3/441/154/2021 441/203/21
12.02.2021 року суддя Городоцького районного суду Львівської обл. Українець П.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли із ВП №2 ЛРУ Національної поліції у Львівській області на ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
02.02.2021р. до Городоцького районного суду Львівської області скеровано протокол про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Вивчивши адмінпротокол та додані до нього матеріали, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Аналогічні вимоги щодо оформлення протоколу про адміністративне правопорушення містяться у Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015р. № 1376.
За протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 352391 від 27.01.2021р. «27.01.2021р. о 11 год. 45 хв., на а/д Львів-Шегині, с. Бартатів, водій керуючи маршрутним таксі № 275 Львів-Старява на автобусі Еталон А07952 н.з. НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів в кількості більшій на 15 чоловік, ніж кількість місць для сидіння, передбаченого технічною характеристикою, а саме перевозив 39 пасажирів», скоїв адмінправопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, полягає в порушенні протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція статті 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт (підпункт, пункт, частину, статтю), яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
У протоколі про адмінправопорушення на ОСОБА_1 за ч. 1 за ст. 44-3 КУпАП, не зазначено нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні протиепідемічні правила і норми, які порушив ОСОБА_1 .
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 352391 від 27.01.2021р. не вказано кількості сидячих місць означеного автобуса, документів з цього приводу, як і технічної характеристики, на яку є покликання у адмінпротоколі, не долучено.
З огляду на наведене, вважаю, що матеріали відносно ОСОБА_1 зібрані не повно і без усунення вказаних недоліків об'єктивно розгляд справи щодо останньої провести неможливо, а тому такі необхідно повернути, для належного оформлення.
Керуючись ст. 283 КУпАП, -
адміністративні матеріали на ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути, для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя П.Ф. Українець