Номер провадження 3/754/1466/21
Справа №754/3031/21
Іменем України
10 березня 2021 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Шмигельський Д.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 (хостел), -
за ст. 44-3 КУпАП,-
10.12.2020 року до Деснянського районного суду м. Києва від Деснянського УПГУНП у м. Києві надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 356481 від 05.11.2020 року, ОСОБА_1 05.11.2020 року приблизно о 10 годині 50 хвилин по пр. Маяковського, 15 в м. Києві перебувала без захисної маски, чим порушила ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та вчинила правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Постановою суду від 14.12.2020 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, - передано на розгляд за підвідомчістю до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
14.01.2021 року матеріали вищевказаної справи повторно надійшли до суду з Деснянського УПГУНП у м. Києві.
Постановою суду від 19.01.2021 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, - повторно повернуто до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві для належного оформлення та подальшого розгляду органом, яким було складено адміністративний матеріал.
24.02.2021 року матеріали вищевказаної справи знову надійшли до суду з Деснянського УПГУНП у м. Києві.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено таке.
Згідно ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Разом з тим, ч. 3 ст. 8 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020року № 1000-IX (далі Закон № 1000-IX), положення, зокрема, ст.44-3 КУпАП, було доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
При цьому, Законом № 1000-IX було доповнено ч. 1 ст. 222 після цифр «44» словами і цифрами «частина друга статті 44-3».
Закон № 1000-IX набрав чинності 21.11.2020 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до вимог ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.
При цьому, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення, прізвища, адреси потерпілих, свідків, пояснення особи, яка притягається до відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як встановлено судом, складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП, не відповідає вказаним вимогам КУпАП, а саме у протоколі не зазначено відповідної частини статті КУпАП, за якою ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
При цьому, як встановлено судом, вказані у постанові судді Деснянського районного суду м. Києва від 19.01.2021 року неточності та суперечності, що присутні в протоколі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП, усунуті не були.
За таких обставин, аналізуючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, тому провадження у справі за ст. 44-3 КУпАП, підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин…1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 44-3, 222 КУпАП, ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020 року № 1000-IX, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Д.І. Шмигельський