Рішення від 12.11.2020 по справі 160/10026/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2020 року Справа № 160/10026/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рищенка А.Ю., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСЛІТ» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

21.08.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСЛІТ» (далі - позивач) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - відповідач), в якій позивач просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.07.2020 № 1466 про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСЛІТ» в сумі 85 000,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано відсутністю порушення позивачем вимог законодавства у сфері постачання електричної енергії, встановлення відповідачем якого стало підставою для прийняття оскаржуваного рішення.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.08.2020 відкрито провадження у справі № 160/10026/20 та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

22.09.2020 від представника відповідача надійшов письмовий відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що на засіданні комісії НКРЕКП, що відбулось у формі відкритого слухання 22.07.2020, було прийнято відповідну постанову, якою на Ліцензіата - ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» накладено штраф у розмірі 85 000,00 грн. за порушення: п.п. 12 п. 2.2 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності); п.п. 17 п. 2.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності). Зазначену санкцію застосовано до ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» у зв'язку з наявністю у останнього різниці між обсягами купівлі та продажу електричної енергії з 01.04.2020 по 12.04.2020, що свідчить про недотримання вимог щодо необхідності забезпечення балансу між попитом та пропозицією електричної енергії (у т.ч. пункту 1.10.2 Правил ринку РДН та ВДР, статті 3 та статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії»).

12.10.2020 ухвалою суду клопотання відповідача про розгляд справи № 160/10026/20 у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін залишено без задоволення.

23.10.2020 на адресу суду від представника позивача надійшли письмові заперечення на відзив, в яких було підтримано аналогічну правову позицію, що і в позовній заяві та зазначено, що перепродаж електричної енергії між різними організованими сегментами ринку чинним законодавством України щодо функціонування ринку електричної енергії не заборонено. Крім того, правила ринку на «добу наперед» та внутрішньодобового ринку, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 308, при здійсненні торгів на ринку «на добу наперед» та внутрішньо добовому ринку в перевіряємий період не мали заборони на продаж на ринку «на добу наперед» електричної енергії в більшому обсязі, ніж зареєстровані обсяги двосторонніх договорів з урахуванням імпорту/експорту. Таку заборону було введено Постановою НКРЕКП № 1073 від 03.06.2020, після чого подібні торгові операції позивач не проводить.

12.11.2020 на адресу суду від представника відповідача надійшли письмові заперечення, в яких було підтримано правову позицію викладену у відзиві на позов та зазначено, що твердження позивача про те, що він не допускав порушень чинного законодавства не відповідає дійсним обставинам справи.

Згідно положень ст. 262 КАС України, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що на підставі постанови НКРЕКП від 17.07.2020 № 1133 «Про проведення позапланових виїзних перевірок дотримання вимог законодавства та Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу суб'єктами господарювання», зокрема, до переліку ліцензіатів включено ТОВ «УКРТРАНСЛІТ», посвідчення на проведення позапланової виїзної перевірки від 17.06.2020 № 305 у період з 25.06.2020 по 02.07.2020 НКРЕКП здійснено позапланову виїзну перевірю дотримання ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1469 (далі - Ліцензійні умови з постачання електричної енергії), за період діяльності з 01.12.2019 по 29.02.2020.

Підставою для проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» стали звернення ДП «ОПЕРАТОР РИНКУ» від 24.04.2020 № 01/17-1007, надіслане листом Антимонопольного комітету України від 28.04.2020 № 128-29/01-6222, та від 28.05.2020 № 01/17-1216 щодо учасників організованих сегментів ринку, діяльність яких протягом перших 12 днів квітня 2020 року викликала підозру про маніпулювання ринком електричної енергії, в частині продажу обсягів електричної енергії, які не забезпечені виробництвом та/або законтрактованим імпортом електричної енергії, зокрема, ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» (49100, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 120).

За результатами проведеної перевірки відповідачем складено Акт позапланової виїзної перевірки від 02.07.2020 № 255 (далі - Акт № 255).

