Постанова від 11.03.2021 по справі 540/105/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2021 р.м.ОдесаСправа № 540/105/20

Головуючий в 1 інстанції: Войтович І.І.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Осіпова Ю.В.,

суддів - Косцової І.П., Скрипченка В.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження в Херсонській області апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Андруневича В.М. на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року (м. Херсон, дата складання повного тексту рішення - 16.03.2020р.) по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

14.01.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ГУ ПФУ в Херсонській області, в якому, просив суд:

- визнати неправомірною бездіяльність відповідача, пов'язану із відмовою у проведенні йому перерахунку та виплати пенсії, встановлених ч.3 ст.59 Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня відповідного року;

- зобов'язати відповідача провести йому, починаючи з 25.04.2019р., перерахунок та виплату щомісячних пенсій, виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, згідно ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи», без застосування формули, зазначеної в «Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (затв. Постановою КМУ від 23.11.2011р. за №1210, із змін. і доп.), з урахуванням раніше проведених виплат;

- допустити негайне виконання рішення в межах суми стягнення за 1 (один) місяць відповідно до п.1 ч.1 ст.371 КАС України.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що ГУ ПФУ у Херсонській області за результатами розгляду його заяви від 04.12.2019р. своїм листом від 18.12.2019р. за вих.№1096/С-99-1 неправомірно відмовив йому у проведенні перерахунку пенсії виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року згідно ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Таку відмову позивач вважає протиправною, оскільки йому було зроблено розрахунок пенсії із застосуванням формули, яка визначена п.9-1 «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23.11.2011р. №1210, що, в свою чергу, призвело, на думку позивача, до нарахування пенсії в меншому розмірі, ніж це передбачено ч.3 ст.59 Закону №796 (т.б. основний розмір пенсії має складати 20 865 грн. (5 х 4173 грн. (мінімальна заробітна плата на 01.01.2019р.).

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2020 року (ухваленим за правилами спрощеного позовного провадження) у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовлено у повному обсязі.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду 1-ї інстанції, представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Андруневич В.М. 12.05.2020 року подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що судом, при винесенні оскаржуваного рішення було порушено норми матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2020 року та прийняти нове, яким задовольнити усі заявлені позовні вимоги в повному обсязі.

18.05.2020 року матеріали даної справи, разом із вказаною вище апеляційною скаргою, надійшли до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Ухвалами П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2020 року відкрито провадження у даній справі справу та призначено її до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

30.06.2020 року до П'ятого апеляційного адміністративного суду вище надійшов письмовий відзив на зазначену апеляційну скаргу, в якому представник відповідача категорично не визнав доводи цієї апеляційної скарги та мотивовано просив залишити її без задоволення, а рішення суду 1-ї інстанції без змін.

Згідно приписів п.п.1,2 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю та/або неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність належних підстав для її задоволення.

Судом апеляційної інстанції встановлені наступні обставини справи.

Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є інвалідом 2-ї групи та постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії, з 26.08.2008р. отримує пенсію по інвалідності та знаходиться на пенсійному обліку в ГУ ПФУ у Херсонській області.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.09.2019р. у справі №540/1404/19 визнано протиправною відмову ГУ ПФУ в Херсонській області, викладену у листі від 18.06.2019р. №388/С-99-1, щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії по інвалідності, відповідно до ч.3 ст.59 Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов'язано відповідача здійснити з 25.04.2019р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності, виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положень ч.3 ст.59 Закону України №796-ХІІ, з урахуванням проведених виплат.

Вказане вище рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 13.09.2019р. було залишено без змін постаовою 5ААС від 13.11.2019р. та відповідно, набрало законної сили 13.11.2019р.

04.12.2019 року позивач, вважаючи, що відповідно до ч.3 ст.59 Закону №759 його основний розмір пенсії має складати 20865,00 грн. (т.б. 5 х 4173 (мінімальна заробітна плата на 01.01.2019р.), звернувся із відповідною заявою до ГУ ПФУ у Херсонській області.

