Ухвала від 18.02.2021 по справі 640/3692/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

з одного адміністративного суду до іншого

18 лютого 2021 року м. Київ № 640/3692/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про:

- визнання протиправним та скасування висновку Громадської ради доброчесності від 16.12.2020 про невідповідність судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 критеріям доброчесності та професійної етики;

- зобов'язання Громадської ради доброчесності та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України видалити з Інтернет ресурсів https://grd.gov.ua/ та https://vkksu.gov.ua/ висновок Громадської ради доброчесності від 16.12.2020 про невідповідність судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 критеріям доброчесності та професійної етики.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.

Згідно з частиною першою статті 28 КАС України підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.

З огляду на наведене правове регулювання, з урахуванням того, що позивач є суддею Окружного адміністративного суду міста Києва, адміністративна справа підсудна цьому суду (місце проживання позивача та місце знаходження відповідачів - місто Київ), позовна заява підлягає направленню до Шостого апеляційного адміністративного суду для визначення підсудності адміністративної справи.

Доходячи такого висновку судом ураховано, що заявлені позивачем вимоги до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо зобов'язання видалити з Інтернет ресурсу https://vkksu.gov.ua/ висновку Громадської ради доброчесності від 16.12.2020 про невідповідність судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 критеріям доброчесності та професійної етики, не є рішенням, дією чи бездіяльністю в розумінні частини четвертої статті 22 чи актом згідно з пунктом 3 частини першої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 93 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII (зі змінами) Вища кваліфікаційна комісія суддів України: веде облік даних про кількість посад суддів у судах, у тому числі вакантних; проводить добір кандидатів для призначення на посаду судді, у тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону та приймає кваліфікаційний іспит; вносить до Вищої ради правосуддя рекомендацію про призначення кандидата на посаду судді; вносить рекомендацію про переведення судді відповідно до цього Закону, крім переведення як дисциплінарної санкції; визначає потреби у державному замовленні на професійну підготовку кандидатів на посаду судді у Національній школі суддів України; затверджує за погодженням з Вищою радою правосуддя форму і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді, порядок проходження спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді; розробляє та подає на затвердження Вищій раді правосуддя проекти порядку складення відбіркового іспиту та методики оцінювання його результатів, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання кандидатів, положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді, порядку та методології кваліфікаційного оцінювання, порядку формування і ведення суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді); проводить кваліфікаційне оцінювання; забезпечує ведення суддівського досьє, досьє кандидата на посаду судді; бере у межах компетенції участь у міжнародному співробітництві, у тому числі встановлює зв'язки з іноземними закладами, установами та організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги, є бенефіціаром, реципієнтом міжнародної технічної допомоги, головним розпорядником міжнародної допомоги від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій; здійснює інші повноваження, визначені законом (пункти 1-10).

Пунктом 16 частини четвертої статті 85 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що висновок Громадської ради доброчесності (у разі його наявності) є частиною суддівського досьє. Згідно з частиною другою статті 102 цього Закону організаційне забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює секретаріат.

На думку суду, зміст наведених норм дає підстави дійти висновку, що розміщення висновку Громадської ради доброчесності щодо суді на веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відноситься до організаційного забезпечення діяльності Комісії та не стосується функцій Комісії як колегіального органу суддівського врядування. Відтак позовна вимога щодо зобов'язання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вилучити з веб-сайту висновок Громадської ради доброчесності щодо позивача підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.

Керуючись частиною першою статті 28, пунктом 6 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №640/3692/21 за позовом судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити дії передати до Шостого апеляційного адміністративного суду для визначення підсудності.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.А. Донець