Так Актом № 255 встановлено та зафіксовано недотримання ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» вимог нормативно-правових актів, що регулюють діяльність ринку електричної енергії, порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених постановою НКРЕКП 27.12.2017 № 1469 (далі - Ліцензійні умови з постачання електричної енергії) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності), затверджених постановою НКРЕКП 27.12.2017 № 1468 (далі - Ліцензійні умови з трейдерської діяльності):

Правил поведінки на РДН та ВДР, які є додатком 7 до Правил РДН та ВДР, а саме:

підпункту 2 пункту 2.4 глави 2 щодо обов'язку учасників РДН/ВДР не займатися діяльністю, що може призвести до маніпулювання ринком;

підпункту 4 пункту 4.4 глави 4 щодо заборони учасникам РДН/ВДР здійснювати маніпулювання ринком;

Ліцензійних умов з постачання електричної енергії, а саме:

підпункту 15 пункту 2.2 щодо обов'язку ліцензіата при підготовці та/або подачі заявок (пропозицій) на ринку електричної енергії не вчиняти дії, які можуть призвести до маніпулювання цінами або до інших спотворень конкуренції на ринку;

підпункту 17 пункту 2.2 щодо обов'язку ліцензіата для забезпечення постачання електричної енергії, споживачам здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами та/або на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку і на балансуючому ринку, а також шляхом імпорту відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії;

Ліцензійних умов з трейдерської діяльності, а саме:

підпункту 12 пункту 2.2 глави 2 щодо обов'язку ліцензіата при провадженні ліцензованої діяльності дотримуватися організаційних вимог, зокрема, здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами та на організованих сегментах ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії;

підпункту 19 пункту 2.2 щодо обов'язку ліцензіата при підготовці та/або подачі заявок (пропозицій) на ринку електричної енергії не вчиняти дії, які можуть призвести до маніпулювання цінами або до інших спотворень конкуренції на ринку.

ТОВ «УКРТРАНСЛІТ», не погоджуючись із встановленими в акті від 02.07.2020 № 255 порушеннями, направило 09.07.2020 за вих.№ 09/07-20 на ім'я голови НКРЕКП заперечення щодо проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «УКРТРАНСЛІТ», в яких зазначило про необґрунтованість та безпідставність описаних в акті перевірки порушень.

Постановою НКРЕКП від 22.07.2020 № 1466 «Про накладення штрафу на ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» за порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та Ліцензійних умов з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)» накладено на ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» штраф у розмірі 85 000 грн. за порушення підпункту 12 пункту 2.2 глави 2 Постанови № 1468 та підпункту 17 пункту 2.2 Постанови № 1469.

Вважаючи постанову НКРЕКП від 22.07.2020 № 1466 протиправною, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Визначення правових, економічних та організаційних засад функціонування ринку електричної енергії, регулювання відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвиток ринкових відносин, мінімізацію витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище здійснює Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 року № 2019-VIII (далі - Закон № 2019-VIII).

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону № 2019-VIII державне регулювання ринку електричної енергії здійснює Регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства.

Регулятор - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (п. 72 ч. 1 ст. 1 Закону № 2019-VIII).

Правовий статус Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, її завдання, функції, повноваження та порядок їх здійснення визначенні Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 22.09.2016 року № 1540-VIII (далі - Закон № 1540-VIII).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1540-VIII Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 3 Закону № 1540-VIII Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.

Регулятор здійснює державне регулювання шляхом: 1) нормативно-правового регулювання у випадках, коли відповідні повноваження надані Регулятору законом; 2) ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг; 3) формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом; 4) державного контролю та застосування заходів впливу; 5) використання інших засобів, передбачених законом.

Основними завданнями Регулятора є: 1) забезпечення ефективного функціонування та розвитку ринків у сферах енергетики та комунальних послуг; 2) сприяння ефективному відкриттю ринків у сферах енергетики та комунальних послуг для всіх споживачів і постачальників та забезпечення недискримінаційного доступу користувачів до мереж/трубопроводів; 3) сприяння інтеграції ринків електричної енергії, природного газу України з відповідними ринками інших держав, зокрема в рамках Енергетичного Співтовариства, співпраці з Радою регуляторів Енергетичного Співтовариства, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та національними регуляторами енергетики інших держав; 4) забезпечення захисту прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами; 5) сприяння транскордонній торгівлі електричною енергією та природним газом, забезпечення інвестиційної привабливості для розвитку інфраструктури; 6) реалізація цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг; 7) сприяння впровадженню заходів з енергоефективності, збільшенню частки виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії та захисту навколишнього природного середовища; 8) створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток ринків у сферах енергетики та комунальних послуг; 9) сприяння розвитку конкуренції на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг; 10) інші завдання, передбачені законом.

