Справа № 755/2453/21
"11" березня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Галига І.О., з участю секретаря Шелудько В.А., прокурора Андрєєва Я.Л., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді начальника відділу транспорту КП «Київпастранс»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Згідно протоколу №78 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 01.02.2021 року ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Так, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника відділу транспорту відокремленого підрозділу комунального підприємства «Київпастранс» Служби колії, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, 02.04.2019 несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав та повідомив, що про необхідність подання електронної декларації знав, проте завчасно її подати не зміг. З 28.03.2019 по 01.04.2019 сайт НАЗК не працював та лише 02.04.2019 року він зміг подати електронну декларацію за 2018 рік.
Прокурор відмітив, що датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є день несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, тобто 02 квітня 2019 року. Однак датою виявлення правопорушення є 01.02.2021 року - день складення протоколу щодо ОСОБА_1 .
Суд, вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За нормою ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Так, у відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу відокремленого підрозділу комунального підприємства «Київпастранс» Служби колії від 02.02.2009 № 20п ОСОБА_1 з 02.02.2009 переведено на начальника відділу експлуатації транспорту.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно статті першої вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з статями 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Статутом Комунального підприємства «Київпастранс» визначено, що підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, печатку зі своїм найменуванням, інші печатки, штампи, бланки. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади м. Києва і підпорядковане Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Засновником та власником підприємства є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступають Київська міська рада та уповноважені нею органи. Підприємство створене відповідно до рішень Київської міської ради від 30.11.2000 № 101/1078 «Про реорганізацію Київського міського територіально-виробничого об'єднання автомобільного транспорту та комунального підприємства «Київелектротранс» шляхом реорганізації Комунального підприємства «Київелектротранс», Київського міського територіально-виробничого об'єднання автомобільного транспорту та комунальних підприємств, які входять до його складу. До складу підприємства входять філії та відокремлені підрозділи. Одним із відокремлених підрозділів є Служба колії.
Відокремлений підрозділ комунального підприємства «Київпастранс» Служба колії створено відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 24.10.2001 №2276 та наказу комунального підприємства «Київпастранс» від 01.11.2001 №2. Служба не є юридичною особою.
Роз'ясненням Національного агентства від 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» визначено, що під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств слід розуміти осіб, які мають повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно- господарські функції.
У разі визначення посадових осіб на державних підприємствах до уваги слід також брати положення частини третьої статті 65 Господарського кодексу України. Зважаючи на зміст цієї норми, посадовими особами підприємства є керівник, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємств. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.
Визначальним при цьому є обсяг повноважень відповідного працівника. До прикладу, виконавчі директори, директори з окремих питань, директори департаментів, начальники відділів, служб, центрів, бюро, груп тощо та заступники керівників структурних підрозділів (у тому числі відокремлених, а також підрозділів у структурі таких відокремлених підрозділів) таких юридичних осіб безумовно наділені адміністративно-господарськими чи організаційно-розпорядчими функціями.
У зв'язку із наведеним Національне агентство звертає увагу, що при визначенні того, чи є працівник юридичної особи публічного права посадовою особою, враховується обсяг та характер здійснюваних ним функцій. Тому навіть в разі не визначення працівника посадовою особою у статутних чи інших внутрішніх документах підприємства він може бути посадовою особою і бути суб'єктом декларування в розумінні Закону з огляду на здійснювані ним адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функцій.
Адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Посадовою інструкцією начальника відділу транспорту відокремленого підрозділу комунального підприємства «Київпастранс» Служби колії визначено, що начальнику транспортного відділу безпосередньо підлеглі начальник дільниці технічного обслуговування і ремонту транспорту, начальник дільниці спеціального рухомого складу, диспетчер відділу транспорту, фельдшер з передрейсового огляду водіїв, здійснює керівництво, виробничо-господарської діяльності відділу транспорту, забезпечує виконання планових завдань, організовую планування, облік, складання і своєчасне подання звітності про виробничу діяльність відділу транспорту, тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду начальника відділу транспорту відокремленого підрозділу комунального підприємства «Київпастранс» Служби колії, яке є юридичною особою публічного права, здійснюючи організаційно-розпорядчі функції, є посадовою особою та відповідно суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089 у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від №168/19 зареєстрованого в міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271 затверджено порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Отже ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, у 2019 році був зобов'язаний подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру до 1 квітня.
Наказом начальника відокремленого підрозділу комунального підприємства «Київпастранс» Служби колії від 31.01.2019 № 26к, посадовим особам, які зобов'язані відповідно до ст. 3 п. 3 Закону України «Про запобігання корупції» подавати е-декларацію, у тому числі і ОСОБА_1 , наказано подати е-декларацію. Із даним наказом ОСОБА_1 ознайомлений, про що свідчить його підпис.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, лише 02.04.2019, а отже не своєчасно.
Про технічну справність Реєстру та можливість подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 у період з 01.01.2019 по 01.04.2019 свідчить лист Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства №71-03/85576/19 від 21.12.2019. Згідно відповіді починаючи з у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігалися помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 о 14:40.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомив, що він, як суб'єкт декларування ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Раніше неодноразово подавав декларації у встановлені Законом строки. Декларацію за 2018 рік подав 02.04.2019. Несвоєчасне подання декларації за 2018 рік допустив через неможливість увійти до особистого кабінету, з яких саме причин, не відомо. Підтверджуючих документів щодо неможливості подання декларації за 2018 рік у встановлені законом строки не має. Інших поважних причин щодо неможливості подання декларації за 2018 рік у встановлені Законом строки не має, на лікарняному не перебував до Національного агентства щодо неможливості подання такої декларації не звертався.
Поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру не встановлено. Несвоєчасне подання декларації відбулося у зв'язку із не дотриманням порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації до Реєстру, що не можна вважати поважною причиною несвоєчасного подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
ОСОБА_1 мав можливість подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства у будь-якому місці, але оскільки останній є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного із корупцією, у зв'язку із його роботою у відокремленому підрозділі комунального підприємства «Київпастранс» Служба колії, то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця знаходження даного підрозділу, а саме: м. Київ, вул. Павла Усенка, 7/9.
Згідно із статтею 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена статтями 172-4 - 172-9 КУпАП, протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи, зокрема, органів внутрішніх справ (Національної поліції).
Листом від 06.02.2019 № 44-01/8418/19 Національне агентство з питань запобігання корупції надано роз'яснення, що Закон №1700-VІІ не передбачає затвердження Національним агентством обґрунтованого висновку або повідомлення із встановленим фактом порушення вимог фінансового контролю у разі виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, за частинами першою, другою статті 172-6 КУпАП.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення, №78 від 01.02.2021 року складено правомочною на те посадовою особою, у відповідності до положень ч.1 ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, містить обов'язкові дані, передбачені вказаною статтею та є основним джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу порушника.
Обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі доказів, судом не встановлено, в свою чергу, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, правом подати письмові пояснення (заперечення) по факту скоєння адміністративного правопорушення не скористалась, в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.
За встановлених фактичних обставин справи, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №78 від 01.02.2021 року, запиті про надання інформації та копії документів за підписом начальника УСР в м. Києві від 30.09.2020, копіях відповідей КП «Київпастранс» і НАЗК, поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності, копії щорічної декларації.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
30.09.2020 року управлінням стратегічних розслідувань в м. Києві здійснено запит до КП «Київпастранс» про надання інформації та копії документів щодо здійснення збору доказів та інших фактичних даних про можливе порушення вимог статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування ОСОБА_1 .
Із наданої КП «Київпастранс» інформації вбачається, що ОСОБА_1 подано декларацію 02.04.2019 року.
В момент подання вказаної декларації у Єдиному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК, відомості, що містяться в декларації, в т.ч. і щодо дати її подання, набули статусу загальнодоступних.
Таким чином, датою вчинення адміністративного правопорушення з фактом неподання ОСОБА_1 декларації за 2018 рік є 01 квітня 2019 року - день, до настання якого у ОСОБА_1 був обов'язок подати декларацію за 2018 рік.
Як вбачається з матеріалів справи, перевірка відповідно до положень п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про запобігання корупції» за фактом несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації НАЗК не проводилась. Лише в 2020 році таку перевірку розпочато УСР.
Що стосується дати виявлення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, то ним слід вважати дату опублікування декларацій на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто у передбаченому законом спеціально для контролювання майнового стану суб'єктів відкритому джерелі.
З долучених до матеріалів справи скріншотів з офіційного сайту НАЗК вбачається, що днем опублікування декларації ОСОБА_1 за 2018 рік на офіційному веб-сайті НАЗК є 02 квітня 2019 року.
У вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата складання і підписання уповноваженою на те особою протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, тобто 01.02.2021 року.
З такими твердженнями суд не погоджується, з огляду на таке.
Посилання у вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення на те, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 01 лютого 2021 року, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності, неможна вважати переконливими, оскільки такий підхід не узгоджується з принципом правової визначеності, який є невід'ємною складовою принципу верховенства права та елементом справедливого судочинства.
На переконання суду, несвоєчасне проведення ефективної адміністративної перевірки та складання протоколу про адміністративне правопорушення не може бути підставою для штучного продовження строків, визначених у ст.38 КУпАП.
Такий висновок узгоджується і з правовою позицією, викладеною у п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 25 травня 1998 року «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією.
Виходячи з наведеного, суд доходить висновку, що на час складання протоколу про адміністративне правопорушення та тим більше на час розгляду справи судом строки, визначені у ч.3 ст.38 КУпАП, вже закінчились.
Частиною третьою статті 38 КУпАП передбачено, що справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Тим самим, при вирішення питання строків у справі ключовим є установлення дати вчинення та дати виявлення порушення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення цей строк закінчився, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Окреслені судом орієнтири щодо застосування положень ст. 38 КУпАП при розгляді справ за ст. 172-6 КУпАП дозволяють дійти висновків, що датою вчинення правопорушення є наступний день після спливу строку на подання декларації, а датою виявлення порушення є дати отримання інформації про неподання декларації з офіційних джерел уперше.
Враховуючи наведене, днем початку перебігу строку накладення адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (по факту неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік) слід вважати 01 квітня 2019 року, що на час розгляду справи в суді, в розумінні ст. 38 КУпАП, сплинув.
Посилання ж оперуповноваженого в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про те, що фактичним моментом виявлення правопорушення є дата складання адміністративного протоколу суперечить наданим ним доказам, тривалість виконання своїх обов'язків, не може слугувати причиною несвоєчасності притягнення особи до відповідальності.
Правових підстав стверджувати, що інкриміноване правопорушення за викладених у протоколі правопорушення обставин, продовжувалося після вищезазначеного періоду у суду немає.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.33, 38, 130, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: