Рішення від 17.02.2021 по справі 520/7730/2020

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

17 лютого 2021 р. справа № 520/7730/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Котеньова О.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» (вул. Гіршмана, 8/10, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 08734011), Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) та Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України , Міністерства внутрішніх справ України, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», яка полягає у не наданні документів для перерахунку пенсії до Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства внутрішніх справ України, яка полягає у відмові підготовки оновлених довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 та поданні їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» (код ЄДРПОУ 08734011, вул. Гіршмана, 8/10, м. Харків, 61002) надати до Міністерства внутрішніх справ України документи для оформлення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704;

- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684, вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601) підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022) довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідач протиправно не застосував п.1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при складанні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 для перерахунку, обчисленні пенсії позивача, за 2018, 2019 та 2020 роки відповідно розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 № 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 №2629-VIII Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 №294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020.

Ухвалою від 06.07.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

28.10.2020 року адміністративну справу №520/7730/20 за наслідками повторного автоматичного розподілу справ за розпорядженням керівника апарату Харківського окружного адміністративного суду № 03-05/72 від 28.10.2020 передано до провадження судді Харківського окружного адміністративного суду Котеньова О.Г.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду 02.11.2020 прийнято адміністративний позов до розгляду.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.12.2020 залучено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України як співвідповідача у адміністративній справі №520/7730/2020.

Відповідачем, Міністерством внутрішніх справ України, надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що розмір грошового перерахунку пенсії позивача та його складові відповідають положенням законодавства. Відповідачем зазначено, що на сьогодні до Міністерства внутрішніх справ України інформація, а саме списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходила.

Позивач надав відповідь на відзив Міністерства внутрішніх справ України, в якому зазначив, що поза увагою відповідача залишається постанова КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та норми пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до постанови № 704, які визначають грошове забезпечення, порядок його обчислення та безпосередньо регулюють спірні правовідносини. Також позивач зазначив, що заперечення, викладені відповідачем у відзиві, є безпідставними, підлягають відхиленню. Відзив не містить аргументів для спростування правових підстав позову, у зв'язку з чим просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідачем, Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позов є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки звернення позивача до установи від 06.03.2020 розглянуто з урахуванням вимог вищезазначеного Положення та надано всебічно і вчасно та надано відповідь щодо роз'яснення порядку оформлення та надання довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із посиланням на норми чинного законодавства та із додержанням строків розгляду звернень громадян. Також відповідач зазначив, що уточнена довідка за результатами перевірки розміру грошового забезпечення позивача видана Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України.

Позивач надав до суду відповідь на відзив на позовну заяву Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», в якій виклав правову позицію, аналогічну за змістом викладеній у позовній заяві, та зазначив, що заперечення, викладені відповідачем у відзиві, є безпідставними, підлягають відхиленню. Відзив не містить аргументів для спростування правових підстав позову, у зв'язку з чим просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач, Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України, не надав відзив на позовну заяву.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Правом на подання інших заяв по суті справи сторони не скористались.

Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши доводи позову, відзивів, відповідей на відзив, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з серпня 2007 року по теперішній час перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" по лінії Міністерства внутрішніх справ України (Національна гвардія), що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 10.10.2007 серія НОМЕР_2.

З метою здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року, ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області виготовлено довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії №100/29945 від 30.03.2018 року, де зазначено, що відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2018 року за посадою - "ІНЖЕНЕР. ВІДДІЛЕН. ТЕХНІЧ. ОБЧИСЛ. ТЕХН. ІОЦ. АКАДЕМ. ВНУТР. ВІЙСЬК. МВСУ" становить: посадовий оклад у розмірі - 2910,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1020,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 45% - 1768,50 грн.

06 березня 2020 року позивач звернулась до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» із заявою, в якій просила надати до уповноваженого структурного підрозділу МВС документи для оформлення нових довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти та відповідних надбавок за вислугу років. Нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії мають включати: з 01.01.2018: посадовий оклад -. 3070,00 грн.; оклад за військовим званням -1080,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 1870,00 грн. Всього 6020,00 грн; з 01.01.2019: посадовий оклад - 3440,00 грн.; оклад за військовим званням - 1210,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 2092,50 грн. Всього 6742,50 грн; з 01.01.2020: посадовий оклад -- 3900,00 грн; оклад за військовим званням - 1370,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 2371,5 грн. Всього 7641,50 грн.

