Рішення від 04.03.2021 по справі 640/14977/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Вн. №27/519

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2021 року м. Київ № 640/14977/20

за позовомТовариства з обмеженою відповідальності "МКМ ГРУП"

до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві Державної податкової служби України

провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальності "МКМ ГРУП" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.06.2020 № 1639684/37746698 та зобов'язання зареєструвати розрахунок коригування № 102 від 14.05.2020 року до податкової накладної № 96 від 29.01.2020 року, поданий ТОВ "МКМ ГРУП".

Ухвалою суду від 13.07.2020 року позовну заяву ТОВ "МКМ ГРУП" залишено без руху.

31.07.2020 року позивачем до суду подано заяву про усунення недоліків.

Ухвалою суду від 12.08.2020 року відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; залучено до участі у справі в якості співвідповідача Державну податкову службу України.

02.09.2020 року представником ГУ ДПС у м. Києві подано до суду відзив на позов.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "МКМ ГРУП" зареєстроване як юридична особа 29.06.2011 р. під кодом ЄДРПОУ 37746698. На дату прийняття рішення зареєстрованим місцезнаходженням позивача є адреса: 03118, м. Київ, вул. Козацька, буд. 118. Видами діяльності за КВЕД серед іншого є: 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля (основний); 47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах; 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах.

29.01.2020 року на рахунок ТОВ "МКМ ГРУП" від ОСОБА_1 надійшли кошти на загальну суму 59786,80 грн. з призначенням платежу "За товар зг.дог. № 446 від 09.01.2020р., в т.ч. ПДВ", що підтверджується банківською випискою з особового рахунку позивача за 29.01.2020.

ОСОБА_1 подано до ТОВ "МКМ ГРУП" лист вих. № 21 від 29.01.2020 про заміну призначення платежу, згідно якого він просив вважати вірним призначення платежу від 29.01.2020 - "за товар згідно рахунку № 12 від 28.01.2020р.".

В рахунку на оплату № 12 від 28.01.2020 р., виписаному постачальником ТОВ "МКМ ГРУП" на ім'я покупця - ОСОБА_1 , значиться товар - Кровельна плитка Роккі стиглий каштан у кількості 250 м2, за ціною 298,93 грн. без ПДВ, загальна сума рахунку 89680,20 грн., в т.ч. ПДВ 89680,20 грн.

За фактом отримання коштів від покупця - неплатника ПДВ позивачем було складено податкову накладну № 96 від 29.01.2020 на суму 59 786, 80 грн., в т.ч. ПДВ 9 964,47 грн., яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується відміткою на вказаній податковій накладній.

ОСОБА_1 подано до ТОВ "МКМ ГРУП" лист вих. № 29 від 14.05.2020 про заміну призначення платежу, згідно якого він просив частково повернути передоплату в сумі 34702,32 гривні, в тому числі ДДВ 5 783,72 грн. шляхом заліку цієї суми по новому замовленню згідно рахунку № 47 від 14.05.2020 року.

В Рахунку на оплату № 47 від 13.05.2020 р., виписаному постачальником ТОВ "МКМ ГРУП" на ім'я покупця - ОСОБА_1 , значиться товар - Кровельна плитка Роккі тайга у кількості 129 м2 за ціною 319,54 грн. без ПДВ , Підкладочний килим Lite Base, Єндовий килим зелений, КНК Катріллі/Роккі/Джазі/Фоксі зелений, Клей К-36 3,0 л. Загальна сума рахунку 34702,32 грн., в т.ч. ПДВ 5783,72 грн.

14.05.2020 р. ТОВ "МКМ ГРУП" поставило на ім'я ОСОБА_1 товар за номенклатурою, кількістю, ціною на сумою, зазначеною у Рахунку на оплату № 47 від 13.05.2020 р., що підтверджується підписаною сторонами видатковою накладною № 495 від 14.05.2020 р.

