11 березня 2021 року справа №380/12206/20
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправним та скасування протоколу, зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: м.Львів, вул.Івана Франка, 25, код ЄДРПОУ 08412340), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати протокол №7 засідання житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.06.2020 в частині відмови капітану ОСОБА_1 у виплаті грошової компенсації;
-зобов'язати Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виплатити грошову компенсацію за належне для отримання житло ОСОБА_1 .
Вимоги обгрунтовує тим, що ОСОБА_1 у період з 04.12.1992 по 11.11.2004 проходив службу у військовій частині НОМЕР_2 . З 1992 року його зараховано на квартирний облік. На підставі протоколу № 4 засідання житлової комісії Військової частини НОМЕР_3 від 28.02.2005 у відповідності до рапорту та наданих документів позивача, як капітана запасу, зараховано на квартирний облік першочергово. Так як за час проходження служби житлове приміщення позивач не отримував, ним не було використано право на безоплатну приватизацію житла. Листом від 04.12.2018 Львівський обласний військовий комісаріат повідомив позивача про те, що з метою виконання Постанови Кабінету Міністрів України №728 від 02.09.2015, якою врегульовані деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян, затверджено Порядок визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм до отримання жиле приміщення, у зв'язку з чим необхідно надати у житлову комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 письмову згоду про отримання компенсації, з відповідним пакетом документів. Позивач зазначає, що ним надана письмова згода та відповідний перелік документів для отримання вказаної компенсації. Проте, протоколом № 12 засідання житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.12.2018, розгляд заяви ОСОБА_1 , який надав згоду на отримання грошової компенсації за належне до отримання жиле приміщення, відкладено до надходження офіційної інформації щодо затвердження розподілу видатків ГКЕУ та обсягів лімітів на виплату грошової компенсації на відповідний рік. 25.06.2020 житлова комісія ІНФОРМАЦІЯ_1 , розглянувши заяву позивача щодо погодження виплати грошової компенсації, відмовили у наданні грошової компенсації, у зв'язку з ненаданням повного пакету документів відповідно до п.11 Постанови кабінету Міністрів № 728 від 02.09.2015. Посилаючись на ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», позивач просив визнати незаконною бездіяльність відповідача, яка виразилась у незабезпеченні позачергово у встановленому законодавством порядку його і членів його сім'ї, жилим приміщення із додатковою жилою площею, так як ні компенсації за житло, ні житла для постійного користування він не отримав. Просив захистити його порушене право та задовольнити позов.
Ухвалою від 11.01.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву. Вказує, що на час звернення до суду позивач у складі сім'ї 2 особи ( він і дочка) перебуває на квартирному обліку з 09.10.1997 на загальних підставах, у списках на першочергове отримання житла з 28.02.2005, на позачергове отримання житла з 07.12.2004. 18.06.2020 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про розгляд на засіданні житлової комісії питання про погодження йому та членам його сім'ї виплати грошової компенсації за належне до отримання жиле приміщення. За результатами розгляду звернення позивача та наданих на розгляд документів житловою комісією ІНФОРМАЦІЯ_1 прийнято рішення про відмову у наданні грошової компенсації, у зв'язку з тим, що ним не наданий повний пакет документів, передбачений п. 11 Порядку 728, про що оформлений п. 1.15 протоколу житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 26.06.2020 № 7. Стверджує, що в діях відповідача відсутні протиправні ознаки відносно відмови у здійсненні розрахунку та виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення згідно п.1 ст. 12 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд встановив таке.
ОСОБА_1 у період з 04.12.1992 по 11.11.2004 проходив службу у військовій частині НОМЕР_2 .
З 1992 року його зараховано на квартирний облік.
На підставі протоколу № 4 засідання житлової комісії Військової частини НОМЕР_3 від 28.02.2005 у відповідності до рапорту та наданих документів позивача, як капітана запасу, зараховано на квартирний облік в першочергову чергу.
За час проходження служби житлове приміщення не отримував, а також позивачем не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Листом від 04.12.2018 Львівський обласний військовий комісаріат повідомив позивача про те, що з метою виконання Постанови Кабінету Міністрів України №728 від 02.09.2015, якою врегульовані деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян, затверджено Порядок визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм до отримання жиле приміщення, у зв'язку з чим необхідно надати у житлову комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 письмову згоду про отримання компенсації, з відповідним пакетом документів.
На звернення ТВО Військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачем надана письмова згода та відповідний перелік документів для отримання вказаної компенсації, а саме:
-довідка про реєстрацію місця проживання особи на ОСОБА_2 (додаток 13);
-довідка про реєстрацію місця проживання особи на ОСОБА_1 (додаток 13);
-витяг з послужного списку ОСОБА_1 ;
-довідка від 28.04.2020 № 32/1 (форма № 5), видана Личаківсько-Залізничним ОРВК;
-довідка від 28.04.2020 № 32 (форма № 7), видана Личаківсько-Залізничним ОРВК;
-довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 05.05.2020 № 1941 на ОСОБА_2 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_2 ;
-довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 05.05.2020 № 1940 на ОСОБА_1 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_2 ;
-довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 30.10.2018 № 10026/0893 на ОСОБА_2 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_3 ;
-витяг з паспорту громадянина України ОСОБА_2 та копія картки фізичної особи - платника податків;
-витяг з паспорту громадянина України ОСОБА_1 та копія картки фізичної особи - платника податків;
-довідка з місця проживання про склад сім'ї і прописку від 05.05.2020 №167;
-інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_2 ;
-інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 , нотаріально завірена згода Ковальчук О.В.
