Рішення від 24.02.2021 по справі 420/5100/20

Справа № 420/5100/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2021 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бжассо Н.В.,

за участі секретаря судового засідання Музики І.О.,

за участі сторін:

представника позивача адвоката Богун Г.В. (згідно ордеру),

представника відповідача Поліщук М.О. (згідно витягу),

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одеса за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» до Головного управління ДПС в Одеській області, за результатом розгляду якого позивач просить суд:

Рішення № 0073735005 від 06 травня 2020 року Головного управління ДПС в Одеській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску визнати протиправним та скасувати.

В обґрунтування адміністративного позову представника позивача зазначає, що 15 листопада 2019 року ТОВ «КЕМП «РАІТОР» отримало лист від ГУ ДПС в Одеській області з вимогою про сплату боргу (недоїмки) №Ю-176750-50 від 25.09.2019 року, де повідомлялось, що станом на 31 серпня 2019 року заборгованість зі сплати єдиного внеску ТОВ «КЕМП «РАІТОР» становить 35 447, 42 грн. ТОВ «КЕМП «РАІТОР» помилково сплачувалось ЄСВ на рахунок № НОМЕР_1 відкритого в Головному управлінні ДФС в Одеській області, замість рахунку № НОМЕР_2 який відкритий в Головному управлінні ДПС в Одеській області та до якого належить підприємство. 06 листопада 2019 року директором ТОВ «КЕМП «РАІТОР» Кудряшовим І.В. було подано заяву №06/11/2019 на ім'я керівника Південного управління у м. Одесі ГУ ДПС в Одеській області щодо перерахунку надміру або помилково сплачених коштів в сумі 56106,21 грн. Причиною повернення коштів є помилкове перерахування коштів підприємства на рахунок № НОМЕР_1 який відкритий в ГУ ДПС в Одеській області. Рішенням №0019455005 від 19.02.2020 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску ГУ ДПС в Одеській області було нараховано штраф у розмірі 12 641,53 за період з 21.05.2019 року до 28.11.2019 року та пеня у розмірі 5 496,01 грн., що разом в сумі становить - 18137,57 грн. ТОВ «КЕМП «РАІТОР» 25 лютого 2020 року було подано скаргу до Державної податкової служби України. 02.04.2020 року в.о. директора Департаменту правового забезпечення Державної податкової служби України винесено Рішення про результати розгляду скарги, відповідно до якого, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 19.02.2020 року №0019455005 ГУ ДПС в Одеській області підлягає скасуванню, оскільки винесено без врахування заяви про перерахування помилково сплачених коштів, поданої ОСОБА_1 - 07.11.2019 року. ГУ ДПС в Одеській області надало нове рішення за №0073735005 від 06.05.2020 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску ГУ ДПС в Одеській області було нараховано штраф у розмірі 10 672,38 грн. за період з 21.05.2019 року до 07.11.2019 року та пеня у розмірі 4233,53 грн., що разом становить суму заборгованості у розмірі - 15 295,91 грн. Позивач зазначає, що здійснення помилки під час перерахування суми зобов'язання до державного бюджету в строк, встановлений частиною 8 статті 9 Закону № 2464 має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника при сплаті єдиного соціального внеску, не можуть бути підставою для застосування штрафів та пені.

Ухвалою суду від 26.06.2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 17.07.2020 року.

24.07.2020 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який ГУ ДПС в Одеській області не погоджується з доводами позивача. Відповідно до фактичних обставин справи, на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ГУ ДПС в Одеській області застосовано штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску штрафу у розмірі 10672,38 грн. (20% з 01.010.2015 року) за період з 21.05.2019 року по 07.11.2019 року та нарахування пені у розмірі 4623,53 грн. Також, фахівцями ГУ ДПС в Одеській області, на виконання рішення ДПС України про розгляд скарги № 11938/6/99-00-08-01-06 від 02.04.2020 року, винесено нове рішення від 06.05.2020 року № 0073735005 з урахуванням дати подання платником заяви № 06/11/2019 від 06.11.2019 року.

28.09.2020 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив на адміністративний позов.

29.09.2020 року суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті на 22.10.2020 року.

Ухвалою суду від 22.10.2020 року провадження у справі зупинено.

24.02.2021 року провадження у справі поновлено.

Представник позивача під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.

Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог ТОВ «КЕМП «РАІТОР».

Суд вислухав думку сторін щодо суті спору, розглянув матеріали справи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками справи докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

25.09.2019 року ГУ ДПС в Одеській області виставлено ТОВ «КЕМП «РАІТОР» податкову вимогу № Ю-176750-50 про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску у сумі 35447,42 грн.

Відповідно до реєстру платежів з ЄСВ від 06.11.2019 року № 06-11/2019р., підприємством позивача помилково були перераховані кошти на рахунок ЄСВ - № 37196204001551 в ГУ ДФС в Одеській області, МФО: 89998, єдрпоу: 39398646 у травні-вересні 2019 року.

06.11.2019 року ТОВ «КЕМП «РАІТОР» звернулося до ГУ ДПС в Одеській області із заявою № 06/11/2019 про перерахування надміру сплачених коштів у сумі 56406,21 грн. з рахунка № НОМЕР_1 , відкритого в ГУ ДФС в Одеській області ід. код 39398646 на рахунок № 37191201021551, відкритий в Головному управлінні ДПС в Одеській області ід. код 43142370. Причина: помилково кошти перераховувалися на інший рахунок ЄСВ в Київському ДПС в Одеській області.

