Ухвала від 18.03.2021 по справі 540/1898/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 березня 2021 р. м.Одеса Справа № 540/1898/20

Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Кравець О.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Чорноморської митниці Держмитслужби на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від29.12.2020 р. по справі №540/1898/20

позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Комерційна фірма "Строй Мастер" відповідач Чорноморська митниця Держмитслужби

про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA 508000/2020/000072/2 від 08.07.2020 р.,

ВСТАНОВИВ:

Судовим рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 29.12.2020 р. адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Комерційна фірма "Строй Мастер" до Чорноморської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA 508000/2020/000072/2 від 08.07.2020 р. був задоволений.

На зазначене рішення суду Чорноморська митниця Держмитслужби подала апеляційну скаргу.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 року апеляційна скарга була залишена без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків сплати судового збору в розмірі 4519,55 грн.

12.03.2021 року до канцелярії апеляційного суду надійшло клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору до закінчення розгляду апеляційної скарги, посилаючись на той факт, що станом на 09.03.2021 року кошторис апелянта не затверджено. асигнування на сплату судового збору не надходило .

Суд оцінює такі доводи відповідача критично та вважає за необхідне відмовити у задоволенні вказаного клопотання.

Відповідно до статті 133 КАС України та статті 8 Закону України “Про судовий збір” суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, умовою звільнення від сплати судового збору або відстрочення його сплати є такий майновий стан сторони, який не дозволяє його сплатити.

Скрутне матеріальне положення має бути належним чином доведене суду.

Надані апелянтом пояснення не є підставою для відстрочення від сплати судового збору, адже несплата обов'язкового платежу суб'єктом владних повноважень не може виправдовуватись відсутністю відповідних бюджетних асигнувань та призначень.

Тому, клопотання скаржника про відстрочення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 121 КАС України, вважаю за можливе продовжити Чорноморській митниці Держмитслужби до 01 квітня 2021 року, строк усунення недоліків апеляційної скарги, встановлений ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 року.

Керуючись ст. 121, 169, 296,298 КАС України,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Чорноморської митниці Держмитслужби про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Продовжити Чорноморській митниці Держмитслужби строк для усунення недоліків апеляційної скарги у справі №540/1898/20, встановлений ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 року до 01 квітня 2021 року.

У разі неусунення недоліків в зазначений вище строк апеляційну скаргу буде повернуто апелянту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя: Кравець О.О.