Рішення від 22.02.2021 по справі 340/5722/20

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2021 року м. Кропивницький справа № 340/5722/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу

за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м.Кропивницький, вул. Соборна, 7-а, код ЄДРПОУ - 20632802)

прозобов'язання винити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог.

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду в якому просить зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок його пенсії, з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі та порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №831 "Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження" в сумі 156 грн. 90 коп. за період з 01.10.2006 по час звернення до суду з позовною заявою (14.12.2020 р.), що складає 26 830 грн., а також проводити доплати до пенсії у розмірі 156 грн. 90 коп. довічно згідно вимог чинного законодавства України на виконання рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 року у справі №2а-402/06.

ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 року задоволено мої позовні вимоги щодо визнання неправомірними дій посадових осіб УМВС України в Кіровоградській області при розгляді моїх звернень та відмови в перерахуванні пенсії з 01.01.2005 року, з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно відповіді ГУПФ в Кіровоградській області №2834-3241Я/-03/8-1100/20 від 12.10.2020, наразі відсутні підстави для перерахунку пенсії з довічним включенням додаткового грошового забезпечення, а саме доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Разом з тим, згідно відповіді Управління Фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Кіровоградській області №12/Т-587/1 рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 виконувалось пенсійним відділенням відділу фінансових ресурсів та економіки УМВС України в області: «проведено перерахунок пенсії з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження на підставі ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», для цього повідомлення про новий розмір пенсії з 01.10.2006 та доплату з 01.01.2005 по 30.09.2006 направлено до Кіровоградського відділення Ощадбанку для виконання.

Однак, в подальшому відповідачем безпідставно припинено нарахування та виплату вказаних доплат.

Вважаючи, що у діяльності посадових осіб відповідача має місце порушення вимог Конституції України, та чинного законодавства України, оскільки згадана виплата входить до структури грошового забезпечення, так як є платою за виконану роботу на певній території та передбачена нормативно правовим актом Уряду України звернувся із позовом до суду за захистом на його думку порушеного права.

Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Також, вказав на пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом. Разом з тим, відповідач вказав, що доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не підлягають включенню до довідки, так як на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії (Постанова КМУ № 988), вони є такими, що не виплачуються працівникам поліції, а отже і прирівняним до них колишнім працівникам органів внутрішніх справ.

Отже, відповідач вважає, що вимоги позивача, викладені в позовній заяві, є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню (а.с.30-32).

ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та вирішено здійснювати її розгляд за наявними у справі матеріалами (а.с.21).

12.01.2021 року від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області до суду надійшов відзив на позовну заяву (а.с.30-32).

15.01.2021 року від представника Управління УМВС України в Кіровоградській області надійшов відзив на позовну заяву (а.с.64-66).

29.01.2021 року до суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.72-75).

Ухвалою суду від 22.02.2021 року клопотання про залучення до участі у справі у якості відповідача чи заміну неналежного відповідача на Сектор із соціально-гуманітарних питань ДУ "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України" по Кіровоградській області залишено без задоволення та закрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Управління УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправними дій Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії з довічним включенням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме при невиконанні рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 року у справі №2а-402/06.

Суд вважає необґрунтованими посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість, спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон № 2262-ХІІ.

Згідно з ч.3 ст.51 Закону України № 2262-ХІІ (у редакції Закону України від 15.07.2015 №614, який набрав чинності 01.01.2016р.) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Тому, право позивача щодо перерахунку пенсії є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України № 2262-ХІІ.

Інших заяв чи клопотань до суду подано не було.

Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважав можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів судом встановлені наступні обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду у Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років по лінії МВС України у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262 від 09.04.1992 року.

15.02.1999 року пенсійним відділом УМВС України в Київській області ОСОБА_1 призначено пенсію, згідно з положеннями Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу ОВС та деяких інших осіб”. При призначені пенсії позивачу не було включено доплату за виконання службових обов'язків у зоні відчуження ЧАЕС, виплата якої передбачена ст.ст.39, 40 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постановами КМУ №250 від 29.02.1996 року, №982 від 30.06.1998 року,№223 від 07.02.2000 року та №137 від 20.01.2003 року.

Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 року дії посадових осіб УМВС України в Кіровоградській області щодо відмови в перерахуванні пенсії ОСОБА_1 визнано неправомірними. Вказаною постановою визнано право позивача на перерахування пенсії з 01.01.2005 року, з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (а.с.18-19).

18.03.2018 Ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області надано довідку про грошове забезпечення, позивача для перерахунку пенсії, за прирівняною посадою поліцейського (а.с.53).

У довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення за посадою помічник командира взводу батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення ГУМВС України в Київській області, яку позивач займав на день звільнення зі служби 15.02.1999, відповідно до ст.63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанови №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", наказу МВС від 06.04.2016 № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання", становить 4088,53 грн, з якого:

- посадовий оклад - 1800,00 грн.;

- оклад за військовим (спец.) званням ст. сержант поліції - 1000,00 грн.;

- 45 % - надбавка за стаж служби - 1260,00 грн.;

- 0,71 % премія - 28,83 грн.

Не погодившись із складовими грошового забезпечення у зв'язку з відсутністю доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", позивач звернувся до суду.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2018 року у справі №П/811/107/18 позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області задоволено частково, визнано протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у включенні до грошового забезпечення для нарахування пенсії доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язано Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області надати до Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі та порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №831 "Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження" (а.с.77-80).

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019 року, яка набрала законної сили, рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2018 року у справі №П/811/107/18 скасовано, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено (а.с.56-60).

Позивач, звернувшись до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із запитом, отримав відповідь №2834-3241/Т-03/8-1100/20 від 12.10.2020 року в якій зазначено, що ст.39 Закону України від 28..02.1991 №796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виключено на підставі Закону України від 28.12.2014 №76-VІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (а.с.13).

Не погоджуючись із такими діями відповідача позивач просить суду зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок його пенсії, з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

V. Оцінка суду.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.

Спірні правовідносини врегульовані: Конституцією України; Законом України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Суд зазначає, що згідно з Конституцією України та Законом України «Про міжнародні договори і угоди», чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Україна 17.07.1997 року прийняла Закон України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950 року, Перший протокол та протоколи № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» за № 475/97-ВР (далі-Конвенція) .

Пунктом 1 цього Закону визначено, що Україна повністю визначає на своїй території дію статті 46 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950 року щодо визнання обов'язковою і без укладення спеціальної угоди юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.

23.02.2006 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини». Згідно з цим законом, при розгляді справ судами України, Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція) та практика Європейського суду з прав людини повинні використовуватися як джерела права. Дане положення спрямоване на реалізацію вищевказаної конституційної норми і норм Закону України «Про міжнародні договори та угоди».

Відтак, Конвенція є частиною національного законодавства України і підлягає застосуванню поряд з національним законодавством України. При цьому, на законодавчому рівні діє принцип примату норм міжнародного права у випадку, якщо вони суперечать нормам національного законодавства України.

Таким чином, норми Конвенції та практика Європейського суду з прав людини повинні застосовуватися національними судами, так само, як внутрішнє законодавство, і як норми прямої дії.

Частиною 1 ст.1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно з ч.1 ст.55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Відповідно до преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Закон №2262-ХІІ має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з ч. 1 ст. 1-1 Закону №2262-ХІІ законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Відповідно до ст.51 Закону №2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок №45, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Так, пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Право на перерахунок пенсії у позивача виникло саме на підставі Постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", у зв'язку із рішенням КМУ про зміну розміру грошового забезпечення поліцейських.

Відповідно до абзац 5 Порядку №45, для перерахунку пенсій, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами) в межах визначеного законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах нз момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2018 року у справі №П/811/107/18 позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області задоволено частково, визнано протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у включенні до грошового забезпечення для нарахування пенсії доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язано Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області надати до Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі та порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №831 "Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження" (а.с.77-80).

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019 року, яка набрала законної сили, рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2018 року у справі №П/811/107/18 скасовано, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено (а.с.56-60).

Згідно з ч.4, ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З огляду на зазначене, враховуючи те, що ОСОБА_1 відмовлено у включенні до грошового забезпечення для нарахування пенсії доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд вважає, що обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії у позивача не настали.

У зв'язку з чим, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській є правомірними та не суперечать чинному законодавству.

Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення адміністративного позову.

VI. Судові витрати.

Питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог ст.139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивач згідно частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнений.

Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 287, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок його пенсії, з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження, передбаченої статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі та порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №831 "Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження" в сумі 156 грн. 90 коп. за період з 01.10.2006 по час звернення до суду з позовною заявою (14.12.2020 р.), що складає 26 830 грн., а також проводити доплати до пенсії у розмірі 156 грн. 90 коп. довічно згідно вимог чинного законодавства України на виконання рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.07.2006 року у справі №2а-402/06 - відмовити.

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук