Ухвала від 09.02.2021 по справі 506/253/20

Номер провадження: 11-кп/813/263/21

Номер справи місцевого суду: 506/253/20

Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1

Доповідач ОСОБА_2

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2021 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд в складі:

головуючого - судді ОСОБА_2 ,

суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_5 к,

прокурора - ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі в залі суду апеляційну скаргу заступника прокурора Одеської області ОСОБА_7 на вирок Красноокнянського районного суду Одеської області 11.06.2020 року, у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за №12020160350000046 від 06.03.2020 року, яким

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Чорна, Красноокнянського району, Одеської області, громадянка України, маюча середню спеціальну освіту, непрацююча, неодружена, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судима,

засуджена за ст.166 КК України до 3 років позбавлення волі.

Відповідно до ст. 75 КК України, звільнена від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки, з покладенням обов'язків, передбачених п.п.1,2 ч.1, п.2 ч.3 ст. 76 КК України;

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка смт Красні Окни, Одеської області, громадянка України, маюча середню освіту, непрацююча, неодружена, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судима,

засуджена за ст.166 КК України до 3 років позбавлення волі.

Відповідно до ст. 75 КК України, звільнена від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 2 роки, з покладенням обов'язків, передбачених п.п.1,2 ч.1, п.2 ч.3 ст. 76 КК України,-

встановив:

25.06.2020 року на зазначений вирок суду першої інстанції заступником прокурора Одеської області ОСОБА_7 була подана апеляційна скарга.

Апеляційним судом призначалися судові засідання для розгляду апеляційної скарги на 29.09.2020 року, 28.10.2020 року так а 09.02.2021 року.

Разом з тим, в судові засідання, призначені на 28.10.2020 року, 09.02.2021 року обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 не з'явилися.

При цьому обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 про час та місце розгляду апеляційної скарги на 28.10.2020 року були повідомлені належним чином, що підтверджується довідковим листом Одеського апеляційного суду про слухання справи від 29.09.2020 року з особистими підписами обвинувачених, причина їх неявки апеляційному суду невідома.

Також обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були належним чином повідомлені про час та місце розгляду апеляційної скарги на 09.02.2021 року, шляхом направлення рекомендованою поштою судових повісток, а також засобом телефонного зв'язку через їх захисника ОСОБА_10 , який зобов'язався повідомити обвинувачених про час та місце розгляду апеляційної скарги.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення обвинуваченою ОСОБА_9 17.01.2021 року була отримана судова повістка, в якій остання повідомлялась про час та місце розгляду апеляційної скарги на 09.02.2021 року.

Рекомендоване повідомлення про вручення поштовим відправленням судової повістки обвинуваченій ОСОБА_8 на адресу Одеського апеляційного суду не повернулось.

Таким чином, у судове засідання призначене на 09.02.2021 року не з'явилися обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , причина неявки апеляційному суду невідома.

В судовому засіданні апеляційного суду прокурор заявив клопотання про відкладення розгляду апеляційної скарги та застосування до обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 приводу у наступне судове засідання.

Заслухавши, прокурора, який вважав за необхідне застосувати до обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 привід у судове засідання, вивчивши матеріали кримінального провадження, апеляційний суд вважає за необхідно клопотання задовольнити та застосувати до обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 привід, з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.401 КПК України, обвинувачений підлягає обов'язковому виклику в судове засідання для участі в апеляційному розгляді, якщо в апеляційній скарзі порушується питання про погіршення його становища або якщо суд визнає обов'язковою його участь, а обвинувачений, який утримується під вартою, - також у разі, якщо про це надійшло його клопотання.

Апеляційний суд враховує, що в апеляційній скарзі заступник прокурора Одеської області ОСОБА_7 просить скасувати вирок суду та ухвалити новий вирок, яким ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 КК України, та призначити їм покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Таким чином, в апеляційній скарзі прокурора порушується питання про погіршення становища обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , у зв'язку з чим апеляційний розгляд даного кримінального провадження без участі обвинувачених є неможливим.

Разом з тим, як зазначалось, в судові засідання, призначені на 28.10.2020 року та 09.02.2021 року обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які були належним чином повідомлені про час та місце розгляду апеляційного провадження, не з'явилися без поважних причин.

Таким чином, апеляційний суд вважає, що обвинувачені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , яким було достеменно відомо про розгляд апеляційної скарги прокурора апеляційним судом, тривалий час не цікавляться призначенням судових засідань та не з'являються в судові засідання апеляційного суду без поважних причин, будучі обізнаними що їх явка є обов'язковою.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, апеляційний суд вважає за необхідне, у відповідності до положень ст. 140 КПК України, застосувати до обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 привід у судове засідання.

З журналу судового засідання та з оскаржуваного вироку суду вбачається, що захист обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 здійснює захисник ОСОБА_10 .

В матеріалах справи відсутні будь-які документи на підтвердження його повноважень для надання обвинуваченим правової допомоги, такі документи також не надані захисником до апеляційного суду.

