Постанова від 15.02.2021 по справі 127/3662/21

Справа № 127/3662/21

Провадження № 3/127/1334/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2021 рокум. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іщук Т.П. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час підготовки справи до судового розгляду, судом установлено, що вказані матеріали підлягають поверненню виходячи з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

ОСОБА_2 види підсудності для правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, статтею 276 КУпАП не передбачено.

Відповідно до офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, викладеного в рішенні Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року по справі № 5-рп/2015 зазначено, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення", в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його вчинення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

З матеріалів справи слідує, що 03 лютого 2021 року старшим оперуповноваженим 1-го сектору УСР в Рівненській області ДСР Національної поліції майором поліції Міньчуком В.М. складений протокол про те, що підполковник ОСОБА_1 наказом №59 від 21 травня 2020 року був виключений із списків особового складу в/ч НОМЕР_1 , знятий з усіх видів забезпечення та направлений для зарахування на військовий облік до Дубенського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язаний подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01 січня 2020 року по 21 травня 2020 року, в термін до 00.00 год 19 червня 2020 року, однак подав її 02 липня 2020 року.

В даному протоколі вказано, що місцем вчинення цього правопорушення є місце проходження служби ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - м. Вінниця, у зв'язку чим і до Вінницького міського суду Вінницької області був скерований протокол про адміністративне правопорушення.

Наразі суд звертає увагу, що ОСОБА_1 звільнений з військової служби та направлений для зарахування на військовий облік до Дубенського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Його обов'язок подати декларацію пов'язаний зі звільненням, такий вид декларації подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, а днем припинення діяльності є останній день виконання суб'єктом декларування публічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Оскільки перебіг та сплив 20-денного строку відбувається після припинення служби особи та не охоплюється періодом проходженням служби особи, тому відсутні підстави вважати, що місцем вчинення правопорушення є місце проходження служби.

Крім того, слід врахувати, що відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування зобов'язані подати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у встановлені законом строки давати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за формою, що визначається Національним агентством.

Для подання декларації кожен суб'єкт декларування повинен зареєструватися в Реєстрі декларацій на веб-сайті НАЗК та пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису або BankID (верифікації через українські банки). Після цього суб'єкт декларування отримує доступ до свого персонального електронного «кабінету» в системі Реєстру декларацій.

Таким чином, декларація осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подається виключно в електронному вигляді та є відповідно електронним документом.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, електронний документ вважається відправленим автором та одержаним адресатом за їх місцезнаходженням (для фізичних осіб - місцем проживання), у тому числі якщо інформаційна, телекомунікаційна, інформаційно-телекомунікаційна система, за допомогою якої одержано документ, знаходиться в іншому місці. Місцезнаходження (місце проживання) сторін визначається відповідно до законодавства.

З протоколу про адміністративне правопорушення №26, пов'язане з корупцією, від 03 лютого 2021 року слідує, що ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 , є суб'єктом декларування та мав до 19 червня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме:перед звільненням за 2020 рік.

Як вказувалося в період з 22 травня 2020 року по 19 червня 2020 року не проходив службу у військові частині НОМЕР_1 та доступ до свого робочого місця не мав, відомості про домовленість сторін у письмовій формі щодо подачі е-декларації саме за місцем роботи - місцем розташування військової частини в матеріалах провадження відсутні, відповідно ОСОБА_1 подав відповідну е-декларацію, яка є електронним документом, за місцем свого знаходження, що відповідно до вимог ст.11 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для фізичних осіб є місцем проживання.

З огляду на викладене та зважаючи, що місце вчинення правопорушення не є місцем проходження служби ОСОБА_1 справа не підлягає розгляду Вінницьким міським судом Вінницької області.

В протоколі про адміністративне правопорушення та в доданих документах не міститься посилань на нормативний акт, який би передбачав інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи викладене, суд вважає, що дана справа про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 не підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області, у зв'язку з чим підлягає поверненню до Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області для направлення до належного суду за місцем вчинення правопорушення для розгляду по суті.

Керуючись ст. 254, 256, 276, 278, 280 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП - повернути до Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області для направлення до належного суду для розгляду по суті.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя: /підпис/