Постанова від 19.02.2021 по справі 240/1567/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 240/1567/20

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Черняхович Ірина Едуардівна

Суддя-доповідач - Сушко О.О.

19 лютого 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Мацького Є.М. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 липня 2020 року (м. Житомир) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) про визнання протиправним висновку та зобов'язання внести зміни до актового запису,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним висновок Житомирського міськрайонного відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) від 05.09.2019 про відмову у внесенні змін до актового запису про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року; зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року, складеного на ОСОБА_2 та ОСОБА_1 Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, а саме виправити дату народження нареченої з " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та місце народження нареченої з "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха" на "Російська Федерація, Камчатська область, Карагінський район, с. Набережний".

Відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 липня 2020 року позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано висновок Житомирського міськрайонного відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) від 05.09.2019 про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану в частині, яка стосується відмови внести зміни в актовий запис про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року, складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, щодо місця народження ОСОБА_1 ; зобов'язано Житомирський міськрайонний відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) внести зміни в актовий запис про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року, складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, зазначивши місце народження ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1 ) - "Камчатська область, Карагінський район, с. Набережний" замість "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха".

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що 30 квітня 1983 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб, про що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції 30.04.1983 було складено відповідний актовий запис за №564.

Відповідно до повторного свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.06.2019, виданого Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Житомирській області, після державної реєстрації вказаного шлюбу ОСОБА_1 змінила прізвище на ОСОБА_1 .

В подальшому позивачем було виявлено, що в складеному Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції актовому записі про реєстрацію шлюбу №564 від 30.04.1983 невірно зазначено дату та місце її народження.

У зв'язку з цим, ОСОБА_1 звернулась до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області із заявою, в якій просила внести виправлення в актовий запис про реєстрацію шлюбу №564 від 30 квітня 1983 року, а саме: в графі дата народження нареченої вказати " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", а в графі місце народження нареченої - "Російська Федерація, Камчатська область, Карагінський район, с.Набережний", оскільки на даний час там помилково зазначено дату народження нареченої - " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та місце народження - "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха".

Розглянувши зазначену заяву, Житомирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, прийняв висновок від 05.09.2019 про відмову ОСОБА_1 у внесенні змін до актового запису про реєстрацію шлюбу №564 від 30 квітня 1983 року.

В якості підстави для відмови відповідач зазначив, що в актовому записі про народження заявника №41 від 15.12.1959, складеному виконавчим комітетом села Ука Карагінського району Камчатської області Російської Федерації, який є первинним документом, що підтверджує факт народження особи, зазначена дата народження дитини - ОСОБА_1 " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а відомості у графі "місце народження" дитини відсутні, що відповідало вимогам діючого в 1959 році законодавства. З огляду на це, відповідач вказав, що підстави для виправлення дати народження нареченої у актовому записі про реєстрацію шлюбу заявника №564 від 30 квітня 1983 року відсутні, оскільки відділ державної реєстрації актів цивільного стану має право вносити зміни до актового запису лише на підставі беззаперечних доказів про факт допущення помилки при державній реєстрації актів цивільного стану. Крім того відповідач також вказав і про відсутність підстав для виправлення місця народження нареченої у актовому записі про реєстрацію шлюбу заявника №564 від 30 квітня 1983 року, так як підтвердити вірну назву населеного пункту, де народилась заявниця, актовим записом про її народження неможливо через відсутність таких даних у зазначеному актовому записі.

Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, згідно з статтею 2 Закону України від 01.07.2010 № 2398-VI "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (далі - Закон № 2398-VI) актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Статтею 3 Закону №2398-VI визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Частинами 1 та 4 статті 6 Закону №2398-VI передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.

В силу статті 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

За змістом частини 1 статті 18 Закону №2398-VI про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану виготовляються за затвердженими Кабінетом Міністрів України зразками та їх описами.

Порядок внесення змін до актового запису цивільного стану врегульований статтею 22 Закону №2398-VI.

