Справа № 234/14503/20
Провадження № 2/234/1275/21
04 лютого 2021 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Фоміної Ю.В.,
за участю секретаря судового засідання Коханової Д.Т.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
справа № 234/14503/20, провадження № 2/234/1275/21,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (юридична адреса: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23)
до
ОСОБА_2 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 )
про стягнення переплати бюджетних коштів,-
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить стягнути з останньої переплату бюджетних коштів у розмірі 3899,38 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 14.07.2017 року до УПтаСЗН Краматорської міської ради звернулася ОСОБА_2 з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Разом із заявою, відповідачем було подано декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 14.07.2017 року. У розділі ІІІ «Відомості про житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)» декларації відповідачем було зазначено, що її сім'я має у своїй власності одну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 31,7 кв.м., власник ОСОБА_2 . До складу сім'ї відповідача, згідно наданої декларації та довідок про склад сім'ї враховуються: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - заявник (мати); ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , - дочка.
Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250.
Рішенням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 31.07.2017 року відповідачу була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям з 01.07.2017 по 31.12.2017 - у щомісячному розмірі 679,26 грн., з послідуючим перерахунком.
Надалі відповідач звернулась за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, після шестимісячного періоду призначення, з заявою від 16.01.2018. У розділі ІІІ «Відомості про житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)» декларації відповідачем особисто було зазначено, що її сім'я має у своїй власності одну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 31,7 кв.м., власник ОСОБА_2 .
На підставі даної заяви позивачем прийнято рішення про призначення ОСОБА_2 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям: з 01.01.2018 по 30.06.2018 - у щомісячному розмірі 591,60 грн., з послідуючим перерахунком. Державна соціальна допомога згідно наданих заяв призначена своєчасно та виплачена в повному обсязі.
Наступне звернення до позивача від ОСОБА_2 надійшло 09.07.2018 року. У доданої до заяви декларації про доходи відповідачем особисто було зазначено, що її сім'я має у своїй власності дві квартири: за адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 31,7 кв.м., власник ОСОБА_2 з 10.10.2015 року; за адресою АДРЕСА_2 , загальною площею 32,7 кв.м, власник ОСОБА_2 з 17.08.2006 року.
Відповідно до заяви від 12.07.2018 року відповідач просила її звернення від 09.07.2018 року про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не розглядати та здійснити перерахунок з даного виду допомоги призначеної їй за період з 01.07.2017 року по 30.06.2018 року. Переплату просила утримувати з призначеної їй допомоги одинокій матері розмірі 20%.
Згідно з пунктом 10 Порядку № 250, у редакції на час дії спірних правовідносин, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Відповідно до ч.4 ст. 7 Закону України «Про держану соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», у редакції на час дії спірних правовідносин, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Згідно з п. 25 Порядку № 250, у редакції на час дії спірних правовідносин, виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється у разі якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
В деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги по заявам від 14.07.2017; від 16.01.2018 року, наданими відповідачем до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, в розділі ІІІ «Відомості про житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)» відповідач як представник сім'ї, повинна була зазначити всі наявні у її власності та власності членів її сім'ї житлові приміщення.
Згідно з п. 28 Порядку № 250, у редакції на час дії спірних правовідносин, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, заявник зобов'язаний повернути суму надміру виплачених коштів добровільно на рахунок управління для подальшого повернення до Державного бюджету. У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки, вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Виходячи із вищезазначеного, на підставі п. 10 Порядку № 250 сім'я відповідача за період з 01.07.2017 по 30.06.2018 не мала права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Рішенням позивача від 20.07.2018 року на підставі п. 12 Порядку № 250 сім'я відповідача позбавлена права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на шість місяців починаючи з 01.07.2018. На підставі п.28 Порядку № 250 розрахована сума надміру виплачених коштів за період з 01.07.2017 по 30.06.2018, яка склала 7021,38 грн. (довідка від 30.07.2018).
Позивач листом-повідомленням № 04-40/2819 від 11.09.2018 року довів до відома відповідача інформацію про переплату бюджетних коштів.