За приписами ст. 14 Закону № 1540-VIII засідання Регулятора є основною формою його роботи як колегіального органу. Порядок організації роботи Регулятора, зокрема проведення його засідань, визначається регламентом, що затверджується Регулятором, та підлягає оприлюдненню на його офіційному веб-сайті.

Засідання Регулятора проводяться у формі відкритих слухань. На відкритих слуханнях розглядаються всі питання, розгляд яких належить до повноважень Регулятора, крім питань, що містять таємну інформацію.

У разі розгляду Регулятором питання, що містить таємну інформацію, порядок доступу до якої регулюється законом, Регулятор приймає рішення про розгляд такого питання в режимі закритого слухання.

Відповідно до п.п. 11-12 ст. 17 Закону № 1540-VIII для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор контролює додержання ліцензіатами законодавства у відповідній сфері регулювання і ліцензійних умов провадження господарської діяльності та вживає заходів до запобігання порушенням ліцензійних умов; розглядає справи про порушення ліцензійних умов, а також справи про адміністративні правопорушення і за результатами розгляду приймає рішення про застосування санкцій, накладення адміністративних стягнень у випадках, передбачених законом, приймає у межах своєї компетенції рішення про направлення до відповідних державних органів матеріалів про виявлені факти порушення законодавства.

Приписами ст. 19 Закону № 1540-VIII визначено, що Регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю. Перевірка проводиться на підставі рішення Регулятора.

Для проведення перевірки створюється комісія з перевірки, що складається не менш як із трьох представників центрального апарату та/або територіальних органів Регулятора.

Під час здійснення державного контролю Регулятор має право: 1) вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог цього Закону та законів, що регулюють діяльність у сфері енергетики та комунальних послуг, і ліцензійних умов; 2) фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу; 3) вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; 4) призначати експертизу, одержувати пояснення, у тому числі працівників суб'єкта господарювання, довідки, копії документів, відомості з питань, що виникають під час державного контролю; 5) приймати обов'язкові до виконання суб'єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, рішення про усунення виявлених порушень; 6) накладати штрафні санкції та вживати заходів, передбачених законом; 7) за результатами перевірки або моніторингу приймати рішення про встановлення (зміну) тарифів на товари (послуги) суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, та внесення змін до відповідних інвестиційних програм.

Частиною 5 цієї статті передбачено, що за результатами перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується членами комісії з перевірки.

Один примірник акта про результати перевірки передається суб'єкту господарювання, діяльність якого перевірялася, або уповноваженій ним особі.

У разі відмови суб'єкта господарювання або уповноваженої ним особи прийняти акт про результати перевірки такий акт надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дня підписання акта членами комісії з перевірки.

Суб'єкт господарювання, діяльність якого перевірялася, має право надати письмові пояснення та обґрунтування щодо проведеної перевірки та/або виявлених порушень у строк до п'яти робочих днів з дня отримання акта про результати перевірки.

У разі виявлення порушень акт про результати перевірки вноситься на засідання Регулятора, за результатами якого Регулятор приймає рішення про застосування до суб'єкта господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, санкції, передбаченої цим Законом.

Відповідно до частин 2-3 ст. 22 Закону № 1540-VIII за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати санкції у вигляді: 1) застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень; 2) накладення штрафу; 3) зупинення дії ліцензії; 4) анулювання ліцензії.

За порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до посадових осіб суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати адміністративні стягнення.