Частинами 2-4 статті 22 Закону №2398-VI передбачено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться зокрема за заявою особи, щодо якої складено актовий запис. При цьому заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

У відповідності до частини 1 статті 22 Закону №2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за № 55/18793 (далі - Правила №96/5).

Згідно пункту 1.1 Правил №96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

За правилами пункту 1.5 Правил №96/5 заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи

Питання про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання розглядається у строк, що не перевищує трьох місяців, з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (пункт 1.10 Правил №96/5).

Пунктом 2.1 Правил №96/5 встановлено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб (крім випадків, коли актовий запис про шлюб складено дипломатичним представництвом або консульською установою України) при пред'явленні паспорта або паспортного документа.

Відповідно до пункту 2.6 Правил №96/5 разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються:

- свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Крім того, на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому (пункт 2.7 Правил №96/5).

Згідно з пунктом 2.12 Правил №96/5 на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Пунктом 2.13 Правил встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є серед іншого, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного управління юстиції, а також постанова адміністративного суду.

Вирішуючи спірні правовідносини в частині внесення змін до актового запису про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року щодо дати народження ОСОБА_1 , слід зазначити наступне.

Під час розгляду справи судом було досліджено матеріали адміністративної справи та встановлено, що в актовому записі від 30 квітня 1983 року №564 про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , складеному Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, та відповідно й у виданому на його підставі свідоцтві про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.06.2019, в графі "дата народження нареченої" вказано, що датою народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Натомість, згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 15.12.1959 та згідно паспорту ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 від 5 листопада 1996 року, датою народження позивача є ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Таким чином, матеріали справи свідчать про те, що в актовому записі від 30 квітня 1983 року №564 про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , складеному Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, порівняно з інформацією вказаною в свідоцтві про народження серії НОМЕР_2 від 15.12.1959 та в паспорті серії НОМЕР_3 від 5 листопада 1996 року, дійсно наявна невідповідність (розбіжність) в зазначені дати народження ОСОБА_1 .

При цьому слід зазначити, що первинним документом, який підтверджує факт народження особи є актовий запис про її народження.

Дослідивши під час розгляду справи копію актового запису про народження позивача від 15.12.1959 №41, складеного (далі мовою оригіналу) Исполнительным Комитетом Укинского Сельсовета депутатов трудящихся Карагинского района Корякского национального округа Камчатской области, встановлено, що зазначеною у ньому датою народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1 . Водночас у виданому на підставі вказаного актового запису №41 від 15.12.1959 свідоцтві про народження серії НОМЕР_2 від 15.12.1959, датою народження ОСОБА_1 вказано ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Водночас, частина 1 статті 22 Закону №2398-VI передбачає, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

Беручи до уваги те, що актовий запис про народження від 15.12.1959 №41 є первинним документом, який підтверджує факт народження (в тому числі й дату народження) ОСОБА_1 і у цьому актовому записі вказано, що датою народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1 , в матеріалах справи відсутні беззаперечні докази, які підтверджують допущення помилки при зазначенні дати народження ОСОБА_1 в актовому записі від 30 квітня 1983 року №564 про реєстрацію шлюбу, складеному Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції.

Також, слід зазначити, що відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду, викладеного в постанові від 14.11.2018 у справі №425/2737/17, у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану, суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану, зокрема і факт реальної дати народження особи.

Отже, за наявності розбіжностей щодо дати народження ОСОБА_1 , зазначеної у актовому записі про її народження від 15.12.1959 №41, порівняно з датою народження, зазначеною у свідоцтві про її народження серії НОМЕР_2 від 15.12.1959 та у її паспорті серії НОМЕР_3 від 5 листопада 1996 року, суд не може однозначно встановити якою є вірна дата народження позивача ІНФОРМАЦІЯ_1 чи ІНФОРМАЦІЯ_3 року, оскільки адміністративний суд не вправі вийти за межі публічно-правового аспекту спору і встановлювати юридичний факт реальної дати народження позивача, який має значення для внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу від 30.04.1983 року №564, складеного Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції.

