15.03.2021 м.Дніпро Справа № 908/807/18
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Дарміна М.О. (доповідач)
суддів: Чус О.В., Орєшкіної Е.В.
при секретарі судового засідання: Ковзикові В.Ю.
Представники сторін:
від позивача: Горбовий В.А. адвокат, ордер серія ВН №066194 від 12.02.2020 р.;
від відповідача: Зубков А.В. адвокат, довіреність №1/05 від 13.05.2020 р.;
від відповідача: Блинду А.В., адвокат, ордер серія АІ № 1071456 від 02.12.2020 р.;
від відповідача: Лещенко О.В., адвокат, ордер серія АА № 1084179 від 25.02.2021 р.;
інші учасники не з'явили, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна транспортна компанія - 1" на рішення Господарського суду Запорізької області від 29.10.2020 (повний текст складено та підписано 12.11.2020 суддя Корсун В.Л.) у справі №908/807/18
за позовною заявою: Акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (Турецька республіка), що діє в Україні через представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті", 79037, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, буд. 212, корп. 2
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна транспортна компанія - 1", 67806, Одеська обл., Овідіопольський район, см. Авангард, вул. Ангарська, буд. 18-А
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Приватне акціонерне товариство "Страхова Група "ТАС", 03062, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 65
про відшкодування шкоди у розмірі 2 929 831,10 грн., завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди
Ухвалою суду від 01.03.2021 в судовому засіданні оголошено перерву до 15.03.2021 на 15:00 год.
15.03.2020 у судовому засіданні представнии сторін заявили про необхідність поставити питання судовому експерту Булейко О.А., який, відповідно до пояснень Горбового В.А. захворів і не зміг бути присутнім у судовому засіданні, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за необхідне оголосити перерву у судовому засіданні.
Згідно ч. 2 ст. 216 Господарського процесуального кодексу України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Присутні в судовому засіданні учасники справи повідомлені під розписку відповідно до вимог ч. 3 ст. 216 ГПК України.
Частиною 2 ст. 281 ГПК України встановлено, що процедурні питання, пов'язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
У зв'язку з неможливістю вирішити спір в даному судовому засіданні, колегія суддів вирішила оголосити перерву у судовому засіданні.
Враховуючи складність прибуття представників до Центрального апеляційного господарського суду, з метою вільного доступу до правосуддя, суд дійшов висновку про призначення наступного судового засідання в режимі відеоконференції, з відповідним судом, який був визначений представником у заяві про призначення судового засідання в режимі відеоконференції.
Відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з'явився, а також перевіряє повноваження представників.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
В Центральному апеляційному господарському суді є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи "EasyCon".
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020 року, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Керуючись ст. ст. 7, 13, 161, 197, 207, 216, 234, 235, 270 Господарського процесуального кодексу України, Центральний апеляційний господарський суд, -
В судовому засіданні оголосити перерву до 15.04.2021 на 14:00 год.
Судове засідання 15.04.2021 на 14:00 год., провести у режимі відеоконференції в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 65 в залі судових засідань № 207.
Представнику відповідача з'явитися до Південно-західного апеляційного господарського суду (65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29) для участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Ухвалу суду направити на електронну адресу Південно-західного апеляційного господарського суду - inbox@swag.court.gov.ua
Представникам з'явитися до Подільського районного суду м. Києва (04071, м. Київ, вул. Хорива, 21) для участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Ухвалу суду направити на електронну адресу Подільського районного суду м. Києва - inbox@pd.ki.court.gov.ua
Доручити Південно-західному апеляційному господарському суду та Подільському районному суду м. Києва забезпечити проведення відеоконференції судового засідання з Центральним апеляційним господарським судом за участю представника відповідача.
Центральний апеляційний господарський суд доручає відповідній службовій особі Південно-західного апеляційного господарського суду та Подільського районного суду м. Києва перевірити документи, що посвідчують особу представника (-ів) позивача або інших учасників провадження та перебувати поряд з ним (-ми) до закінчення судового засідання.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Провести судове засідання у справі №908/807/18 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародна транспортна компанія - 1" призначене на 15.04.2021 на 14:00 в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду (зал судового засіданні №207) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі відеоконференцзв'язку "EasyCon" (https://vkz.court.gov.ua/). Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням:://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Міжнародна транспортна компанія - 1" у строк до 13.04.2021 надати суду, у тому числі за допомогою підсистеми "Електронний суд" або на електронну адресу суду inbox@cag.court.gov.ua наступну інформацію: електронну адресу, яка буде ним використана для реєстрації в системі відеоконференцзв'язку; документи, що посвідчують особу, яка буде приймати участь в судовому засіданні та підтверджують її повноваження; номер телефону для зв'язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції можлива за умови використання комп'ютерної техніки або смартфону, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення (з доступом в мережу Інтернет).
Роз'яснити учаснику відеоконференції, що для участі судовому засіданні йому необхідно:
зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку;
очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні;
На початку судового засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати оригінал паспорту або іншого документу, що посвідчує його особу, на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво.
Копію цієї ухвали надіслати сторонам у справі.
Сторонам забезпечити явку повноважних представників у судове засідання.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/sud4876/ або переглянути процесуальні документи по справі на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.О. Дармін
Суддя Е.В. Орєшкіна
Суддя О.В. Чус