За фактом поставки товару - неплатнику ПДВ позивачем було складено податкову накладну №96 від 14.05.2020 на суму 34702,32 грн., в т.ч. ПДВ 5783,72 грн., яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується відміткою на вказаній податковій накладній.

Крім того, позивачем було складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 102 від 14.05.2020 до податкової накладної № 96 від 29.01.2020 (далі - розрахунок коригування), в якому відкориговано обсяги постачання в бік зменшення - 28918,60 грн. без ПДВ та податкового зобов'язання з ПДВ - 5783,72 грн., всього на суму - 34702,32 грн.

28.05.2020 Товариство засобами телекомунікаційного зв'язку через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України надіслало розрахунок коригування для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, реєстрація розрахунку коригування в ЄРПН податковим органом зупинена, про що позивачем отримано квитанцію № 9119338188 від 28.05.2020, зі змісту яких слідує: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 14.05.2020 №102 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, складений та поданий на реєстрацію у термін, що перевищує 14 календарних днів з дня складання податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних без порушення граничних строків реєстрації, що відповідає п. 6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Р"=535445.63".

05.06.2020 Товариством було надіслано до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв'язку повідомлення № 8 від 05.06.2020 щодо суті своєї діяльності та змісту господарської операції, а також додано документи у кількості 10 шт для прийняття рішення щодо реєстрації розрахунку коригування.

Так, у поясненні зазначено, що основним видом діяльності ТОВ "МКМ ГРУП" є неспеціалізована оптова торгівля (КВЕД 46.90). Підприємством була отримана передоплата від фізичної особи - неплатника ПДВ, яку покупець побажав повернути шляхом зарахування коштів по іншому замовленню, про що проінформував листом № 29 від 14.05.2020р., у зв'язку з чим був складений РК до ПН, раніше зареєстрованої в ЄРПН. Копії документів, що підтверджують реальність операції, додаються.

Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову у такій реєстрації прийнято рішення від 15.06.2020 № 1639684/37746698, якими відмовлено в реєстрації розрахунку коригування з підстав: ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "МКМ ГРУП" - вважає вказане рішення протиправними та просить суд його скасувати з таких підстав.

Позивач посилається на виконання ним вимог податкового законодавства щодо оформлення розрахунку коригування до податкової накладної, надання ним документів на підтвердження реальності господарської операції, які не були враховані відповідачем.

Відповідач - Головне управління ДПС у м. Києві - проти задоволення позовних вимог заперечила, зазначивши, що позивачем не надано всіх необхідних документів відповідно до чинного законодавства, що необхідні для реєстрації ПН/РК.

Відповідач - Державна податкова служба України - у встановлений судом строк (п'ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження) відзиву на позов не надав, ухвалу отримав 27.08.2020 р. згідно відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.

Згідно підпунктів "а", "б" п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 201.1. ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Ст. 192 Податкового кодексу України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту).

Так, згідно п. 192.1. ст. 192 Податкового кодексу України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Позивач стверджує, що розрахунок коригування № 102 від 14.05.2020 складені ним за фактом часткового повернення покупцю попередньої оплати в сумі 34702,32 грн.

Однак, з пояснень позивача і наданих ним доказів слідує, що попередня оплата в сумі 34702,32 грн. фактично не була повернута покупцю, а відбулось зарахування вказаної суми в рахунок оплати іншого товару, поставка якого була узгоджена сторонами згідно Рахунку на оплату № 47 від 13.05.2020 р. та видаткової накладної № 495 від 14.05.2020 р. Таким чином, зобов'язання постачальника з повернення частини попередньої оплати в сумі 34702,32 грн. було замінено зобов'язанням поставки іншого узгодженого сторонами товару на вказану суму.

Отже, для операції з поставки товару, узгодженого сторонами згідно Рахунку на оплату № 47 від 13.05.2020 р. та видаткової накладної № 495 від 14.05.2020 р. на суму 34702,32 грн., першою подією для цілей оподаткування ПДВ є надходження попередньої оплати від покупця 29.01.2020. Таким чином, у постачальника відсутні підстави для коригування шляхом зменшення обсягів постачання на суму 28918,60 грн. та податкових зобов'язань з ПДВ на суму 5873,72 грн., оскільки кошти на вказану суму повернуті не були, поставка товару на вказану суму фактично відбулась.