Відповідно до висновку № 333 від 14.11.2019 року, ГУ ДПС в Одеській області зробило висновок про наявність підстав для перерахування 56406,21 грн. на рахунок НОМЕР_3 , відкритий ГУ ДПС в Одеській області/Київський район, код ЄДРПОУ 43142370, банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

19.02.2020 року ГУ ДПС в Одеській області прийнято рішення №0019455005 про застосування штрафних санкцій та нарахування пенсі за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, згідно з яким до ТОВ «КЕМП «РАІТОР» застосовано штраф у розмірі 12641,53 грн. за період з 21.05.2019 року до 28.11.2019 року та нараховано пеню у розмірі 5496,04 грн.

27.02.2020 року ТОВ «КЕМП РАІТОР» звернулося до ДПС України зі скаргою на рішення №0019455005 від 19.02.2020 року.

За результатом розгляду скарги, ДПС України прийнято рішення № 11938/6199-00-08-08-01-06 про скасування рішення ГУ ДПС, як такого, що винесено без врахування заяви про перерахування помилково сплачених коштів, поданої скаржником 07.11.2019 року, що призвело до невірного розрахунку пені. Скаргу позивача задоволено частково, а ГУ ДПС в Одеській області зобов'язано винести та направити нове рішення.

06.05.2020 року ГУ ДПС в Одеській області прийнято рішення № 0073735005 про застосування штрафних санкцій та нарахування пенсі за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, згідно з яким до ТОВ «КЕМП «РАІТОР» застосовано штраф у розмірі 10672,38 грн. за період з 21.05.2019 року до 07.11.2019 року та нараховано пеню у розмірі 4623,53 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Приписами п. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є:1) роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний: 1) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;

Відповідно до ч. ч. 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску;

Обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Розрахункове обслуговування органу доходів і зборів здійснюється відповідно до умов договорів між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, і власниками рахунків.

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі; 3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Приписами п. 6 ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», органи доходів і зборів мають право: застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 14 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.

Відповідно до ч. ч. 1, 10, 11 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;

3) за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;

5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

7) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, органом доходів і зборів здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Відповідно до частин десятої та одинадцятої статті 25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, а за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Таким чином, за несплату платником податків узгодженої суми грошового зобов'язання у певний термін законодавець для такого платника передбачив негативні наслідки у вигляді штрафних санкцій.

Разом з тим, нормами Бюджетного кодексу України, а саме, частиною першою статті 43 та частиною п'ятою статті 45, передбачено, що при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Казначейство України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.

Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Крім цього, пунктом 22.4 статті 22 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» визначено, що під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника.

Під час розгляду справи суд встановив, що позивач своєчасно та у повному обсязі виконував зобов'язання зі сплати ЄВ у період травень-листопад 2019 року, проте, помилково сплачував кошти на рахунок ГУ ДФС в Одеській області, а не на рахунок ШУ ДПС в Одеській області.

Дізнавшись, після отримання від податкового органу вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати ЄСВ, про помилковість сплати нарахованої суми ЄСВ ТОВ «КЕМП «РАІТОР» звернулося до податкового органу із заявою про перерахуння коштів № 06/11/2019 від 06.11.2019 року.

На підставі поданих позивачем заяви та реєстру платежів контролюючим органом здійснено перерахування 56406,21 грн. на рахунок НОМЕР_3 , відкритий ГУ ДПС в Одеській області/Київський район, код ЄДРПОУ 43142370, банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, що підтверджується висновком № 333 від 14.11.2019 року

Суд зазначає, що здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в строк, встановлений законом, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів, передбачених статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Для підтвердження факту несплати узгодженої суми грошового зобов'язання необхідно встановити, що у межах законодавчо встановленого строку для такої сплати платник не вчинював дії, спрямовані на перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету. А оскільки такі суми зараховуються на єдиний казначейський рахунок, то помилкове визначення номеру рахунку та/або коду бюджетної класифікації у платіжному дорученні під час сплати суми податкового зобов'язання не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов'язання.

Позивач фактично сплатив єдиний внесок на рахунок, який призначений для перерахування грошового зобов'язання до державного бюджету, але за іншим кодом бюджетної класифікації, отже відсутні підстави для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов'язання у визначений Законом строк.

Відсутність складу правопорушення, покладеного в основу прийняття спірного рішення, унеможливлює застосування відповідальності до платника єдиного внеску, а відтак Суд погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про протиправність оскаржуваного рішення податкового органу.

Вказані висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду, що наведені у постанові 03 лютого 2021 року у справі № 826/9800/16. Також, аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 25 березня 2019 року (справа №823/567/17), від 11 квітня 2019 року (справа №822/3323/17), від 16 грудня 2020 року (справа №806/1146/16) та Верховним Судом України у постановах від 16 червня 2015 року (справа №21-377а15) та від 2 грудня 2015 року (справа №826/6059/13-а).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Суд встановив, що за звернення до суду із вказаним позовом позивач сплатив судовий збір у сумі 2102,00 грн., які мають бути стягнуті з відповідача на користь позивача.

Таким чином, суд робить висновок, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» належить до задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 139, 173-183, 192-228, 243, 245, 246, 250, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Визнати протиправними та скасувати рішення № 0073735005 від 06 травня 2020 року Головного управління ДПС в Одеській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ: 43142370) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ««Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» (код ЄДРПОУ: 42280479) судовий збір у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційне електромонтажне підприємство «РАІТОР» (код ЄДРПОУ: 42280479), адреса: вул. Космонавта Комарова, буд. 10, м. Одеса, 65101) .

Відповідач - Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ: 43142370, адреса: вул. Семінарська, буд. 5, м. Одеса, 65007).

Повний текст рішення складений та підписаний судом 26 лютого 2021 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.