Протоколом №12 засідання житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.12.2018, розгляд заяви ОСОБА_1 , який надав згоду на отримання грошової компенсації за належне до отримання жиле приміщення, відкладено до надходження офіційної інформації щодо затвердження розподілу видатків ГКЕУ та обсягів лімітів на виплату грошової компенсації на відповідний рік.
25.06.2020 житлова комісія ІНФОРМАЦІЯ_1 , розглянувши заяву позивача щодо погодження виплати грошової компенсації, відмовили у наданні грошової компенсації, у зв'язку з ненаданням повного пакету документів відповідно до п.11 Постанови кабінету Міністрів № 728 від 02.09.2015, а саме ненадання підтвердження місця реєстрації за період з 04.12.1992 по 09.10.1997, документа, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за вказаний період, підтвердження місця реєстрації доньки, ОСОБА_2 , 1998 року народження, за період з 22.04.1998 по 29.03.2001 та документа, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за вказаний період.
Протоколом №7 засідання житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 перенесено дату зарахування ОСОБА_3 на квартирний облік на загальних підставах з 09.10.1997.
Львівський обласний військовий комісаріат реорганізовано у Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
На думку позивача, протиправним діями відповідачів порушено його законне право на отримання грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, що стало підставою для звернення до суду з вказаним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно із ч.1 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.
Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах (далі - військові частини), а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях), за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі - компенсація) установлено Порядком визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 р. №728.
Приписами пункту 3 цього Порядку зазначено, що військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, мають право отримати компенсацію один раз протягом усього часу проходження військовослужбовцями військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
Відповідно до пункту 5 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, черговість надання компенсації визначається за часом взяття військовослужбовця та членів його сім'ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та/або включення до списків осіб, які мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Згідно із пунктом 6 вказаного Порядку підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім'ї компенсації є їх зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.
Пунктом 11 цього ж Порядку передбачено, що для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:
-рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім'ї, зазначеної в абзацах четвертому і п'ятому пункту 2 цього Порядку) та нотаріально посвідчена згода членів його сім'ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;
-довідка про склад сім'ї та реєстрацію місця проживання (перебування);
-копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
-копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
-копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);
-копія облікової картки фізичної особи - платника податків (військовослужбовця та членів його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
-копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);
-довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
-документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;
-витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім'ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;
-дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім'ї компенсації у випадках, визначених законодавством.
Наказом Міністра оборони України № 542 від 08.10.2015, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян» було внесено зміни у Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 № 737, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.01.2012 за № 24/20337.
Зокрема, житлові комісії та/або квартирно-експлуатаційні організації одночасно перевіряють документи, зазначені у пункті 4.6 розділу IV.
Житлові комісії в десятиденний строк розглядають рапорти військовослужбовців (заяви осіб, звільнених з військової служби, та членів сімей військовослужбовців) щодо надання компенсації та на підставі отриманих документів приймають рішення про надання або відмову в наданні компенсації.
Про прийняте рішення житлова комісія інформує військовослужбовців (осіб, звільнених з військової служби, та членів сімей військовослужбовців) у п'ятиденний строк та одночасно надає до КЕВ (КЕЧ) району Список громадян, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у гарнізоні (додаток 37).
На підставі отриманого рішення житлової комісії та документів, передбачених пунктом 11 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 728, начальники КЕВ (КЕЧ) районів спільно з начальниками гарнізонів у десятиденний строк надають до ГКЕУ ЗС України Список громадян, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (додаток 38), разом із Розрахунком виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення (додаток 39) (далі - Розрахунок) на кожного військовослужбовця (особу, звільнену з військової служби, та членів сім'ї військовослужбовця) окремо з їх обліковими справами для подальшого розгляду Комісією з контролю за розподілом житла у гарнізонах ЗС України.
ГКЕУ ЗС України здійснює перевірку наданих документів відповідно до дати зарахування на квартирний облік та правомірності визначеного розміру грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.
Із аналізу викладених вище положень законодавства слідує, що грошова компенсація за належне до отримання жиле приміщення виплачується військовослужбовцям та особам, звільненим з військової служби та членам їх сімей відповідно до черговості взяття на облік такої особи, як громадянина, що потребує поліпшення житлових умов, або часу включення такої особи до списків осіб, що мають право на позачергове одержання жилих приміщень, за результатами розгляду Комісією з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України списку громадян, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, що подається начальниками гарнізонів через квартирно-експлуатаційні організації та Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України.
