03 березня 2021 року м. Житомир справа № 240/22084/20
категорія 111060000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Лавренчук О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області в якому просила:
- визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України в особі Коростишівської Державної податкової інспекції у зарахуванні в страховий страж моєї адвокатської діяльності єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень, лютий, березень 2013 року;
- зобов'язати Головне Управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України в особі Коростишівської Державної податкової інспекції зарахувати в страховий стаж моєї адвокатської діяльності єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень, лютий, березень 2013 року.
В обґрунтування позову вказує, що подала до Коростишівської ДПІ Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області звіт суми нарахованого єдиного внеску за січень, лютий, березень 2013р. у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, а саме до 01 травня року, наступного за звітним періодом, тобто до 01 травня 2014р. Вказує, що після здачі звіту повідомлення про заповнення бланків звіту суми нарахованого єдиного внеску з порушенням, з недотриманням чинного законодавства, а також про відмову в прийнятті звіту із зазначенням причин такої відмови я не отримала. До відповідальності не притягувалася. Про незарахування до страхового стажу адвокатської діяльності позивачу стало відомо лише під час з'ясування розміру мого страхового стажу. Вказує, що своєчасно та неодноразово здійснювала проплати єдиного внеску за цей період в розмірі 34,7%, а саме: 16 травня 2013 року та 11 березня 2014 року. Цим самим вимоги щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, як особи, що забезпечує себе роботою самостійно, мною виконані, однак в стаж моєї адвокатської діяльності не зараховані.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 28.12.2020 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
До суду 29.01.2021 надійшов відзив на позовну заяву. Заперечуючи позовні вимоги відповідач вказує, що платникам єдиного внеску, які до 30.09.2013 обліковувались у Пенсійному фонді, з 01.10.2013 не потрібно було проходити процедуру взяття на облік в органах доходів і зборів. Крім того переплата (борг) із єдиного соціального внеску, які обліковувались на рахунках Пенсійного фонду України до 01.10.2013 автоматично перейшли на рахунки Міністерства доходів і зборів України згідно з актами приймання-передачі даних. За результати проведеного аналізу ІКП в АІС «Податковий блок» ОСОБА_1 було встановлено, що Пенсійним фондом України станом на 01.10.2013 було передано переплату з ЄСВ по коду платежу 71040000 в сумі 500,00грн. Згідно даних підсистеми «Обробка податкової звітності та платежів» АТС «Податковий блок» ОСОБА_1 було самостійно сформовано та подано електронною поштою 29.04.2014 додаток 5 з таблицею 1 до Порядку №454 за 2013 рік №1406327390 за типом форми «звітна», який на даний час вважається чинним. Слід зауважити, що відповідно до п.2.17 розділу II Порядку №454 (чинного на дату подання звіту за 2013 рік), відповідальним за правильність заповнення звіту є страхувальник. Крім чого, зауважує, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.5, 3.6 розділу III Порядку №.454, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно- правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць. Тобто кінцевим терміном подання звіту форми Д5 з таблицею 1 за 2013 рік є 20.01.2014. Просить відмовити у задоволенні позову.
До суду 29.01.2021 надійшло клопотання відповідача про залучення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в якості співвідповідача.
Ухвалою суду від 01.02.2021 постановлено залучити Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до участі у справі в якості другого відповідача.
