Справа № 369/14557/20
Провадження № 3/369/924/21
Іменем України
03.02.2021 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали БПП в с. Чайки УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає АДРЕСА_1 , працює водієм «Спецтранс», дані про ІПН в матеріалах справи відсутні,
- за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Встановив
Відповідно до протоколу ГП № 118645 про адміністративне правопорушення від 12.11.2020 року, 12.11.2020 приблизно о 07 годині 40 хвилин ОСОБА_1 на 23 км а/д М06, де встановлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки здійснював перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 771 Мотижин - Київ транспортним засобом БАЗ, д/н НОМЕР_1 , у кількості 24 чоловік, що на 3 особи перевищує кількість місць для сидіння згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, чим порушив п.11 пп.2 постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р. та протокол № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, за що передбачена відповідальність за ст.. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання 03.02.2021 ОСОБА_1 не з'явився, про день, час, місце слухання справи повідомлений, причини неявки суду невідомі.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 118645 від 12.11.2020 року, пояснення ОСОБА_1 від 12.11.2020 року, рапорт від 12.11.2020 року, фото таблицю від 12.11.2020 року, диск з відеозаписом від 12.11.2020 року, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідальність за ст. 44-3 КУпАП встановлена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Отже диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акта, тому, формулюючи суть правопорушення, вказівка на нормативний акт, вимоги якого порушені, є обов'язковою.
Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
Статтею1 вказаного Закону, яка регулює визначення термінів, визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
За приписами ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Інспектором БПП в с. Чайки УПП у Київській області Качинським В.В. відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ГП № 118645 від 12.11.2020 інкриміновано ОСОБА_1 порушення пп. 2 п.11 постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р. та протоколу № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, не встановивши чинності даних пунктів в постанові КМУ № 641 від 22.07.2020 р.
В протоколі № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року зазначено, що на період дії карантину на території Києво-Святошинського район запроваджено протиепідемічні заходи, передбачені для помаранчевого рівня епідемічної небезпеки з 00 години 09 листопада 2020 року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів та території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ№ 712 від 12.08.2020, № 757 від 27.08.2020, № 760 від 26.08.2020, № 791 від 02.09.2020, № 825 від 09.09.2020, № 846 від 14.09.2020, № 848 від 16.09.2020, № 888 від 28.09.2020, № 956 від 13.10.2020, № 972 від 21.10.2020, № 1100 від 11.11.2020, № 1152 від 25.11.2020, № 1171 від 25.11.2020, № 1191 від 02.12.2020, № 1198 від 02.12.2020, № 1236 від 09.12.2020, № 1258 від 16.12.2020, № 1286 від 11.12.2020, № 1290 від 21.12.2020, № 1323 від 23.12.2020, № 1326 від 23.12.2020, № 1327 від 23.12.2020, № 1347 від 29.12.2020 № 49 від 27.01.2021}
Пункт 11 виключено на підставі Постанови КМ № 1100 від 11.11.2020.
В першій редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів та території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», пункту 11 зазначав, що на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється:
1) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;
2) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 р. № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 22.07.2020 року № 641» пункти 11-14 виключено.
Відповідно до вимог ч. 1, та 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.
Оскільки поліцейським в протоколі про адміністративне правопорушення серія ГП № 118645 від 12.11.2020 інкриміновано ОСОБА_1 порушення 12.11.2020 року пп. 2 п. 11 постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р. та протоколу № 36 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 року, не встановивши чинності даних пунктів в постанові КМУ № 641 від 22.07.2020 р., суддя вважає за необхідне закрити провадження по даній справі, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, а провадження у справі закрити.
За приписами ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Згідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи вищезазначене суддя приходить до висновку, що необхідно закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 44-3, 247 п. 1, 251, 256, 280 КпАП України, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , за відсутністю події і складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Хрипун