У період з вересня 2018 року по вересень 2020 року включно відповідачем частково сплачено суму заборгованості у розмірі 3122,00 грн. Залишок заборгованості складає 3899,38 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь УПтаСЗН Краматорської міської ради вказану заборгованість, а також сплачений судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Ухвалою судді від 17.11.2020 року провадження по справі було відкрито в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
14.12.2020 року від відповідачки до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що вона дійсно у липні 2017 року та у січні 2018 року зверталась до УПтаСЗН із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Відповідно до вказаних заяв позивачем було прийнято рішення про призначення їй державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Під час заповнення декларації про доходи нею було зазначено, що у її володінні є однокімнатна квартира загальною площею 31,7 кв.м, житловою площею 17,8 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . У своїх діях щодо не зазначення у декларації другої квартири, що їй належить, вона не переслідувала умислу ввести в оману УПтаСЗН задля отримання допомоги. Дійсно у її володінні перебуває однокімнатна квартира загальною площею 32,7 кв.м, житловою площею 18,8 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . З 2006 року вона проживає у м. Краматорську, дана квартира перейшла до її власності шляхом вступу у право спадкування, за даною адресою проживає її мама. У зв'язку з цим вона не надала значення щодо зазначення інформації про квартиру у декларації про доходи.
Відповідно до п.25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, якщо малозабезпеченою сім'єю приховано або подано недостовірні дані про доходи та майновий стан або органом соціального захисту населення отримано інформацію про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого надміру виплачено кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів з місяця призначення державної соціальної допомоги та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану малозабезпеченої сім'ї; повідомляють уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення. Суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги повертаються: отримувачем державної соціальної допомоги самостійно; за згодою отримувача державної соціальної допомоги у повному обсязі за рахунок її наступних виплат; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок суми наступних виплат державної соціальної допомоги у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги. У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених сум державної соціальної допомоги такі суми стягуються в судовому порядку.
Відповідачкою щомісяця здійснюється повернення боргу. Протягом жовтня-листопада 2020 року нею було проведено погашення боргу в сумі 100,00 грн., у зв'язку з чим заборгованість складає 3799,38 грн.
Від УПтаСЗН на адресу відповідачки було направлено лист про наявність боргу, який вона отримала у квітні 2020 року, під час введення карантину, у зв'язку з чим не змогла здійснити повне погашення боргу, але вона щомісяця погашає заборгованість, щодо строків, у які вона повинна сплатити борг, її не повідомляли. На підставі вищевикладеного просить відмовити у задоволенні позову зв'язку з його передчасністю.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні просила задовольнити позовні вимоги з урахування проплачених відповідачем сум.
Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце судового розгляду справи була повідомлена належним чином, надала до суду відзив, а також заяву про розгляд справи у її відсутність, проти задоволення позовну заперечує у повному обсязі, також зазначила в своїй заяві про сплату в рахунок погашення боргу 150 грн.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
РОЗГЛЯНУВШИ МАТЕРІАЛИ ЦИВІЛЬНОЇ СПРАВИ, СУД ВСТАНОВИВ:
Повно та всебічно дослідивши матеріали цивільної справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню виходячи з наступного.
Умови, порядок призначення та право отримання та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям регулюються Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» ( в редакції що діяла на момент виникнення правовідносин), Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» (далі - Порядок).
Як вбачається із ст.1 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»(із змінами і доповненнями), державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
Ст. 4 вказаного вище Закону передбачено, що заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.
До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються, зокрема, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї.
Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.
Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї. Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз'яснення порядку його оскарження.
Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям (далі соціальна допомога) призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.
Згідно з пунктом 12 вказаного вище Порядку, у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше, ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Як вбачається із абзацу 4 ч. 1ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога не призначається у випадку, зокрема, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м. на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. м. на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Згідно з ч. 2 вказаного вище Закону, за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо у складі сім'ї є особа з інвалідністю.
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону вказаного вище Закону, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Згідно п.28 Порядку № 250, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, заявник зобов'язаний повернути суму надміру виплачених коштів добровільно на рахунок управління для подальшого повернення до Державного бюджету. У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки, вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
З аналізу наведених норм права вбачається, що припинення виплати та повернення виплаченої соціальної допомоги з підстав, передбачених абзацом 4 ч.1ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», можливе за наявності таких обов'язкових умов: у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м. на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. м. на сім'ю; відсутність обставин, передбачених ч. 2 ст. 7 цього Закону; необхідність дотримання процедури прийняття рішення місцевою державною адміністрацією про призначення соціальної допомоги у разі, коли є обставини та умови, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону; наявність ознак (обставин) навмисного подання недостовірних відомостей чи приховання відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.