До суду 29.01.2021 надійшло клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду 01.02.2021 відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відзив Головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області надійшов до суду 12.02.2021. Заперечуючи позовні вимоги позивач вказує, що позивач перебувала на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як фізична особа, яка забезпечує себе роботою самостійно. Зазначає, що 04.07.2013 було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №406- VII (надалі - Закон №406), у відповідності до Прикінцевих положень якого, органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування. Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Так, на виконання вимог Закону №406, управлінням Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області до Коростишівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області було передано реєстр страхувальників станом на 01 жовтня 2013 року, що було оформлено Актом передачі даних карток особових рахунків платників єдиного внеску з відповідними додатками. За даними карток особового рахунку платника єдиного внеску за ОСОБА_1 , на дату передачі даних до органу доходів та зборів, обліковувалася переплата по єдиному внеску у розмірі 500,00 грн. Переплата по єдиному внеску у розмірі 500,00 грн виникла у 2013 році, після сплати Позивачем одноразово 500,00 грн. Зазначає, що з моменту набрання чинності Законом №406, повноваження щодо прийняття та обробки звітності щодо нарахування єдиного внеску покладено на органи ДПС України, а тому, вважаємо, що Головне управління передчасно залучено до справи у якості відповідача.
До суду 02.03.2021 від відповідача надійшло клопотання про долучення доказів. До клопотання додано: витяг з ІКП ОСОБА_2 за 2013 та 2014 роки.
Розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними статтями 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Встановлено, що ОСОБА_1 із 1994 року має право на зайняття адвокатською діяльністю, тобто є особою, що забезпечує себе роботою самостійно.
Позивач у позовній заяві вказує, що 29 квітня 2014 року подала у паперовій формі звітність. Звіт про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якої додано Таблицю 3. Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які забезпечують себе роботою самостійно. Звітний рік 2013.
У таблиці 3 вказано:
січень - сума доходу, заявлена в податковій декларації - 1147 грн, сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок з урахуванням максимальної величини нарахування єдиного внеску - 1147 грн; розмір єдиного внеску - 34,7%; сума нарахованого єдиного внеску - 398 грн;
лютий - сума доходу, заявлена в податковій декларації - 1147 грн, сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок з урахуванням максимальної величини нарахування єдиного внеску - 1147 грн; розмір єдиного внеску - 34,7%; сума нарахованого єдиного внеску - 398 грн;
березень - сума доходу, заявлена в податковій декларації - 1832 грн, сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок з урахуванням максимальної величини нарахування єдиного внеску - 1832грн; розмір єдиного внеску - 34,7%; сума нарахованого єдиного внеску - 635,7грн.
До суду надано:
- копію квитанції №к10/G/321 від 16 травня 2013 року в якій вказано: отримавач - УПФУ в Коростишівському районі, призначення платежу - 104, 2372214528, ЄСВ від СПД 34,7, ОСОБА_1 , сума 500,00 грн (а.с. 14);
- квитанцію №к10/В/187 від 11 березня 2014 року, в якій вказано: отримавач - Коростишівська ОДПІ ГУ Міндоходів (34,7%), призначення платежу - 101, 2372214528, єд.внес, ОСОБА_1 , сума 931,72 грн (а.с. 15);
Відповідач до відзиву надав копію електронної форми звітності позивача за 2013 рік. Згідно квитанції 2, дата подачі - 29.04.2014 (а.с. 40). До звіту про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якої додано Таблицю 1 Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями (а.с. 38-39).
Судом досліджено вказану таблицю 1 та встановлено відсутність у ній інформації про суми доходів та нарахованих сум єдиного внеску.
Відповідач стверджує, що позивачем подавалась лише електронна звітність.
Згідно довідки Пенсійного фонду України Форми ОК-5, копія якої міститься в матеріалах адміністративної справи, у період із січня по березень 2013 року відсутні відомості про сплату страхових внесків позивача.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулась із заявою до Коростишівської ДПІ Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області у якій зазначила, що: " відповідно до індивідуальних відомостей, у неї відсутнє нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), як особи, що забезпечує себе робою самостійно за січень, лютий, березень 2013 року. Разом з тим, звіт суми нарахованого доходу застрахованої особи та суми нарахованого ЄСВ за січень, лютий, березень 2013 року до Коростишівської державної податкової інфекції Житомирського управління ГУ ДФС у Житомирській області, я здала вчасно, про це свідчить його копія звіту. Більше того, мною були своєчасно та неодноразово здійснені проплати. А саме: 16 травня 2013 року та 11 березня 2014 року, копії яких я теж додаю до заяви. Усе це свідчить про порушення моїх прав та охоронюваних законом інтересів. А тому на підставі вищевикладеного, прошу провести взаємоперевірку та внести до реєстру зареєстрованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мої індивідуальні відомості про мене, як застраховану особу, за січень, лютий, березень 2013 року" (а.с. 16-17).