У разі виявлення порушень законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор у 30-денний строк з дня складення акта перевірки розглядає питання відповідальності суб'єкта господарювання, його посадових осіб на своєму засіданні та приймає рішення про застосування до суб'єкта господарювання санкцій та/або застосування адміністративного стягнення до посадової особи такого суб'єкта господарювання. При застосуванні санкцій Регулятор має дотримуватися принципів пропорційності порушення і покарання та ефективності санкцій, які мають стримуючий вплив.

Статтею 77 Розділу XVI Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачена відповідальність за порушення законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії, зокрема, учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.

Правопорушеннями на ринку електричної енергії є: порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності; недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

У разі скоєння правопорушення на ринку електричної енергії до відповідних учасників ринку можуть застосовуватися санкції у виді штрафу.

Як встановлено судом, до позивача постановою НКРЕКП від 22.07.2020 року № 1466 застосовано штраф у розмірі 85000 гривень за порушення підпункту 12 пункту 2.2 Постанови НКРЕКП від 27.12.2017 року № 1468 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)» та підпункту 17 п. 2.2 Постанови НКРЕП від 27.12.2017 року № 1469 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу».

Відповідно до підпункту 12 пункту 2.2 Постанови НКРЕКП від 27.12.2017 року № 1468 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності)» при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися таких організаційних вимог, зокрема здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами та на організованих сегментах ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії.

Постановою НКРЕП від 27.12.2017 року № 1469 затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу в п. 1 яких, зокрема зазначено, що ці Ліцензійні умови визначають вичерпний перелік вимог, умов і правил, обов'язкових для виконання під час провадження ліцензованої діяльності.

Відповідно до пп. 17 п. 2.2 Постанови НКРЕП від 27.12.2017 року № 1469 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу» при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися таких організаційних вимог, зокрема для забезпечення постачання електричної енергії споживачам здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами та/або на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку і на балансуючому ринку, а також шляхом імпорту відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що забезпечують функціонування ринку електричної енергії.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про ринок електричної енергії» функціонування ринку електричної енергії здійснюється, зокрема, на принципах забезпечення балансу між попитом та пропозицією електричної енергії.

Судом з'ясовано, що під час перевірки та за результатами розгляду акту, пояснень, заперечень та документів наданих ліцензіатом, комісією встановлено наявність у ліцензіата значної різниці між обсягами купівлі та продажу електричної енергії за період з 01.04.2020 по 12.04.2020, що свідчить про недотримання вимог щодо необхідності забезпечення балансу між попитом та пропозицією електричної енергії.

При цьому, суд зазначає, що позивач не заперечує наявну та встановлену за результатами перевірки різницю між обсягами купівлі та продажу електричної енергії за період з 01.04.2020 по 12.04.2020 та пояснює це тим, що правила ринку на «добу наперед» та внутрішньодобового ринку, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 308, при здійсненні торгів на ринку «на добу наперед» та внутрішньо добовому ринку в перевіряємий період не мали заборони на продаж на ринку «на добу наперед» електричної енергії в більшому обсязі, ніж зареєстровані обсяги двосторонніх договорів з урахуванням імпорту/експорту. Таку заборону було введено Постановою НКРЕКП № 1073 від 03.06.2020, після чого подібні торгові операції позивач не проводить.

Суд зазначає, що постановою НКРЕКП від 22.07.2020 року № 1466 до позивача застосовано штраф саме за недотримання позивачем вимог законодавства щодо необхідності забезпечення балансу між попитом та пропозицією електричної енергії, що свідчить про порушення Закону України «Про ринок електричної енергії» та нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Будь-яких обґрунтованих доказів на спростування зазначеного позивачем до суду не надано та судом з матеріалів справи не встановлено.

З урахуванням приписів ч. 2 ст. 2 КАС України, суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.07.2020 № 1466 «Про накладення штрафу на ТОВ «УКРТРАНСЛІТ» прийнята відповідачем обґрунтовано, з урахування всіх обставин, що мають значення для її прийняття, розсудливо, а тому позовні вимоги за даним позовом є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Згідно ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні та оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України, у зв'язку з відмовою позивачу в задоволенні позову понесені ним судові витрати, пов'язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСЛІТ» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Суддя А. Ю. Рищенко