Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/340/21
Номер провадження: 3/511/149/21
"01" березня 2021 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Панчук А. І., при секретарі Томчук Є.П. за участю прокурора Шивцова О.М., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, які надійшли від управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки України Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого , утриманців не має,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
ОСОБА_2 працюючи на посаді голови Степової сільської ради Роздільнянського району Одеської області, відповідно до частини 1 статті 1, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, повинен був у період з 01.01.2020 до 01.04.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. ОСОБА_2 будучи головою Степової сільської ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, передбачені цією статтею. Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 03.06.2020 року. Таким чином, ОСОБА_2 будучи головою сільради, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2020 року до 01.04.2020 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, у порушення вимог статті 45, пунктом 5- 1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, подав її несвоєчасно, лише 03.06.2020 року, чим вчинива адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції Закону №1700- VII від 14.10.2014) несвоєчасно подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив , що дійсно не своєчасно подав декларацію за 2019 рік , хоча був зобов.язаний подати , перешкод ніяких не було , визнав свою вину повністю..
Прокурор вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Згідно із ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставини правопорушення та вина ОСОБА_2 підтверджуються також зібраними в порядку ст.251 КУпАП доказами , а саме: протоколом № 173 про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією від 16.02.2021 року, поясненнями самого ОСОБА_2 , який був обізнаний з обов'язком його як голови подати за 2019 рік декларацію в електронному вигляді в строк до 01.04.2020 року та про відповідальність за невиконання цього обов'язку, витягом з офіційного сайту «publik.nazk.gov.ua» щодо подання ОСОБА_2 декларації 03.06.2020 року.
Вислухавши думку учасників судового засідання, пояснення ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, оцінивши всі обставини у сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан.
Відповідно до ст. 34 КУпАП, обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає визнання вини.
Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст.35 КУпАП, не встановлено.
Беручи до уваги обставини та наслідки, які були спричинені внаслідок порушення вимог чинного законодавства у сфері адміністративних правопорушень, пов'язаних с корупцією, суд вважає, що необхідним і достатнім стягненням для правопорушника є накладення стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.9, 11, 21 ,33-35, 40, 172-6 ч.1, 278-292 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , , судовий збір у розмірі 454 грн. на користь держави.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районий суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя: А. І. Панчук