Листом від 16.11.2020 Головне управління ДПС у Житомирській області повідомило позивача про наступне: Так, Вами подано до ГУ ДПС №Д5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» за 2013 рік від 29.04.2014 №1406327390 за типом форми «звітна», який станом на 13.11.2020, перебуває в статусі «історія подання» та вважається не чинним, граничний термін подання даного звіту до 21.04.2014. Враховуючи зазначене. Вами від 29.04.2014 №1406327390 подана звітність за 2013 рік форми №Д5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» з таблицею 1 без нарахованих сум єдиного внеску, а потрібно було подати таблицю 3 з нарахуванням єдиного внеску за період в якому було отримано дохід. Відповідно до п.16 розділу П Порядку зі змінами відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник. Пунктом 8 розділу П Порядку зі змінами визначено, що Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог Порядку зі змінами, у тому числі без обов'язкових реквізитів, передбачених п. 6 розділу П Порядку зі змінами, та поданий без необхідних таблиць, не вважається і вважається таким, що не подавався. У разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до ГУ Д ЦІС у Житомирській області за основним місцем обліку. Чинним вважається останній електронний абр паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених Порядком зі змінами, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб (п.1 розділу V Порядку зі змінами). Відповідно до п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону №2464 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2465, податковим органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з кожне таке подання, несвоєчасне подання або одання не за встановленою формою (а.с. 18-20)
Вважаючи таку відмову протиправною, а свої права порушеними, позивач звернулась до суду з позовом.
Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку (далі - Закон №2464).
Відповідно до ч. 1. ст. 4 Закону №2464, платниками єдиного внеску є: фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту)
Приписами ч. 2. ст. 6 Закону №2464 визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою ( z1628-13 ), встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України від 24 грудня 2012 року №726/2012 "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади", відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановлено утворити: Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пунктів 3-5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 №406-VII, процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи".
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Встановити, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах
Матеріалами адміністративної справи підтверджується, що позивачем 16 травня 2013 року було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сума 500,00 грн.
Згідно Акту передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску від 03.10.2013, кошти в сумі 500,00 грн, сплачені ОСОБА_1 були перерахувані на відповідні рахунки Міністерства доходів і зборів України.
Отже, Головним управлінням Пенсійного фонду України виконано обов'язок по перерахуванню сум єдиного внеску, сплаченого позивачем 03.10.2013.
Наказом 09.09.2013 №454 затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок №454).
Пунктом 2.1 Порядку №454 визначено, що Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:
засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.
Згідно п. 4.10 Порядку №454, ФО - підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до цього Порядку.
Відповідно до п. 4.12 Порядку №454, особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 5 до цього Порядку.
Отже, позивач, як особа, яка у спірний період займалась адвокатською діяльністю повинна була сформувати та подати до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 5 до Порядку №454.
Згідно п. 2.16 Порядку №454, під час прийняття звіту, що подається особисто страхувальником або уповноваженою на це особою, відповідальна особа органу доходів і зборів зобов'язана візуально перевірити наявність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктом 2.8 цього розділу, на паперових носіях. Відповідальна особа органу доходів і зборів, яка приймає звіт від страхувальника, реєструє звіт та проставляє реєстраційний номер із зазначенням дати фактичного отримання органом доходів і зборів та обов'язково засвідчує власним підписом. Розписка про одержання звіту заповнюється відповідальною особою органу доходів і зборів, що прийняла пакет документів. При прийнятті документів розписка про одержання звіту завіряється штампом з грифом "ОТРИМАНО" та повертається страхувальнику.
