Справа № 214/8955/19
1-в/214/25/21
25 лютого 2021 рокуСаксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника органу
з питань пробації - ОСОБА_4 ,
засудженої - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі подання інспектора Саксаганського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області Лісовицької Ганни про скасування звільнення від відбування покарання з випробовуванням щодо засудженої
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки селища Березовський Панкрушихінського району Алтайського краю, Росія, українки, громадянки України, яка має професійно-технічну освіту, не працює, у зареєстрованому шлюбі не перебуває, утриманців не має, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
відповідно до вироку Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22.04.2020 року, визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.185 КК України та призначено покарання у виді 1 року позбавлення волі з випробовуванням строком на 1 рік, на підставі ст.75 КК України та покладенням обов'язків, відповідно до ст.76 КК України,
ухвалою Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 04.09.2020 року вказаний вирок приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VIII та замінено призначене покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік на більш м'який вид покарання - обмеження волі на строк 2 роки, -
Вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22.04.2020 року ОСОБА_5 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України та призначено покарання із застосуванням положень ст.75 КК України у виді 1 року позбавлення волі з випробовуванням строком на 1 рік. На засуджену ОСОБА_5 було покладено обов'язки передбачені п.п.1, 2 ч.1 ст.76 КК України: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Ухвалою Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 04.09.2020 року вказаний вирок приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VIII та замінено призначене покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік на більш м'який вид покарання - обмеження волі на строк 2 роки.
02.06.2020 року засуджена ОСОБА_5 була ознайомлена з порядком та умовами звільнення від відбування покарання, відповідальністю за ухилення від виконання покладених на неї судом обов'язків, систематичного порушення громадського порядку. Також, винесена та оголошена під підпис постанова про встановлення днів явки на реєстрацію, згідно з якою остання повинна була з'являтися на реєстрацію у перший та третій понеділок кожного місяця з 08-00 години по 17-00 годину.
Разом з цим, засуджена ОСОБА_5 стала на шлях ухилення від відбування покарання з випробуванням, порушивши обов'язки, покладені на неї вироком суду. Так, 15.06.2020 року остання не з'явилась на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації. 16.06.2020 року їй було направлено виклик, а 19.06.2020 року винесено припис-попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направленням для відбування призначеного покарання. ОСОБА_5 пояснила, що не з'явилась на реєстрацію, оскільки у неї стався напад епілепсії, вона викликала швидку медичну допомогу, але від госпіталізації відмовилась, виправдувальних документів надати не може.
19.06.2020 року до КЗ «Криворізька станція швидкої допомоги» ДОР було надано відповідь на запит, відповідно до якого ОСОБА_5 15.06.2020 року за наданням швидкої медичної допомоги не зверталась.
Окрім того, засуджена ОСОБА_5 повторно порушила обов'язки, покладені на неї вироком суду, а саме 21.09.2020 року та 05.10.2020 року після винесення попередження не з'явилась на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин.
За час перебування на обліку згідно з відомостями, наданими Саксаганським ВП КВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності не притягалася.
Таким чином, за час перебування на обліку в Саксаганському районному відділі філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області ОСОБА_5 порушила обов'язки, покладені на неї судом, а саме тричі не з'явилася для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин - 15.06.2020 року, 21.09.2020 року та 05.10.2020 року.
Представник органу з питань пробації подання підтримала та просила його задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання начальника Саксаганського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області.
ОСОБА_5 в судовому засіданні визнала, що дійсно без поважних причин не з'являлася на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації.
Розглянувши подання, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, засуджену ОСОБА_5 , представника органу з питань пробації, суд прийшов до висновку, що подання начальника Саксаганського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.166 КВК України, якщо засуджений не виконує обов'язки, встановлені цим кодексом, Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчить про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробовуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
У разі невиконанням засудженим, звільненим від відбування покарання з випробовуванням, обов'язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації застосовує до нього письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробовуванням і направлення для відбування покарання.
Так в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 була засуджена вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22.04.2020 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України та призначено покарання із застосуванням положень ст.75 КК України у виді 1 року позбавлення волі з випробовуванням строком на 1 рік. На засуджену ОСОБА_5 було покладено обов'язки передбачені п.п.1, 2 ч.1 ст.76 КК України.
