Постанова від 25.02.2021 по справі 710/152/21

Справа № 710/152/21

Провадження № 3/710/189/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.02.2021 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділку поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 16.05.2002 року Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст.44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №361486 від 13.01.2021складеного ДОП СП ВНД №2 Звенигородського РВП в Черкаській області, лейтенантом поліції Лупан О.В., громадянин ОСОБА_1 13.01.2021 о 12 годині 30 хвилин в м. Шпола, здійснював приймання відвідувачів в майстерні «Ремонт взуття» по вул. Благовісній, чим порушив вимогу п. 3.4 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020. Дії особи кваліфіковані працівниками поліції, як вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

09.02.2021 року ОСОБА_2 надав клопотання про закриття провадження у справі. В обґрунтування зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №361486 від 13.01.2021 року не містить відомостей, що він є суб'єктом господарювання в розумінні ст. 55 Господарського кодексу України. Тобто працівниками поліції не встановлено статусу особи, яка притягається до відповідальності, не встановлено її повноваження щодо виконання відповідних заборон. Свою підприємницьку діяльність він не здійснює з 01.08.2014 року, а відтак не є суб'єктом господарювання.

У суд ОСОБА_1 з'явився, вину не визнав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ч.2 ст. 251 обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Санкція ч.1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №361486 від 13.01.2021 зазначено, що ОСОБА_1 порушив вимоги підпункту 4 пункту 3 постанови КМУ від 09.012.2020 №1236.

Підпунктом 4 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», визначено, що додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється: приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.

Аналіз наведених норм вказує на те, що суб'єктом правопорушення передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП та підпункту 4 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», є суб'єкт господарювання.

Тобто, відповідальність за порушення вимог щодо заборони роботи суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення можуть нести тільки суб'єкти господарювання, оскільки вони здійснюють господарську діяльність.

Однак, адміністративні матеріали у відношенні ОСОБА_1 не містять відомостей та належних доказів того, що останній є суб'єктом господарювання, роботу якого заборонено відповідно до вищевказаних положень Постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 . Більше того з доданого до клопотання про закриття провадження у справі витягу з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, випливає, що ОСОБА_1 припинив свою підприємницьку діяльність 01.08.2014 року. Отже на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення він не був суб'єктом господарювання,тому в розумінні ст. 44-3 КУпАП він не є суб'єктом вказаного правопорушення.

Згідно ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.ст. 9, 245, 252 КУпАП - особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, яке мало місце, та що має бути встановлено судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Згідно п. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись ст.62, Конституції України, п.1 ст. 247, ст. 283, ч.1 п.3 ст.284 КУпАП, суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя О.В. Симоненко