01 квітня 2020 року Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» відповіла позивачу листом за вих.№33/41-Р-81, в якому зазначено, що ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області оформлена довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача та його складові відповідаю положенням нормативно-правових актів.

Щодо виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 01.01.2019, на 01.01.2020 зазначено, що Порядком передбачено, що після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію, зокрема МВС. Зазначено, що на сьогодні до Міністерства внутрішніх справ України інформація, а саме списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходила. Отже, підстави для підготовки нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у тому числі і позивачу, відсутні.

Відповідно до вказаної довідки складові грошового забезпечення визначено у наступних розмірах: посадовий оклад 4510,00 грн; оклад за військове звання 1340,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 40 %, усього - 8190,00 грн.

Позивачем наголошено, що у 2018, 2019, 2020 роках, а саме: з 01.03.2018 по 31.12.2018, з 01.01.2019 по 31.12.2019, а також з 01.01.2020 не було встановлено посадовий оклад та оклад за військовим званням, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. Вказане свідчить про протиправне не застосування відповідачем у 2018, 2019 та 2020 роках пункту 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 відповідно.

Вважаючи вказане протиправною бездіяльністю, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), яка набула чинності 01.03.2018 року, встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.

Як встановлено під час розгляду справи, у подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103).

Відповідно до положень п. 1 Постанови №103, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Згідно із п. 2 Постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

При цьому, положеннями п. 3 Постанови №704 визначено, що виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури. Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Судом встановлено, що на час звернення позивача до ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» із заявою про видачу оновленої довідки про розміри грошового забезпечення, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Судом встановлено, що відповідно до Положення про Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», затвердженого наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1447 (у редакції наказу МВС України від 25.06.2018 року № 549), Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» є самостійним державним багатопрофільним закладом охорони здоров'я, який об'єднує в собі лікувально-профілактичні та інші заклади, що здійснюють на основі ліцензії медичне забезпечення осіб, які відповідно до законодавства мають право на медичне обслуговування в закладах охорони здоров'я МВС.

Відповідно до наказу МВС України від 25.09.2018 № 787 «Про організаційно-штатні зміни» та листа МВС України від 25.02.2019 № 2537/05/22-2019 «Про передачу функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ» у 2019 році при територіальних медичних об'єднаннях Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву розпочали свою роботу сектори із соціально-гуманітарних питань.

Відповідно до Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичну об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», затвердженого наказом начальника установи від 03.04.2019 № 22, сектор є самостійним структурним підрозділом Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», який організовує та здійснює діяльність із пенсійних, соціальних та гуманітарних питань.

Згідно з п. 7 розділу III Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області», затвердженого наказом начальника установи від 03.04.2019 № 22, до функцій сектору належить, в тому числі, надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам МВС України, особам, які мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, що є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо.

Судом встановлено, що на виконання зазначених приписів законодавства, ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» 12.08.2019 року було направлено до управління координації пенсійних та соціально - гуманітарних питань Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України заяви, в тому числі заяву ОСОБА_1 , для вирішення питання стосовно оформлення нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонерів МВС України, які знаходяться на обліку у секторі.

При цьому, відповідно до п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402, Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Відповідно до пп. 10 п. 1 розділу II Положення про Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, затвердженого наказом МВС України від 24.05.2018 № 440, до основних завдань ДПООНД МВС України відноситься загальне методичне керівництво роботою з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій та отримання пільг пенсіонерами з числа військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, звільнених зі служби у зв'язку з виходом на пенсію.

Згідно з п.п.53 п.2 розділу II Положення, ДПООНД МВС України відповідно до покладених на нього завдань організовує та координує роботу в апараті МВС, територіальних органах і підрозділах системи МВС з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п.п.55 п.2 розділу II Положення, ДПООНД МВС України оформляє та подає до територіальних органів Пенсійного фонду України документи для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п. 4 розділу І Положення ДПООНД МВС України має печатку, штампи та бланки зі своїм найменуванням.