При цьому, ухвалою Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 04.09.2020 року вказаний вирок приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VIII та замінено призначене покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік на більш м'який вид покарання - обмеження волі на строк 2 роки.
02.06.2020 року засуджена ОСОБА_5 була ознайомлена з порядком та умовами звільнення від відбування покарання, відповідальністю за ухилення від виконання покладених на неї судом обов'язків, систематичного порушення громадського порядку (а.ос.9, 14).
Перебуваючи на обліку в Саксаганському районному відділі філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності не притягалася.
Однак, засуджена ОСОБА_5 покладені на неї обов'язки передбачені ст.76 КК України за вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22.04.2020 року не виконувала, а саме тричі не з'явилася для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин - 15.06.2020 року, 21.09.2020 року та 05.10.2020 року.
Так, 15.06.2020 року остання не з'явилась на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації. 16.06.2020 року їй було направлено виклик, а 19.06.2020 року винесено припис-попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направленням для відбування призначеного покарання. ОСОБА_5 пояснила, що не з'явилась на реєстрацію, оскільки у неї стався напад епілепсії, вона викликала швидку медичну допомогу, але від госпіталізації відмовилась, виправдувальних документів надати не може (а.ос.24, 25, 26).
19.06.2020 року до КЗ «Криворізька станція швидкої допомоги» ДОР було надано відповідь на запит, відповідно до якого ОСОБА_5 15.06.2020 року за наданням швидкої медичної допомоги не зверталась (а.ос.38).
Окрім того, ОСОБА_5 21.09.2020 року та 05.10.2020 року також, без поважних причин не з'явилася на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації. При цьому, у своїх письмових поясненнях від 09.10.2020 року засуджена вказала, що у вказані дати вона не з'явилася на реєстрацію оскільки забула та перебувала за межами Саксаганського району. Проживала разом із другом в Довгинцівському районі, але адреси не знає. Також, вона не повідомила про зміну свого місця проживання, тому що не хотіла, щоб її особову справу передали до Довгинцівського району (а.ос.51).
Все вищевикладене, на думку суду, свідчить про небажання ОСОБА_5 стати на шлях виправлення, про навмисне ігнорування нею вироку суду та вимог уповноваженого органу з питань пробації.
Так, відповідно до п.5.4. Розділу 4 Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, затвердженої Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2003 року №270/1560, невиконанням обов'язків вважається, коли засуджена особа не виконала хоча б одного з обов'язків, які було покладено на неї судом (наприклад, не з'являється до інспекції два і більше разів підряд без поважних причин).
Отже, враховуючи, те, що ОСОБА_5 під особистий підпис була повідомлена про необхідність з'являтись на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, про можливі наслідки невиконання даного обов'язку, та їй були відомі наслідки невиконання покладених на неї судом обов'язків, однак не зважаючи на застосовані до неї письмові попередження, без поважних причин знову не виконала обов'язок з'явитись на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, окрім того, усвідомлювала наслідки не виконання покладених обов'язків, суд дійшов висновку, що засуджена мала реальні можливості виконувати покладені на неї обов'язків і факт неодноразових їх невиконань свідчить про її небажання стати на шлях виправлення.
Таким чином, суд вважає, що подання начальника Саксаганського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробовуванням відносно засудженої ОСОБА_5 підлягає задоволенню, оскільки остання за період відбування покарання зарекомендувала себе з негативного боку, покладені на неї судом обов'язки не виконувала.
Керуючись ст.78 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України, суд, -
Подання інспектора Саксаганського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області ОСОБА_6 про скасування звільнення від відбування покарання з випробовуванням відносно засудженої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Скасувати звільнення від відбування покарання з випробуванням та направити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для відбування покарання, призначеного вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22.04.2020 року, яким її засуджено за ч.1 ст.185 КК України до 1 (одного) року позбавлення волі, покарання за яким змінено ухвалою Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 04.09.2020 року на більш м'який вид покарання - обмеження волі на строк 2 (два) роки.
Строк відбування покарання відраховувати з моменту затримання.
Виконання ухвали доручити начальнику відділення поліції №4 Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складений 01.03.2021 року.
Суддя ОСОБА_1