Постанова від 26.02.2021 по справі 223/90/21

Єдиний унікальний номер: 223/90/21

Провадження номер: 3/223/49/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2021 р. м. Вугледар

Суддя Вугледарського міського суду Донецької області Дочинець С.І., при секретарі Лифенко Н.Г., за участі особи відносно якої складено даний адміністративний матеріал Сіроєдової Н.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від відділення поліції №2 Волноваського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Донецьк Донецької області, працюючої, зареєстрованої та фактично мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Від відділення поліції №2 Волноваського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області до Вугледарського міського суду надійшов протокол та додані до нього матеріали, відносно ОСОБА_1 , про вчинення нею адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями даний адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 01 лютого 2021 року було передано для розгляду судді Вугледарського міського суду Донецької області ОСОБА_2 .

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №675339 від 12 січня 2021 року, виявлено, що 12 січня 2021 року о 17 годині 00 хвилин за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 знаходячись на посаді виконуючої обов'язки директора Комунального закладу «Вугледарський міський центр культури» відкрила приміщення ЗОШ №2 та впустила відвідувачів, а саме танцювальну групу «Вікторія» в кількості 3 осіб, які проводили репетицію, чим порушила п.п. 7 п. 3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Свідками та потерпілими від даного адміністративного правопорушення не визнано жодну особу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 після роз'яснення їй прав передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, свою вину у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення не визнала та просила суд провадження у даній справі про адміністративне правопорушення відносно неї за ст. 44-3 КУпАП закрити. Пояснила суду, що 12 січня 2021 року згідно графіку роботи КЗ «Вугледарський міський центр культури, вона як виконуюча обов'язки директора знаходилась на робочому місці, а згідно графіку занять керівник хореографічного колективу «Вікторія» ОСОБА_3 знаходилась на робочому місці - в танцювальній залі та проводила планову репетицію, а саме підготовчу діяльність до он-лайн заходів, де були присутні три дитини. Відповідно до постанови №1236, додатково до обмежувальних проти епідеміологічних заходів, передбачених пунктом 2, в період з 00 годин 00 хвилин 08 січня 2021 року по 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року на території України заборонялось: проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом здоров'я учасників. З усіх перелічених заходів жодного 12 січня 2021 року проведено не було.

Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

Підставою притягнення суб'єкта правопорушення до юридичної відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення.

Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак діяння, які характеризують (визначають) його як правопорушення.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №675339 від 12 січня 2021 року ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП. Зазначена норма є бланкетною нормою, тобто для визначення складу правопорушення відсилає до норм чинного законодавства та рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 7 п. 3 постанови КМУ №1263 від 09.12.2020 року.

Так, згідно з п.п. 7 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції від 07.01.2021 року, яка діяла на час складання протоколу про адміністративне правопорушення) (далі - Постанова) додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених п. 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 08 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється: проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом здоров'я учасників).

Таким чином, об'єктивну сторону інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення складає порушення обмежувальних протиепідемічних заходів, а саме проведення 12 січня 2021 року масового (розважального, спортивного, соціального, рекламного та іншого) заходу.

Як вбачається з протоколу про адміністративне серії АПР18 №675339 від 12 січня 2021 року, та зазначено ОСОБА_1 в судовому засіданні 12 січня 2021 року у приміщенні Комунального закладу «Вугледарський міський центр культури» відбувалась планова репетиція танцювальної групи «Вікторія», на якій були присутні три особи, що підтверджується наданими до суду графіком занять творчих колективів Комунального закладу «ВМЦК», витягом з журналу обліку проведених занять.

Однак, зважаючи на те, що чинне законодавство України не містить визначення такого поняття як «масовий захід», не визначає кількість/коло осіб за участі яких будь-яких захід слід відносити до масового заходу, а тому суд позбавлений можливості встановити чи належить репетиція творчого колективу, який складається з трьох осіб, до масового заходу.

Окрім того, згідно роз'яснень Міністерства культури та інформаційної політики України №15525/27.1 від 18.12.2020 року У період з 08.01.2021 року по 25.02.2021 року закладам культури та суб'єктам господарювання у сфері культури забороняється приймання відвідувачів, водночас не забороняється здійснювати діяльність, пов'язану з підготовкою театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів для публічного показу.

При цьому, слід відзначити, що з наданого до суду відеозапису вбачається, що працівники поліції прослідували у певний будинок, де зайшли в приміщення, яке містить декілька окремих кімнат, в одній з яких була присутня одна особа, у другій кімнаті перебувало ще дві особи, а коли працівники поліції відчинили двері третьої кімнати у ній були присутні дві або три особи (через низьку якість відеозапису встановити дійсну кількість осіб є неможливим). Також, з відеозапису неможливо встановити чи є вищезазначений будинок, де здійснювалась відеозйомка, саме приміщенням Комунального закладу «Вугледарський міський центр культури», оскільки відсутня будь-яка вивіска та/або адреса даного дубинку.

Більш того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано письмові пояснення ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 12 січня 2021 року, однак у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №675339 від 12 січня 2021 року, зазначені особи не визнані ні свідками, ні потерпілими від зазначеного адміністративного правопорушення, а тому у відповідності до вимог 251 КУпАП, зазначені письмові пояснення є неналежними доказами вчинення правопорушення та не можуть бути прийняті судом до уваги при розгляді даного адміністративного матеріалу та винесення рішення у справі.

Будь-яких інших доказів на підтвердження чи спростування наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, а також винності ОСОБА_1 в його вчиненні, суду не надано.

Вищевикладене, виключає таку ознаку об'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП та п.п. 7 п. 3 Постанови, як порушення обмежувальних протиепідемічних заходів, а саме проведення 12 січня 2021 року масового (розважального, спортивного, соціального, рекламного та іншого) заходу у приміщенні Комунального закладу «Вугледарський міський центр культури». Тому, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та інше.

Виходячи з вище викладеного, суд вважає, що доданими до даного протоколу про адміністративне правопорушення матеріалами вина ОСОБА_1 , яка є складовою частиною будь-якого складу правопорушення і має бути обов'язково встановлена при розгляді адміністративних матеріалів, недоведена та не може бути встановлена судом.

Отже, враховуючи зазначене, приймаючи до уваги, що вина ОСОБА_1 є недоведеною та не встановленою, відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, суд вважає, що у діях останньої відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, а тому, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись, постановою Кабінету Міністрів України №1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», ст. ст. 9, 10, 44-3, 247, 251, 252, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі скарги через Вугледарський міський суд Донецької області.

Суддя Вугледарського

міського суду Донецької області Дочинець С.І.