Постанова від 11.09.2007 по справі 9/397-АП-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" вересня 2007 р. Справа № 9/397-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Прокурора Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції, смт. Нововоронцовка Херсонської області

до Сільськогосподарського кооперативу "Дружба", смт. Велика Олександрівка Херсонської області

про стягнення 102524 грн. 48 коп.

За участю прокурора- Мяло Н.В.

представників сторін:

від позивача -Попович О.В. -старший державний інспектор, дор. № 44 від 12.01.2007р.;

від відповідача -Кравченко В.М. -директор, вод. посвідчення ХОА № 111864

Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з СК «Дружба»податкову заборгованість в сумі 102524 грн. 48 коп.

Позовні вимоги обгрунтовуються посиланнями на положення законів «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про податок з доходів фізичних осіб»та «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги визнає, посилається на тяжкий фінансовий стан підприємства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач -СК «Дружба» відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію є юридичною особою та взято на облік в Нововоронцовській МДПІ.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003р. №889-ІУ податок з доходів фізичних осіб це плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок відповідно до норм цього Закону.

Положеннями ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»встановлено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.

Статтею 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» закріплено порядок сплати (перерахування) податку до бюджету, згідно п.16.3 ст.16 даного Закону цей порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку, згідно п.п.16.3.2 п.16.3.ст. 16 зазначеного Закону юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Згідно приписів п.п.16.3.4 та п.п.16.3.5 п.16.3 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Відповідач, відповідно до ст. 17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»є особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати.

Матеріали справи свідчать, що відповідачем було подано до податкового органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку форми 1-ДФ за 4 квартал 2005р., 1-4 квартали 2006р. та за 1 квартал 2007р., який узгоджено підписами керівника та головного бухгалтера та скріплено печаткою СК «Дружба». Згідно змісту даних розрахунків відповідач утримав з доходів працівників податок з доходів фізичних осіб, але на відповідні рахунки місцевого бюджету зазначену суму не перерахував.

Відповідно до п.п.3.2.1 п.3.2 (бюджетний фонд) ст. 3 Закону України №2181 від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов»язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов»язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Таким чином, відповідач зобов»язаний був одразу, після утримання сум даного виду податку перерахувати їх на відповідні рахунки територіального управління Державного казначейства України.

Проаналізувавши заявлені позовні вимоги з положеннями чинного податкового законодавства суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані і підлягають задоволенню в сумі 102524 грн. 48 коп.

Статтею 69 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі і органи державної податкової служби, при здійсненні покладених на них державою функцій зобов»язані діяти лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні», зокрема, ст.10 даного Закону до функцій державних податкових інспекцій віднесено контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, обов»язкових платежів, а також стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами..

Положеннями ст.67 Конституції України встановлено, що кожен зобов»язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено прокурора та представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з сільськогосподарського кооперативу «Дружба», Херсонська область, смт. Велика Олександрівка, вул. Леніна, 88 (р/рахунок 260441744 в Херсонській обласній дирекції АППБ «Аваль», МФО 352093, код ЄДРПОУ 03785088) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб -найманих працівників, робітників та службовців в сумі 9749 грн. 89 коп. на р/рахунок 33210800700064, одержувач УДК, код 24103816, УДК м.Херсон, МФО 852010, заборгованість по податку з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності (оренди майнових та земельних паїв членів СК «Дружба») в сумі 92774 грн. 61 коп. на р/рахунок 33211854700064, одержувач УДК, код 24103816, УДК м.Херсон, МФО 852010, стягувач Нововоронцовська МДПІ.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.В. Ребриста

Постанову складено у повному обсязі 13.09.2007р.