справа №380/264/20
про повернення без розгляду заяви про встановлення
судового контролю за виконанням судового рішення
24 лютого 2021 року
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконання судового рішення у справі № 380/264/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Заява мотивована невиконанням відповідачем постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.02.2021 та наявністю обставин, що істотно ускладнюють своєчасне виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконання судового рішення, суддя виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 березня 2020 року у справі № 380/264/20 у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.02.2021 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 березня 2020 року у справі № 380/264/20 скасовано та прийнято нове рішення, яким позов задовольнити частково. Визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до ст. ст. 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідок від 09.06.2012 № 91-11702 та від 03.05.2017 № 91-11702 про розмір грошового забезпечення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до ст. ст. 43, ч. 2 ст. 51, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідок від 09.06.2012 № 91-11702 та від 03.05.2017 № 91-11702 про розмір грошового забезпечення. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Таким чином, судом, який ухвалив рішення в розмінні частини 1 статті 382 КАС України, є Восьмий апеляційний адміністративний суд, а не Львівський окружний адміністративний суд.
З огляду на наведене, Львівський окружний адміністративний суд немає повноважень для розгляду заяви позивачки про встановлення судового контролю за виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.02.2021 у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, оскільки такі належать до компетенції Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до частини 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З урахуванням того, що заява позивачки про встановлення судового контролю подана до суду, що не має повноважень для її розгляду, суд вважає необхідне повернути таку заявнику без розгляду та роз'яснити, що належним судом для розгляду вказаної заяви є Восьмий апеляційний адміністративний суд.
Керуючись ст.ст. 167, 243, 256, 382 КАС України, суд
заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії повернути заявниці без розгляду.
Ухвала про повернення заяви набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання, з урахуванням положення п. 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до або через суд першої інстанції, який постановив таку ухвалу.
Суддя Сидор Н.Т.