З наведеного вбачається, що на виконання вимог Порядку Міністерством внутрішніх справ України був визначений структурний підрозділ, відповідальний за подання до органів, що призначають пенсію, документів для призначення (перерахунку) пенсії - ДПООНД МВС України, якому були делеговані повноваження щодо організації та координації роботи в апараті МВС, територіальних органах і підрозділах системи МВС з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Так судом встановлено, що саме на Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» не було допущено протиправної бездіяльності щодо направлення до уповноваженого структурного підрозділу МВС документів для оформлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами, чинними на 05.03.2019 року.

З огляду на викладене суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» та до Міністерства внутрішніх справ України як похідної.

Судом вище встановлено, що саме на Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45, а тому суд розглядає спірні правовідносини з урахуванням того, що Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України є належним відповідачем у справі.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.

Згідно ч.ч.2-4 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України. Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Відповідно до пункту 5 та з урахуванням додатків 1, 2, 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Державної прикордонної служби України наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.03.2018 № 169 затверджено схеми тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Державної прикордонної служби України.

Відповідно до примітки до додатку 1 посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Статтями 7, 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 грн., а мінімальна заробітна плата - 3723 грн. Отже, 50% МЗП буде складати 1861,50 грн.

Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 1861,50 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2019 році, визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» складає 1921 грн., а мінімальна заробітна плата - 4173 грн.

Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 2086,50 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2020 році, визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» складає 2102 грн., а мінімальна заробітна плата - 4723 грн.

Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 2361,50 грн.

Отже, як вбачається з аналізу Примітки Додатку 14 та враховуючи розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб і мінімальної заробітної плати, то для коректного визначення окладу позивача за військовим (спеціальним) званням варто застосовувати мінімальний множник, а саме 50% мінімальної заробітної плати - 1861,5 грн. (на 2018 рік), 2086,50 грн. (на 2019 рік) та 2361,50 грн (на 2020 рік).

Доводи відповідачів вищенаведених висновків суду не спростовують та стосуються питання застосування п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року № 704 та примітки 1 Додатку 1 до вказаної постанови.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, саме Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України не виготовлено довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , враховуючи приписи ч.2 ст.9 КАС України, суд вважає необхідним для ефективного захисту прав, свобод, інтересів вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України щодо підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704.

У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі «Чахал проти Об'єднаного Королівства» (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист. Крім того, суд указав на те, що за деяких обставин вимоги статті 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.

Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності «небезпідставної заяви» за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Засіб захисту, повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Афанасьєв проти України» від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Отже, «ефективний засіб правового захисту» у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

З урахуванням вищевикладеного та приписи ч.2 ст.9 КАС України суд приходить до висновку про те, що належним способом відновлення порушеного права позивача, а також із метою усунення порушень, допущених відповідачем у спірних правовідносинах, є зобов'язання Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 , починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно, з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно, розміру посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 № 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 №2629-VIII Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 №294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020 відповідно, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, а також зобов'язання Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2018, 2019 та 2020 роки із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704.

Суд враховує судову практику Європейського суду з прав людини, який у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі "ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ" (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява №28924/04) констатував, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків.

Таким чином, стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. the United Kingdom), пп. 28 - 36, Series A №18).

Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні.

Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява №58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява №48778/99, п. 25, ECHR 2002-II).

В даному випадку задоволення позовних вимог щодо зобов'язання Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 , починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно, з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно, розміру посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 № 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 №2629-VIII Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 №294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020 відповідно, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, а також зобов'язання Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2018, 2019 та 2020 роки із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Також суд керується приписами ч. 4 ст. 245 КАС України, за змістом якої у разі визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.4-10, 19, 77, 139, 241-246, 250, 255, 262, 236, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» (вул. Гіршмана, 8/10, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 08734011), Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) та Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України щодо підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704.

Зобов'язати Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно, з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно, розміру посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п.1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 № 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018, Законом України від 23.11.2018 №2629-VIII Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019, Законом України від 14.11.2019 №294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на 01.01.2020 відповідно, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти

Зобов'язати Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) за 2018, 2019 та 2020 роки із застосуванням вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 при обчисленні розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 роки відповідно, на відповідний тарифний коефіцієнт, та врахування відповідної відсоткової надбавки за вислугу років (50 %) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», норм пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності редакцією Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення у повному обсязі виготовлено 17 лютого 2021 року.

Суддя О.Г. Котеньов