Відповідно до частини першої статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачка ОСОБА_2 14.07.2017 року, 16.01.2018 року зверталася до УПтаСЗН із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
В розділі ІІІ «Відомості про житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)» декларації про доходи та майновий стан відповідачем було зазначено, що її сім'я має у своїй власності одну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 31,7 кв.м., власник ОСОБА_2 .
Відповідно до вказаних заяв, УПтаСЗН були прийняті рішення про призначення ОСОБА_2 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Так, рішенням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 31.07.2017 року відповідачу була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям з 01.07.2017 по 31.12.2017 - у щомісячному розмірі 679,26 грн., з послідуючим перерахунком; рішення від 18.01.2018 року про призначення ОСОБА_2 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям: з 01.01.2018 по 30.06.2018 - у щомісячному розмірі 591,60 грн., з послідуючим перерахунком.
Наступне звернення до позивача від ОСОБА_2 надійшло 09.07.2018 року. У доданої до заяви декларації про доходи відповідачем особисто було зазначено, що її сім'я має у своїй власності дві квартири: за адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 31,7 кв.м., власник ОСОБА_2 з 10.10.2015 року; за адресою АДРЕСА_2 , загальною площею 32,7 кв.м, власник ОСОБА_2 з 17.08.2006 року.
Перебування з 17.08.2006 року у власності відповідача квартири за адресою: АДРЕСА_2 , підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно Лозівського бюро технічної інвентаризації. Право вланості на зазначену квартиру відповідачка набула на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 21.07.2006 року.
Відповідно до заяви від 12.07.2018 року відповідач просила її звернення від 09.07.2018 року про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не розглядати та здійснити перерахунок з даного виду допомоги призначеної їй за період з 01.07.2017 року по 30.06.2018 року. Переплату просила утримувати з призначеної їй допомоги одинокій матері розмірі 20%.
Рішенням позивача від 20.07.2018 року на підставі п. 12 Порядку № 250 сім'я відповідача позбавлена права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на шість місяців починаючи з 01.07.2018.
На підставі п.28 Порядку № 250 розрахована сума надміру виплачених коштів за період з 01.07.2017 по 30.06.2018, яка склала 7021,38 грн., що підтверджується довідкою від 30.07.2018 року.
Позивач листом-повідомленням № 04-40/2819 від 11.09.2018 року довів до відома відповідача інформацію про переплату бюджетних коштів.
Відповідач визнала суму надміру виплачених коштів та на момент подання позову повернула кошти у сумі 3122 гривень 00 коп. Розмір залишку переплати складає 3899 гривень 38 коп. Крім того, відповідно до наданих відповідачем квитанцій до відзиву на позов та до заяви про розгляд справи у її відсутність, вона також сплатила 250 грн., в рахунок вищезазначеної заборгованості.
З матеріалів справи вбачається, що в поданих відповідачем ОСОБА_2 заявах від 14.07.2017 року, 16.01.2018 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не зазначено про наявність у її власності квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 32,7 кв.м. Отже на момент звернення до позивача з відповідними заявами, відповідачка умисно не вказала про наявність у її власності, ще однієї квартири.
Відтак, судом при розгляді справи встановлена недобросовісність зі сторони відповідача щодо зазначенні достовірної інформації про власність. Крім того, відповідно до заяви ОСОБА_2 , що містяться в матеріалах справи, останній відомо, що за нею мається вказана заборгованість, яку вона зобов'язується сплатити.
Виходячи із вищезазначеного, сім'я відповідача за період з 01.07.2017 по 30.06.2018 не мала права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на загальних підставах.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач після пред'явлення позову до суду в рахунок сплати заборгованості частково сплатила кошти в розмірі 250,00 грн., що підтверджується наданими до матеріалів справи доказами.
На підставі наведеного суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню та з відповідача слід стягнути на користь позивача заборгованість по переплаті державних коштів за період з 01.07.2017 року по 30.06.2018 року в розмірі 3649,38 грн.
Згідно ст.141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 141, 263-217, 265 ЦПК України, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250, суд, -
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_1 , заборговану переплату державних коштів у сумі 3649,38 грн. (три тисячі шістсот сорок дев'ять гривень 38 копійок) на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, ЄДРПОУ 25953617, р/р UA348201720344200034000022516 в ДКCУ м. Київ, МФО 820172.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_1 , на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ: 25953617, р/рахунок: UA308201720344220001000022516 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172) судовий збір в сумі 2102 грн. 00 коп. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Рішення може бути оскаржено в Донецькій апеляційний суд через Краматорський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було врученим у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Суддя Краматорського міського суду Ю. В. Фоміна