09.03.2021 Справа №607/2661/21
Провадження № 3/607/1618/2021
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Делікатна Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №520121 від 18 січня 2021 року, 10 січня 2021 року о 19 год. 44 хв. ОСОБА_1 , який працює менеджером - адміністратором в закладі громадського харчування «Львівська майстерня шоколаду», що за адресою: вул. О.Кульчицької, 2А в м. Тернополі допустив приймання відвідувачів у вказаному закладі, чим порушив вимоги підпункт 1 пункту 3 постанови КМ України №1236 від 09 грудня 2020 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП не визнав та суду пояснив, що в закладі громадського харчування «Львівська майстерня шоколаду» працює баристом, а не адміністратором.
Захисник - адвокат Сольський В.В. вважає, що справу необхідно закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки ОСОБА_1 не є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, описане в протоколі.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та її захисника, прийшов до наступного висновку.
У відповідності до ст.ст. 7 та 245 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, завданням якого є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Нормами ст. 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Підпунктом 1 пункту 3 постанови КМ України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №1236 від 09 грудня 2020 року встановлено, що додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється: приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах.
Уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Проте, відповідальність за порушення правил карантину у закладі громадського харчування «Львівська майстерня шоколаду», що за адресою: вул. О.Кульчицької, 2А в м. Тернополі, яке полягало у прийманні відвідувачів, несуть посадові особи цього закладу.
Як вбачається із довідки від 05 березня 2021 року, виданої ФОП ОСОБА_2 , ОСОБА_1 працює у цього приватного підприємця на посаді бариста з 10 листопада 2020 року.
Інших доказів, які б вказували, що ОСОБА_1 є посадовою особою закладу «Львівська майстерня шоколаду» та, відповідно, наділений повноваженнями щодо контролю за роботою цього закладу, матеріали справи не містять.
Отже, ОСОБА_1 не є посадовою особою закладу громадського харчування «Львівська майстерня шоколаду», що за адресою: вул. О.Кульчицької, 2А в м. Тернополі, а тому не несе відповідальність за порушення правил карантину щодо роботи цього закладу 10 січня 2021 року.
З огляду на викладене, за відсутності належних та допустимих доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяЛ. В. Делікатна