13 травня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-1567/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах деожави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені та за дорученням якої діє територіальне управліня Головтрансінспекції у Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_2, про стягнення коштів,-
Прокурор Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управляння Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області звернувся до суду про стягнення до Державного бюджету України з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафної санкції в сумі 1700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16.12.2009р. посадовими особами ТУ Головтрансінспекції у Чернівецькій області в ході рейдової перевірки виявлено порушення приватним підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідками встановленого складено Акт №002465 та 30.01.2010р. винесено постанову № 2376 про застосування фінансових санкцій, передбачених абз.3 ч.1 ст.60 вказаного Закону у вигляді штрафу. Оскільки відповідачем самостійно не виконано вимог постанови, то позивач звертається з даним позовом до суду.
До початку судового засідання представник позивача подав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач до початку судового засідання подав письмове клопотання про те, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, та просить суд розглянути справу без його участі.
Згідно вимог ст. 136 КАС України визнання адміністративного позову відповідачем не перешкоджає подальшому розгляду справи по суті заявлених вимог з метою з"ясування, чи не суперечать такі дії закону, або порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Розглянувши матеріали справи, повно, всебічно дослідивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі виходячи з наступного.
Судом встановлені такі обставини.
16 грудня 2009 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області в ході рейдової перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом встановлено порушення ПП ОСОБА_2 розкладу руху, а саме надання послуг перевезення пасажирів по маршруту Чернівці - Новоселиця без оформлення дорожнього листа.
30.01.2010р. засупником начальника територіального управління винесено постанову № 2376, згідно якої до відповідача застосувано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. за порушення передбачене абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
02.02.2010 року постанову №2376 направлено відповідачу по місцю проживання.
До вказаних правовідносин слід застосувати такі положення закону.
Абзацом 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Статтею 39 вказаного Закону визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Для водія автобуса при здійсненні регулярних так і не регулярних пасажирських перевезень необхідні документи: в тому числі дорожній лист.
Відповідно до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Враховуючи те, що відповідач в добровільному порядку у встановлений законом строк не сплатив фінансові санкції у сумі 1700 грн., тому дана штрафна санкція підлягає стягненню в судовому порядку.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», 2, 11, 71, 79, 86, 94, 136, 158, 160-163,167 КАС України, суд , -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь ТУ Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області фінансову санкцію в сумі 1700 гривень (реквізити для зарахування коштів ГКПО 23246436, банк одержувача ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Суддя О.В. Боднарюк