Справа № 420/5163/20
23 лютого 2021 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Левчук О.А.
за участі секретаря Лементовського О.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за позовом Першого заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 в інтересах держави до Одеської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Одеська загальноосвітня школа № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Першого заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 в інтересах держави до Одеської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Одеська загальноосвітня школа № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність Одеської міської ради щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35 позапланової перевірки, проведеної в період з 27.02.2019 по 28.02.2019 співробітниками Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області; зобов'язання Одеської міської ради вжити в межах компетенції заходи, направлені на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35 позапланової перевірки, проведеної в період з 27.02.2019 по 28.02.2019 співробітниками Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області, в тому числі, розглянути питання про виділення коштів, необхідних на усунення виявлених порушень у вказаному дошкільному навчальному закладі.
Представником позивача до суду надано клопотання про закриття провадження по справі, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України. В обґрунтування клопотання представник позивача вказує, що підставою для звернення до суду є те, що тривалий час не виконуються вимоги ГУ ДСНС України в Одеській області та не усуваються порушення, виявлені під час перевірки пожежної безпеки в Одеській ЗОШ № 105 І-ІІІ ступенів ОМР Одеської області, які зафіксовані в акті № 35 від 28.02.2019 року та за наслідками якої видано припис № 24 від 28.02.2019 року. Під час слухання справи в суді представником Одеської міської ради надано як доказ акт перевірки Приморського РВ у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області № 309 від 20.07.2020 та припис № 176 від 20.07.2020, а також акт перевірки № 2 від 10.08.2020 року, згідно яких порушення усунуті в повному обсязі. Таким чином, оскаржувані порушення були виправлені Одеською міською радою і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів держави неможливе без визнання бездіяльності Одеської міської ради протиправними після такого виправлення.
Від представника відповідача Одеської міської ради надійшли письмові заперечення на клопотання про закриття провадження по справі, в яких представник відповідача вказує, що предметом розгляду у даній справі є бездіяльність Одеської міської ради, яка на думку позивача, полягає у невжитті заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки, виявлених за результатом проведення Приморським районним відділом у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області позапланової перевірки в Одеській загальноосвітній школі № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, у період з 27.02.2019 по 28.02.2019, зафіксованих в акті № 35 та зобов'язання вчинити дії щодо їх усунення. Разом з тим, Одеською міською радою в межах компетенції здійснено всі необхідні дії з метою сприяння усунення порушень протипожежної безпеки навчальним закладом до виникнення спірних правовідносин та відкриття провадження по справі. Тобто, з моменту виникнення спірних правовідносин, відкриття провадження по справі між позивачем та ОМР не відбулося зміни правовідносин, жодні обставини не змінились, що свідчить про відсутність підстав для закриття провадження по справі з підстав виправлення оскаржуваних наслідків після звернення позивача до суду.
В підготовчому засіданні представник позивача підтримав клопотання про закриття провадження по справі, просив його задовольнити.
Представник відповідача проти задоволення клопотання про закриття провадження по справі, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, заперечував, просив відмовити в його задоволенні.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області підтримав позиція представника позивача.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
В період з 27 лютого 2019 року по 28 лютого 2019 року співробітниками Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області проведено позапланову перевірку щодо дотримання Одеською загальноосвітньою школою № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складно акт № 35 від 28.02.2019 року, яким зафіксовано ряд порушень.
Також, 28 лютого 2019 року Приморським районним відділом у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області щодо Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області складено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 24.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду та просить суд визнати протиправною бездіяльність Одеської міської ради щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35 позапланової перевірки, проведеної в період з 27.02.2019 по 28.02.2019 співробітниками Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області; зобов'язати Одеську міську раду вжити в межах компетенції заходи, направлені на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35 позапланової перевірки, проведеної в період з 27.02.2019 по 28.02.2019 співробітниками Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області, в тому числі, розглянути питання про виділення коштів, необхідних на усунення виявлених порушень у вказаному дошкільному навчальному закладі.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач в обґрунтування наявності підстав для закриття провадження по справі відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України посилається на акт перевірки № 2 від 10.08.2020 року.
З наданої до суду копії акту перевірки № 2 від 10.08.2020 року вбачається, що в період з 07.08.2020 року по 10.08.2020 року посадовими особами Приморського районного відділу у м. Одесі ГУ ДСНС України в Одеській області проведено позапланову перевірку Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатом якої встановлено відсутність порушень вимог законодавства (а.с. 239-250 т. 1).
Тобто, акт перевірки № 2 від 10.08.2020 року підтверджує усунення порушень вимог законодавства, встановлених актом № 35 від 28.02.2019 року безпосередньо Одеською загальноосвітньою школою № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.
При цьому, предметом оскарження по даній справі є наявність чи відсутність бездіяльності Одеської міської ради щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35 та зобов'язання Одеської міської ради вжити в межах компетенції заходи, направлені на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності Одеської загальноосвітньої школи № 105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, що зафіксовані в акті № 35.
Разом з тим, акт перевірки № 2 від 10.08.2020 року не підтверджується наявність чи відсутність бездіяльності Одеської міської ради, як станом на дату звернення з даним позовом так і на дату розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що клопотання представника позивача про закриття провадження по справі № 420/5163/20 є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 238, 242, 243, 248 КАС України, суд, -
Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про закриття провадження по справі № 420/5163/20 (вхід. № 37413/20 від 17.09.2020 року).
Ухвала окремо від рішення суду по даній справі не оскаржується.
Повний текст ухвали складено та підписано 01 березня 2021 року.
Суддя О.А. Левчук