Відповідно до п. 2.17 Порядку №454, відповідальним за правильність заповнення звіту є страхувальник.
Позивач у позовній заяві вказує, що 29 квітня 2014 року подала у паперовій формі звітність. Звіт про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якої додано Таблицю 3. Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які забезпечують себе роботою самостійно.
Однак, при дослідженні наданої позивачем до суду копії звіту про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якої додано Таблицю 3, встановлено, що форма звіту вимагає заповнення працівником податкового органу розписки про отримання звіту, проставлення реєстраційного номера звіту та дати реєстрації в тереторіальному органу доходів і зборів, чого не містить поданий позивачем документ. Крім цього, встановлено відсутність штампу з грифом "ОТРИМАНО".
До суду не надано доказів, що звіт про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску з Таблицею 3 було подано до органу доходів і зборів позивачем.
Разом з тим, згідно приписів п. 2.9. Електронна форма звіту, що подається на електронних носіях, повинна бути ідентичною звіту на паперових носіях.
В матеріалах адміністративної справи міститься копія електронної форми звітності позивача за 2013 рік. Згідно квитанції 2, дата подачі - 29.04.2014 (а.с. 40). До звіту про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якої додано Таблицю 1 нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями.
Отже, матеріали адміністративної справи містять докази, що позивачем до податкового органу було подано лише звіт про нарахування суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до якого додано Таблицю 1 Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями.
Частиною 5. ст. 9 Закону №2464 встановлено, що сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).
Приписами ч. 7. ст. 9 Закону №2464 встановлено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, зазначені в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.
Матеріалами адміністративної справи підтверджується, що позивачем 16 травня 2013 року було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сума 500,00 грн.
Згідно Акту передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску від 03.10.2013, кошти в сумі 500,00 грн, сплачені ОСОБА_1 були перераховані на відповідні рахунки Міністерства доходів і зборів України.
Відповідачем надано до суду витяг з інформаційної картки платника ОСОБА_2 за 2013 рік в якому відображено переплату в сумі 500,00 грн по коду класифікації доходів бюджету 71040000 (Для фiз.осiб - пiдпр., у т.ч. якi обрали спр. сист.оподатк., та осiб, якi проводять незалежну проф. д-сть) (а.с. 41)
Окрім того, до суду надано копію квитанції №к10/В/187 від 11 березня 2014 року, в якій вказано: отримавач - Коростишівська ОДПІ ГУ Міндоходів (34,7%), призначення платежу - 101, НОМЕР_1 , єд.внес, ОСОБА_1 , сума 931,72 грн (а.с. 15).
Згідно витягу з інформаційної картки платника ОСОБА_2 за 2014 рік, станом на 28.02.2014 відображено переплату в сумі 500,00 грн, станом на 11.03.2014 збільшено переплату на 931,72 грн. Загальна сума переплати на 11.03.2014 - 1431,72 грн по коду класифікації доходів бюджету 71040000 (Для фiз.осiб - пiдпр., у т.ч. якi обрали спр. сист.оподатк., та осiб, якi проводять незалежну проф. д-сть).
Отже, сплачені позивачем суми єдиного внеску були відображені в інформаційній картці платника.
Однак, як встановлено під час розгляду адміністративної справи та підтверджується належними доказами, позивачем не було подано до податкового органу Таблицю 3. Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які забезпечують себе роботою самостійно.
Враховуючи викладене, суд відмічає, що за відсутності Таблиці 3. Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які забезпечують себе роботою самостійно, відповідач був позбавлений можливості визначити періоди, за які позивачем сплачено єдиний внесок, а тому правомірно відобразив його, як переплата у спірний період.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення позову.
Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Житомирській області вул. Юрка Тютюнника, 7,м.Житомир,10003, код ЄДРПОУ 43142501).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Лавренчук