22 лютого 2021 року Справа № 480/9114/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9114/20 за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Молокозавод" про стягнення податкового боргу,-
Позивач просить стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банка, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податковий борг: по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 1020 грн, по екологічному податку, який справляється за викидами в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 3036,03грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на момент звернення до суду податковий борг відповідача складає 4056,03 грн, з них: рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в розмірі 1020 грн та екологічного податку в розмірі 3036,03 грн. Вказана заборгованість виникла в результаті несвоєчасної сплати узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки. З метою погашення боргу відповідачу виставлена податкова вимога, проте сума боргу залишилась несплаченою.
Ухвалою суду від 22.12.2020 відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву та п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Крім того попереджено відповідача, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Дану ухвалу суду було направлено рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 6-11), а саме: вул. Соборна, 14, м. Суми, 40000, однак повернуто з відміткою пошти "адресат не знайдено взагалі" (а.с. 53). Відповідно до ч. 11 ст. 126 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, дослідивши та оцінивши докази у їх сукупності відповідно до вимог ст. 90 КАС України, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Молокозавод" зареєстроване як юридична особа, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України до обов'язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Молокозавод" станом на 01.08.2020 має податковий борг в сумі 4056,03 грн, а саме в сумі 1020 грн з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення та в сумі 3036,03 грн з екологічного податку.
Відповідно до п. 54.1. ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п. 116.1 ст. 116 ПК України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.
Згідно з п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
Так, судом встановлено, що заборгованість по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення виникла на підставі податкового повідомлення-рішення Форми "ПС" від 21.10.2019 № 0150245206 щодо донарахування штрафних санкцій в сумі 1020 грн, відповідно до ст. 120 ПК України; по екологічному податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення на загальну суму 3036,03 грн, винила на підставі податкового повідомлення-рішення Форми "ПС" від 11.09.2019 № 0137725206 щодо донарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2016,03 грн та податкового повідомлення-рішення Форми "ПС" від 19.12.2019 № 00193455204 щодо донарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1020 грн.
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу, відповідно до ст. 42 ПК України (а.с. 29-35).
Сума грошового зобов'язання, визначена у податкових повідомленнях-рішеннях відповідно п.п. 14.1.175 п.14.1. ст. 14 ПК України є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В п. 57.1. ст. 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Між тим, відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В зв'язку з несплатою податкової заборгованості ТОВ "Молокозавод" винесено податкову вимогу Форми "Ю" № 331487-52 від 13.11.2020, яку було направлено платнику податків (а.с. 36).
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п. 95.3. ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що узгоджена сума грошового зобов'язання своєчасно не сплачена та складає 4056,03 грн, суд визнає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Молокозавод" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих товариства з обмеженою відповідальністю "Молокозавод" (код ЄДРПОУ 21292740) кошти за податковим боргом, а саме:
по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі 1020 грн на бюджетний рахунок № UA148999980333129366000015039, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, код отримувача 38019107, отримувач коштів УК у Арцизькому районі;
по екологічному податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в сумі 3036,03 грн на бюджетний рахунок № UA638999980333149362000015039 банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, код отримувача 38019107, отримувач коштів УК у Арцизькому районі.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Шаповал