Як встановив суд, позивач з 04.12.1992 по 11.11.2004 проходив службу у військовій частині НОМЕР_2 та з 1992року перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Факт звернення ОСОБА_1 із заявою про отримання грошової компенсації за належне йому та членам його сім'ї для отримання жилого приміщення та подання документів, передбачених пунктом 11 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, сторонами визнається, і у суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання, що відповідно до ч.3 ст.72 КАС України є підставою для звільнення від доказування.
Позивач на звернення ТВО Військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 надав письмову заяву - згоду на грошову компенсацію за належне для отримання йому житлове приміщення. До заяви додав перелік необхідних документів для отримання такої компенсації.
Відповідно до законодавчих вимог 25.06.2020 Головне управління винесло на розгляд Комісії з контролю рішення житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо виплати позивачу грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.
Так, відповідно до протоколу засідання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 №7 від 25.06.2020 позивачу відмовлено у виплаті грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення у зв'язку з ненаданням повного пакету документів відповідно до п.11 Постанови Кабінету Міністрів № 728 від 02.09.2015, а саме ненадання підтвердження місця реєстрації за період з 04.12.1992 по 09.10.1997, документа, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за вказаний період, підтвердження місця реєстрації доньки, ОСОБА_2 , 1998 року народження, за період з 22.04.1998 по 29.03.2001 та документа, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за вказаний період.
Щодо покликань позивача на те, що ним було надано всі документи житловій комісії з метою отримання грошової компенсації за неотримане житло, то суд з таким аргументом не погоджується з огляду на таке.
До заяви на розгляд житлової комісії позивачем були додані такі документи: довідка про реєстрацію місця проживання особи на ОСОБА_2 (додаток 13); довідка про реєстрацію місця проживання особи на ОСОБА_1 (додаток 13); витяг з послужного списку ОСОБА_1 ; довідка від 28.04.2020 № 32/1 (форма № 5), видана Личаківсько-Залізничним ОРВК; довідка від 28.04.2020 № 32 (форма № 7), видана Личаківсько-Залізничним ОРВК; довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 05.05.2020 № 1941 на ОСОБА_2 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_2 ; довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 05.05.2020 № 1940 на ОСОБА_1 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_2 ; довідка ПАТ «Державний ощадний банк України» від 30.10.2018 № 10026/0893 на ОСОБА_2 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_3 ; витяг з паспорту громадянина України ОСОБА_2 та копія картки фізичної особи - платника податків; витяг з паспорту громадянина України ОСОБА_1 та копія картки фізичної особи - платника податків; довідка з місця проживання про склад сім'ї і прописку від 05.05.2020 № 167; інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_2 , інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 , нотаріально завірена згода Ковальчук О.В.
Також на розгляд житлової комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , як особа що перебувала на квартирному обліку з 24.12.1992, надав документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду лише за період з 09.10.1997, а саме довідку ПАТ «Державний ощадний банк України» від 05.05.2020 № 1940 про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за адресою: АДРЕСА_2 .
Водночас, як вже суд зазначав, ОСОБА_1 , перебував на квартирному обліку з 24.12.1992.
Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992, який передбачає використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду набрав чинності 22.07.1992.
Таким чином, з урахуванням п.11. Порядку, що містить вимогу щодо надання особою, яка бажає отримати грошову компенсацію за належне житло, документа, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, позивач повинен би був надати житловій комісії також, окрім наданих, документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за період з 24.12.1992 по 09.10.1997 (дати реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 ).
Однак, такого документа позивач житловій комісії не надав.
Аналогічно позивач не надав житловій комісії документ, який підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду донькою ОСОБА_2 , яка є членом його сім'ї, за період з 22.04.1998 (дата народження) по ІНФОРМАЦІЯ_2 (дата реєстрації за адресою АДРЕСА_2 ).
Згідно із ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, застосовуючи визначені ч.2 ст.19 Конституції України та ч.2 ст.2 КАС України критерії правомірності рішень суб'єкта владних повноважень , суд вважає, щот відповідач діяв правомірно, прийнявши обґрунтоване, з урахуванням усіх обставин, рішення про відмову ОСОБА_1 у виплаті грошової компенсації за не отримане житло, оскільки ОСОБА_1 не були надані довідки ПАТ «Державний ощадний банк України» про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду за період з 04.12.1992 по 09.10.1997 щодо себе, та за період з 22.04.1998 по 29.03.2001 щодо іншого члена сім'ї.
Відповідно, вимога про зобов'язання Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки виплатити грошову компенсацію за належне для отримання житло ОСОБА_1 , яка є похідною від вимоги про скасування рішення, задоволенню не підлягає.
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову повністю.
Згідно з вимогами частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Закону, що і було зроблено позивачем.
Відповідно до вимог частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень покладений на нього обов'язок доказування виконав.
Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: м.Львів, вул.Івана Франка, 25, код ЄДРПОУ 08412340) про визнання протиправним та скасування протоколу, зобов'язання вчинити дії повністю.
Судові витрати покладаються на позивача.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п 15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Суддя Лунь З.І.