Однак, відповідач, своїм листом від 18.12.2019р. вих. №1096/С-99-1, повідомив ОСОБА_1 про відмову у задоволенні його заяви, роз'яснивши при цьому, що «Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (затв. Постановою КМУ 23.11.2011р. №1210 (із змінами з 01.07.2019р.), передбачено обчислення пенсії особам з інвалідністю, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою.

Крім того, у даному листі-повідомленні також зазначено, що з 01.07.2019р. позивачу вже було перераховано пенсію виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати. Так, п.9-1 Порядку №1210 визначено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:

П = Зс х Кзс х Кв /100%,

де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014,2015,2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у %).

Зс = 4404,35 грн.; Кзс = 2,67127; Кв = 70/100% = 70%.

Отже, відповідно до вищезазначеної формули, розмір пенсії позивача складає: 4404,35 х 2,67127 х 70% = 8235,65грн.

При цьому, відповідно до пункту 9.1 Порядку № 1210 - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс = Зп(мін) х 5/Зс1, де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

Так, Зп(мін) на 01 січня 2019 року складає - 4173,00 грн., Зс1 складає - 7810,88 грн.

Тоді Кзс складає - 4173,00 грн. х 5 (п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2019р.) / 7810,88 грн.

Кзс = 20865 / 7810,88 = 2,67127.

Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

Розмір втрати працездатності позивача, відповідно до довідки МСЕК № 004596 від 22.09.2009 - складає 70 %.

Додатково до розміру пенсії позивача входять наступні суми: 655,20 грн. - виплата інвалідам армії, прирівняним до осіб з інвалідністю війни II групи, а саме 1638 грн. х 40%, що виплачується відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»; 379,60 грн. - додаткова пенсія особам з II групою інвалідності за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до п.13 Порядку №1210; 50 грн. - цільова допомога.

Таким чином, відповідач розрахував загальний розмір пенсії позивача, враховуючи зміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» в розмірі - 9320,45 грн. До того ж, пенсійний орган вважає, що вимога про перерахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , виходячи з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положень ч.3 ст.59 Закону №769 - є необгрунтованою, оскільки вже є рішення суду між тими ж самими сторонами, щодо того ж самого предмету спору, яке набрало законної сили та було виконано Управлінням у встановленному чинним законодавством порядку та відповідно до наданих Управлінню повноважень.

Не погоджуючись з такими діями та рішенням відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Вирішуючи справу по суті та повністю відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості та безпідставності позовних вимог та, відповідно, з правомірності дій та спірного рішення відповідача.

Колегія суддів апеляційного суду, уважно дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, погоджується з такими висновками суду 1-ї інстанції і вважає їх обгрунтованими, з огляду на наступне.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.

А згідно зі ст.22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 46 Конституції України регламентовано, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Так, спеціальним законом, який безпосередньо визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р. №796-XII.

Цей Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру (ст.1 ЗУ №796-XII).

Як вбачається з приписів ст.49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-XII, пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Як слідує зі змісту положень ст.59 вказаного Закону України №796-XII, цією статтею врегульовано порядок призначення пенсій військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Так, ч.ч.1-3 ст.59 даного Закону (в редакції Закону України №231-V від 05.10.2006р., що діяла до 01.10.2017р.) передбачалося, що пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до ст.51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків) або відповідно до ст.54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Так, механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настали внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.ст.54,57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначав «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (затв. Постановою КМУ від 23.11.2011р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Таким чином, відповідно до цього Порядку №1210 і здійснювався розрахунок пенсій, визначених ч.2 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", який, в свою чергу, не розповсюджувався на пенсії, передбачені ч.3 ст.59 вказаного Закону.

В подальшому, як загально відомо, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017р. №2148-VIII статтю 59 Закону № 796-ХІІ було викладено у новій редакції.

Так, зокрема, відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (у новій редакції), яка застосовується з 01 жовтня 2017 року, особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

При цьому, слід зазначити й про те, що також зазнав певних змін і «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (затв. Постановою КМУ від 23.11.2011р. №1210).

Так, як загально відомо, 15.11.2017р. Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набула чинності з 01.10.2017р.