Враховуючи зазначене, відмовляючи позивачу у внесенні змін до актового запису про реєстрацію шлюбу від 30.04.1983 року №564 в частині виправлення дати народження ОСОБА_1 з " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на " ІНФОРМАЦІЯ_2 " через відсутність достатніх підстав та беззаперечних доказів для внесення таких змін, відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства, а тому висновок Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 05.09.2019 в цій частині є правомірним.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам в частині внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу від 30 квітня 1983 року №564 щодо місця народження ОСОБА_1 , слід зазначити наступне.

Як вбачається з оскарженому висновку Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 05.09.2019, підставою для відмови ОСОБА_1 у зміні назви місця її народження в актовому записі про реєстрацію шлюбу від 30 квітня 1983 року №564 з "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха" на "Російська Федерація, Камчатська область, Карагінський район, с.Набережний" стало те, що актовий запис про народження позивача від 15.12.1959 №41 не містить даних про назву населеного пункту де вона народилась, а тому, на переконання відповідача, підтвердити вірну назву населеного пункту місця народження позивача неможливо.

Однак, суд не погоджується з такою позицією відповідача з огляду на таке.

Зі змісту актового запису про народження ОСОБА_1 від 15.12.1959 №41, складеного (далі мовою оригіналу) Исполнительным Комитетом Укинского Сельсовета депутатов трудящихся Карагинского района Корякского национального округа Камчатской области, дослідженого в ході розгляду справи, дійсно вбачається, що в графі "місце народження" інформація відсутня.

В свою чергу, у виданому на підставі вказаного актового запису №41 від 15.12.1959 свідоцтві про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 15.12.1959, вказано, що місцем її народження є: "селище Набережний Карагінський район Камчатської області". Аналогічна інформація вказана також і у графі " ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 , виданого Богунським РВ УМВС України в Житомирській області 5 листопада 1996 року.

Свідоцтво про народження особи є первинним документом, що підтверджує факт її народження.

З огляду на вказане, та обставина, що місцем народження ОСОБА_1 є селище Набережний, Карагінського району Камчатської області, підтверджена первинним документом про факт її народження особи - свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 15.12.1959, а також інформацією з її паспорту серії НОМЕР_3 .

Разом з тим, у актовому записі від 30 квітня 1983 року №564 про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , складеному Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, та відповідно й у виданому на його підставі свідоцтві про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.06.2019, в графі "місце народження нареченої" вказано: "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха", що свідчить про невідповідність у зазначені місця народження ОСОБА_1 в актовому записі про реєстрацію шлюбу порівняно з такою інформацією у свідоцтві про її народження, яке є первинним.

Однак зазначені обставини не були враховані відповідачем при прийнятті оскарженого висновку.

Більш того, під час розгляду справи відповідач не надав до суду жодних доказів, які підтверджують, що місцем народження ОСОБА_1 є інший населений пункт ніж селище Набережний, Карагінського району Камчатської області, як це вказано у її свідоцтві про народження.

Враховуючи викладене, оскаржений висновок Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 05.09.2019 про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану в цій частині є необґрунтованим та підлягає скасуванню.

Застосовуючи механізм захисту права порушеного суб'єктом владних повноважень та його відновлення, керуючись повноваженнями наданими ст. 245 КАС України, з метою усунення розбіжностей, необхідно зобов'язати Житомирський міськрайонний відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) внести зміни в актовий запис про шлюб №564 від 30 квітня 1983 року, складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції, зазначивши місце народження ОСОБА_1 "Камчатська область, Карагінський район, с. Набережний" замість "Камчатська область, Карагинський район, місто Уха".

Покладення такого обов'язку на відповідача не є перебиранням функції іншого суб'єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб'єкта та зобов'язанням його приймати рішення, які входять до його компетенції чи до компетенції іншого органу, з огляду на обов'язковість ефективного механізму захисту порушеного права.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15 липня 2020 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає, як така, що розглянута за правилами спрощеного провадження, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Мацький Є.М. Залімський І. Г.