Той факт, що позивач виписав нову податкову накладну № 96 від 14.05.2020 на суму 34702,32 в т.ч. ПДВ на дату поставки товару за видатковою накладною № 495 від 14.05.2020 р. не спростовує вказаного висновку, оскільки, на думку Суду друга накладна була складена позивачем помилково та позивач не позбавлений можливості відкоригувати її згідно ст. 192 Податкового кодексу України та п. 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 31.12.2015р. № 1307.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що податкова накладна № 96 від 29.01.2020 була складена на неплатника податку на додану вартість.

Згідно аб. 2 п. 192.2 ст. 192 Податкового кодексу України зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Отже, законодавством визначено єдиний випадок, при якому постачальнику-платнику ПДВ дозволено зменшувати податкові зобов'язання з ПДВ в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання - це повернення раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

З матеріалів справи не вбачається, що покупцем-неплатником ПДВ було повернуто постачальнику товари з наданням покупцю повної грошової компенсації їх вартості.

За таких обставин суд не може погодитись з твердженням позивача, що розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 102 від 14.05.2020 до податкової накладної № 96 від 29.01.2020 було сформовано у відповідності до вимог податкового законодавства України.

Щодо порядку відмови у реєстрації розрахунку коригування, суд зазначає наступне.

За приписами п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Згідно з пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. №1165 (далі Порядок № 1165).

Відповідно до п. 5 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п. 7 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Згідно з п. 10, п. 11 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Зі змісту квитанції № 9119338188 від 28.05.2020слідує, що зупинення реєстрації розрахунку коригування відбулось на підставі п. 6 "Критерії ризиковості здійснення операцій".

Згідно з п. 6 Додатку № 3 до Порядку № 1165 "Критерії ризиковості здійснення операцій", до ризикованих операцій відноситься складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що розрахунок коригування № 102 від 14.05.2020 складено до податкової накладної № 96 від 29.01.2020, тобто у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, отже, вказаний розрахунок коригування відповідає зазначеному у квитанції критерію ризикованості здійснення операцій і, відповідно, правомірно застосований контролюючим органом у даному випадку при зупиненні реєстрації розрахунку коригування.

Вирішуючи питання правомірності Рішення № 1639684/37746698 від 15.06.2020 про відмову реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН, Суд зауважує, що згідно п. 25-26 Порядку № 1165, Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520.

Відповідно до п. 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.

П. 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

П. 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у п. 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

П. 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Судом встановлено, що позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування, реєстрацію якого за наслідком проведеного моніторингу, зупинено та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН.

З огляду на положення п. 2-4 Порядку № 520, рішення про зупинення реєстрації податкових накладних та відмову у реєстрації податкових накладних в даному разі прийнято Комісією регіонального рівня - Головного управління ДПС у м. Києві.

Стосовно правомірності мотивів для прийняття оскаржуваного рішення Суд зазначає, що підставою його прийняття стало ненадання ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Суд зауважує, що в матеріалах справи відсутні пояснення та докази, які б підтверджували, які саме документи позивач надав контролюючому органу на обґрунтування правомірності складення розрахунку коригування.

Однак, з наданих позивачем суду пояснень та документів вбачається, що позивач безпідставно склав розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 102 від 14.05.2020 до податкової накладної № 96 від 29.01.2020, у зв'язку з чим суд доходить висновку, що комісією було обґрунтовано прийнято рішення № 1639684/37746698 від 15.06.2020 про відмову в реєстрації вказаного розрахунку коригування.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В даному випадку у суду відсутні підстави для висновку про невідповідність оскаржуваного рішення вказаним принципам.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-263, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову відмовити.

2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

3. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 04.03.2021 р.