Євпаторія».
4. Визнати за ОК «Праліска» (97400, АРК, м. Євпаторія, вул. Л. Толстого, 70-а, ЗКПО 26537861) право на розробку проекту земельної ділянки площею 10, 0 га для будівництва рекреаційного комплексу по вулиці Алея Дружби в районі озера Яли-Майнак, смт. Заозерне.
5. Зобов'язати відповідача - Заозерненську селищну Раду (97493, АРК, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул. Алея Дружби, 50 ОКПО 22265511, р/р 315149311600016 в Банку УГК в АРК, м. Сімферополь, МФВ 824026) внести на розгляд найближчої сесії ради питання про прийняття в комунальну власність смт. Заозерне Паспорта водогосподарського об'єкту озера Яли Майнак з визначенням прибережних захисних смуг на території Заозерненської селищної Ради.
6. Позовні вимоги ОК «Праліска», м. Євпаторія відносно 2-го відповідача - Виконавчого комітету Заозерненської селищної ради залишити без розгляду.
Рішення оформлене згідно зі ст.84 ГПК України та підписане 25.12.2009 року.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Соколова І.А.