Постанова від 02.03.2021 по справі 127/28219/20

Справа № 127/28219/20

Провадження № 3/127/9936/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" березня 2021 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 008669 від 07.12.2020 року, водій ОСОБА_1 07.12.2020 року о 18.30 год. в м. Вінниці, по вул. О. Новаківського, керуючи транспортним засобом «Renault Logan» д.н.з. НОМЕР_1 при перестроюванні ліворуч не пропустив транспортний засіб «Ford Mondeo» д.н.з. НОМЕР_2 , що рухався в попутному напрямку, змусив водія різко гальмувати, надавати звуковий сигнал і маневрувати, чим створив аварійну ситуацію, внаслідок чого транспортні засоби «Ford Mondeo» д.н.з. НОМЕР_2 здійснив ДТП, чим порушив вимоги п. 16.6 Правил дорожнього руху.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Надав суду заяву про закриття справи у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Заява мотивована тим, що працівниками патрульної поліції було складено два протокол про адміністративне правопорушення, один на нього за порушення ч. 4 ст. 122 КУпАП, інший на ОСОБА_2 , який другою стороною даної пригоди, за порушення ст. 124 КУпАП. Протоколом та долученими до нього матеріалами має бути доведено, що інкримінована створена аварійна обстановка сталася внаслідок невиконання під час руху вимог п. 16.6 ПДР. На думку, ОСОБА_1 суду не надано докази вчинення ним порушення ПДР, а тому він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особо) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяло майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 16.6 ПДР України, повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку. а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.

Частина 4 ст. 122 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.

Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Об'єктивна сторона даного правопорушення містить такий склад: порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.

Суб'єктивна сторона правопорушення полягає у наявності умислу або необережності.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи вищезазначене, суд вважає обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбачено ч. 4 ст. 122 КУпАП, які наведені в протоколі про адміністративне правопорушення, є такими, що не знайшли свого підтвердження в суді, у зв'язку із відсутністю достатніх доказів його винуватості.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Так, відповідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

З представлених суду матеріалів справи не вбачається можливим встановити наявність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, які наведені в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки немає належних доказів підтвердження його вини, що унеможливлює підтвердження обставин, які викладені в протоколі серії ДПР18 №008669 від 07.12.2020 року.

Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими доказами не є доказом на доведення вини особи.

Враховуючи вищезазначене, суд прийшов висновку що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 4 ст. 122 КУпАП, а тому на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 9, 124, 245, 251, 283, 284, КУпАП суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області.

Суддя: Я.М. Іванченко