При цьому, захисник ОСОБА_10 , на участі якого в апеляційному провадженні наполягали обвинувачені, в судові засідання, призначені на 29.09.2020 року, 28.10.2020 року та 09.02.2021 року, не з'явився, надавши 27.10.2020 року заяву про відкладення розгляду справи 28.10.2020 року у зв'язку із двотижневим карантином, без підтвердження будь-яким відповідним медичним документом.

Таким чином, в провадженні Одеського апеляційного суду з 17.07.2020 року перебуває на розгляді зазначене апеляційне провадження, захисник, який належним чином, завчасно, шляхом телефонного повідомлення, а також направлення супровідного листа, повідомлявся про дату та час розгляду апеляційної скарги, однак в зазначені судові засідання не з'являється, підстави, зазначені захисником в заявах про відкладення розгляду справи апеляційний суд не визнає поважними, оскільки на їх обґрунтування не надано будь-яких документів.

Відповідно до ч.1 ст.324 КПК України, якщо причина неприбуття є неповажною, суд порушує питання про відповідальність прокурора або адвоката, які не прибули, перед органами, що згідно із законом уповноважені притягати їх до дисциплінарної відповідальності.

Враховуючи викладене, з метою дотримання прав учасників процесу та розумних строків розгляду апеляційної скарги апеляційний суд вважає необхідним вжити передбачені законом заходи щодо зобов'язання Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Одеській області забезпечити участь захисника ОСОБА_10 або іншого захисника у наступне судове засідання, яке призначено на 03.03.2021 року, о 14:00 год., в залі судових засідань № 10.

Керуючись ст. ст. 140, 323, 401, 418, 419 КПК України, апеляційний суд,-

постановив:

Апеляційний розгляд апеляційної скарги заступника прокурора Одеської області ОСОБА_7 , на вирок Красноокнянського районного суду Одеської області 11.06.2020 року, у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за №12020160350000046 від 06.03.2020 року, яким ОСОБА_8 та ОСОБА_9 засуджені за ст.166 КК України, відкласти на 03.03.2021 року о 14:00 годин.

Здійснити привід обвинуваченої ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 у судове засідання Одеського апеляційного суду на 14:00 годин 03.03.2021 року за адресою м. Одеса вул. Івана і Юрія Лип 24 а, зал № 10, 6 поверх.

Здійснити привід обвинуваченої ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 у судове засідання Одеського апеляційного суду на 14:00 годин 03.03.2021 року за адресою м. Одеса вул. Івана і Юрія Лип 24 а, зал № 10, 6 поверх.

Виконання ухвали Одеського апеляційного суду в частині приводу обвинуваченої ОСОБА_8 та ОСОБА_9 покласти на Окнянський ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області.

Копію вказаної ухвали направити: до Окнянського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області для її виконання в порядку ст. 143 КПК України; процесуальному керівнику кримінального провадження №12020160350000046 від 06.03.2020 року - для контролю за виконанням приводу обвинувачених.

Зобов'язати Регіональний центр з надання безоплатної вторинної допомоги в Одеській області забезпечити участь захисника ОСОБА_10 або іншого захисника в судове засідання, призначене на 03.03.2021 року, о 14:00 год., в приміщенні Одеського апеляційного суду (м.Одеса, вул.Івана та Юрія Лип, 24а, 10 зал, 6 поверх.).

Повідомити учасників судового провадження про дату та час розгляду справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Одеського апеляційного суду:

ОСОБА_2 ОСОБА_4 ОСОБА_3

Попередній документ
94822135
Наступний документ
94822137
Інформація про рішення:
№ рішення: 94822136
№ справи: 506/253/20
Дата рішення: 09.02.2021
Дата публікації: 27.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Одеський апеляційний суд
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина; Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (18.04.2023)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 10.04.2023
Розклад засідань:
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
26.01.2026 19:30 Одеський апеляційний суд
14.05.2020 10:30 Красноокнянський районний суд Одеської області
28.05.2020 10:30 Красноокнянський районний суд Одеської області
03.06.2020 13:15 Красноокнянський районний суд Одеської області
04.06.2020 13:15 Красноокнянський районний суд Одеської області
11.06.2020 11:00 Красноокнянський районний суд Одеської області
29.09.2020 14:00
28.10.2020 14:00
09.02.2021 14:00 Одеський апеляційний суд
03.03.2021 14:00 Одеський апеляційний суд
20.04.2021 14:00 Одеський апеляційний суд
03.08.2021 14:00 Одеський апеляційний суд
23.09.2021 12:30 Одеський апеляційний суд
16.12.2021 12:30 Одеський апеляційний суд
24.03.2022 11:30 Одеський апеляційний суд
06.10.2022 12:30 Одеський апеляційний суд
14.11.2022 12:00 Одеський апеляційний суд
14.12.2022 10:30 Красноокнянський районний суд Одеської області