05 березня 2021 року Справа № 160/15842/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., розглянувши матеріали адміністративної справи №160/15842/20 за позовом ОСОБА_1 до Нікопольської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
27.11.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Нікопольської міської ради, в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Нікопольської міської ради від 20.11.2020р. №2-74/VІІ “Про надання згоди на придбання до комунальної власності територіальної громади м.Нікополя в особі Нікопольської міської ради нерухомого майна”.
Ухвалою суду від 11.01.2021 року, після усунення недоліків позовної заяви, відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.
15.02.2021 року засобами поштового зв'язку до суду від відповідача надійшов відзив на позов.
23.02.2021 року від позивача засобами поштового зв'язку до суду надійшла відповідь на відзив.
02.03.2021 року засобами поштового зв'язку до суду від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив, в яких Нікопольська міська рада зауважує, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки виник спір про придбання майна до комунальної власності, за наслідком якого стало укладення договору купівлі-продажу, що виходить за межі публічно-правових відносин. Відповідач вважає, що вирішення переддоговірних спорів врегульовано ст.649 ЦК України, згідно з якою розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні на підставі правового акту органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом. З урахуванням наведеного, виходячи з того, що спір виник на підставі акту органу місцевого самоврядування та пов'язаний з подальшим укладенням договору купівлі-продажу та є переддоговірним, тобто спір є приватноправовим і підвідомчість його має визначатись виходячи із суб'єктного складу сторін спірних правовідносин, тому вважає, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Разом з тим, за приписами ст.319 КАС України, порушення правил юрисдикції адміністративних судів, встановлених статтею 19, є обов'язковою підставою для скасування рішення із закриттям провадження незалежно від доводів апеляційної скарги.
Частиною 3 ст.257 КАС України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1 ст.12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно із ч.6 ст.260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
З вищевикладених норм вбачається, що КАС України визначає право адміністративного суду на призначення справи до розгляду в порядку загального позовного провадження, після розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає для повного та всебічного встановлення обставин справи перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з проведенням підготовчого засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 12, 44, 162, 194, 243, 248, 256, 257, 260-262, 319 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Призначити адміністративну справу №160/15842/20 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Нікопольської міської ради (вул.Електрометалургів, буд.3, м.Нікополь, Дніпропетровська область, 53213; код ЄДРПОУ 37338501) про визнання протиправним та скасування рішення до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 06 квітня 2021 року о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул.Академіка Чекмарьова, 5, зала судових засідань №6 (1 поверх).
Копію даної ухвали та повістки про виклик до суду надіслати всім особам, які беруть участь у справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/gromadyanam/csz/.
Особи, які беруть участь у справі, або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного, та документа, що засвідчує повноваження їх представників.
Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Сидоренко