Справа №: 310/1542/21
3/310/822/21
Іменем України
11 березня 2021 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Білоусова О.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Бердянськ Запорізької області, громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізькій області 16.08.2007 року,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44 КУпАП, -
23 лютого 2021 року на адресу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 027421 від 18.02.2021, 31 січня 2021 року о 23 годині 40 хвилин ОСОБА_1 знаходячись по вул. Довганюка 100, при собі зберігав паперовий згорток з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, вага якого склала 1,512 грам.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктив нез'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержанняз аконів, зміцнення законності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, приходжу до висновку про їх повернення для належного оформлення у зв'язку з наступним.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права, свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в матеріалах справи міститься лист за підписом заступника завідувача відділу судової експертизи про направлення висновку експерта та згідно додатку долучено до листа висновок експерта з додатком на 4 арк., паперовий конверт, довідка про витрати, але фактично долучено лише перший лист висновку експерта від 02.02.2021р., довідка про витрати на проведення експертизи, а саме висновок експерта у матеріалах справи відсутній, тобто взагалі у матеріалах справи відсутні докази щодо експертного дослідження вище зазначеної речовини.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Зважаючи на викладене, для дотримання процедури розгляду адміністративної справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності згідно з вимогами діючого законодавства та забезпечення належного права на захист, уповноважений орган повинен усунути вказані недоліки.
Відповідно до вимог постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року, визнана правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду, для належного оформлення.
З огляду на те, що в матеріалах справи відсутній висновок експерта, тобто взагалі у матеріалах справи відсутні докази щодо експертного дослідження речовини, зазначеної у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 027421 від 18.02.2021 та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути дану справу для оформлення належним чином.
Суд звертає увагу, що після отримання даних матеріалів, орган (посадова особа), що складалиданий протокол, з врахуванням викладених зауважень мають здійснити його доопрацювання, а саме: привести протокол про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог ст. 256 КУпАП із врахуванням зауважень, що викладені вище.
На підставі вищевикладеного, керуючисьст.ст. 256, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 КУпАП (протокол серії ВАБ № 027421 від 18.02.2021) до Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області - для належного оформлення протоколу.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду О.М. Білоусова