Вказаною Постановою КМУ було внесено зміни до цього Порядку №1210 шляхом заміни у 1-му реченні п.1 слова і цифри "статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на слова і цифри "статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Водночас, цією Постановою КМУ №851 даний Порядок №1210 було доповнено пунктом 9-1, відповідно до якого, за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року за формулою: П = Зс х Кзс х (Кв/100%), де:

- П - розмір пенсії;

-Зс-середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;

-Кзс-середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;

-Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс = (Зп(мін) х 5) / Зс1, де:

-Зп(мін)-розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;

-Зс1- середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Отже, враховуючи вищевикладені обставини, починаючи з 01 жовтня 2017 року умови, порядок призначення та обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, та пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, які призначені відповідно до ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначаються та розраховуються виключно відповідно до Порядку №1210.

При чому, одночасно слід звернути увагу на те, що аналогічного правового висновку з цих спірних питань дійшов і Верховний Суд, зокрема, у постановах від 24.12.2019р. у справах №816/1962/18 та №816/1454/18, в яких, зазначив, що п.9-1 Порядку №1210 фактично був прийнятий на реалізацію норми ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а відтак, може бути застосований виключно до осіб, на яких поширюється дія ч.3 ст.59 вказаного Закону.

Далі, як встановлено судами обох інстанцій, 25.04.2019р. Конституційний Суд України своїм рішенням №1-р (ІІ)/2019 у справі №3-14/2019 (402/19,1737/19) визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях ч.3 ст.59 Закону, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, а тому воно втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Тобто, згідно з цим рішенням Конституційного Суду України, гарантії соціального захисту визначені ч.3 ст.59 Закону №796-ХІІ поширюються на усіх військовослужбовців незалежно від виду військової служби, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Отже, рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019р. №1-р (ІІ)/2019 і стало підставою для поширення права на перерахунок пенсії, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, в тому числі і на категорію військовослужбовців, до числа яких належить позивач.

Далі, у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях ч.3 ст.59 Закону №796-XII, Постановою КМУ від 26.06.2019р. №543 абзац 1 п.9-1 Порядку №1210 викладено у такій редакції: "За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:".

При цьому, сама формула розрахунку пенсії, призначеної відповідно до ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", залишилася незмінною, а відтак органом пенсійного фонду, в даному випадку, було цілком правомірно застосовано останню при розрахунку пенсії ОСОБА_1 .

В той же час, п'ятикратний розмір мінімальної заробітної плати є лише однією із складових, з яких здійснюється розрахунок пенсії за формулою П = Зс х Кзс х (Кв/100%), а не розміром пенсії, як помилково вважає позивач.

Отже, з огляду на вищезазначені обставини, судова колегія, як і суд 1-ї інстанції, дійшла висновку, що ГУ ПФУ в Херсонській області було правомірно здійснено перерахунок пенсії по інвалідності, призначеної ОСОБА_1 відповідно до ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та у відповідності до вимог п.9-1 Порядку № 1210.

Необхідно зауважити, що вказаний вище висновок суду, окрім іншого, також повністю відповідає і правовій позиції Сьомого апеляційного адміністративного суду, зазначеній в постанові від 19.02.2020р. по справі №560/1832/19.

До того ж, ще слід зазначити й про те, що відповідно до приписів ст.ст.9,77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.90 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

А відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи не допустив, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належної правової оцінки. Наведені ж у апеляційній скарзі доводи, правильність висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на припущеннях та невірному трактуванні норм матеріального права.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Отже, за таких обставин, колегія суддів апеляційного суду, діючи виключно в межах заявлених позовних вимог та доводів апеляційної скарги, відповідно до ст.316 КАС України, залишає цю апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення суду 1-ї інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст.308,311,315,316,321,322,325,329 КАС України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Андруневича В.М. - залишити без задоволення, а рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови виготовлено 11.03.2021р.

Головуючий у справі

суддя-доповідач: Ю.В. Осіпов

Судді: І.П. Косцова

В.О. Скрипченко