Справа № 370/33/21
"28" січня 2021 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.154 КУпАП,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №209638 від 05.01.2021 року близько 19.30 години в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 порушила правила тримання собаки, а саме її дворовий пес вибіг з двору без намордника та наніс тілесні ушкодження псу по кличці Ріккі породи йоршерський тер'єр, який належить ОСОБА_2 , чим вчинила правопорушення передбачене ч.2 ст.154 КУпАП.
В суді представник ОСОБА_1 адвокат Левочко Я.А. заявив клопотання про повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного дооформлення, посилаючись на те, що в протоколі не зазначено об'єктивну сторону правопорушення, оскільки ст.154 КУпАП є бланкетною та відсилає до іншого нормативного акту Правил утримання собак, котів, хижих тварин.
Положеннями ст.19, 12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» встановлено, що собаки відносяться до домашніх тварин, правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування, яким у даному випадку є Макарівська селищна рада Макарівської об'єднаної територіальної громади Київської області.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, який саме пункт Правил утримання домашніх тварин, прийнятий Макарівською селищною радою було порушено та їх не додано до матеріалів справи.
Крім того, ч.2 ст.154 КУпАП передбачена обов'язкова конфіскація тварини.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь які відомості про собаку та місце її утримання на момент розгляду справи.
Згідно вимог ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення відсутнє посилання на пункт Правил утримання домашніх тварин, прийнятий Макарівською селищною радою, який було порушено ОСОБА_1 та вказанні Правила не додано до матеріалів справи.
Крім цього, у протоколі не вказано та до протоколу не приєднано документи, необхідні для ідентифікації собаки, яка згідно санкції ч. 2 ст.154 КУпАП підлягає конфіскації, в протоколі не зазначено породу собаки, не вказані інші її ознаки, за якими вона може бути ідентифікована (вік, окрас, паспорт собаки), не зазначено відомостей про місце перебування собаки.
Зважаючи на вищевикладене, вказаний протокол не може розглядатися без усунення вказаних в постанові недоліків, тому підлягає поверненню до органу, який його направив до суду для дооформлення.
Керуючись вимогами ст.278 КУпАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП направити до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області для належного дооформлення.
Суддя Н.Б. Мазка