Ухвала від 10.02.2021 по справі 140/10/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у задоволенні клопотання

10 лютого 2021 року ЛуцькСправа № 140/10/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про об'єднання справ в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Промлит» до Волинської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод «Промлит» звернулося з позовом до Волинської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів №UA 205100/2020/000009/2 від 23.07.2020.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

08.02.2021 представником відповідача було подано клопотання про об'єднання справи №140/3/21, №140/4/21, №140/5/21, №140/6/21, №140/7/21, №140/8/21, №140/9/21, №140/10/21, №140/11/21, №140/139/21, №140/157/21 та №140/158/21 за позовами ТзОВ «Завод «Промлит» до Волинської митниці Держмитслужби в одне провадження.

Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Таким чином, розгляд даного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.

Клопотання про об'єднання справ до задоволення не підлягає з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Як визначено частиною другою статті 172 КАС України, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ (частина третя статті 172 КАС України). Згідно з частиною восьмою наведеної статті справи, що перебувають у провадженні адміністративного суду, в разі об'єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що під час вирішення питання про об'єднання справ необхідно враховувати, що позовні вимоги, які об'єднуються в одному провадженні, мають бути однорідними. Однорідність вимог вбачається із особливостей тих спірних матеріально-правових відносин, які породжують позов, зокрема тих, які нерозривно пов'язані між собою або від вирішення однієї з яких залежить вирішення інших. Це означає, що позови, які об'єднуються, випливають із одного і того ж правовідношення, тобто регулюються одним нормативним актом, або з різних правовідносин, пов'язаних між собою. При цьому слід враховувати не тільки матеріальний критерій, а й процесуальний, зокрема, чи є спільний їх розгляд доцільним.

Частиною сьомою статті 172 КАС України передбачено, що про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.

Розглянувши клопотання представника відповідача про об'єднання адміністративних справ №140/3/21, №140/4/21, №140/5/21, №140/6/21, №140/7/21, №140/8/21, №140/9/21, №140/10/21, №140/11/21, №140/139/21, №140/157/21 та №140/158/21 в одне провадження, суд вирішив відмовити у задоволенні вказаного клопотання, оскільки об'єднання справ в одне провадження ускладнить та сповільнить вирішення справи.

При цьому, положення статті 172 КАС України не передбачає обов'язку об'єднання справ за позовними заявами одного й того ж позивача до того ж відповідача. Так, об'єднання справ є правом, а не обов'язком суду.

Враховуючи вищевикладене, підстави для спільного розгляду справ №140/3/21, №140/4/21, №140/5/21, №140/6/21, №140/7/21, №140/8/21, №140/9/21, №140/10/21, №140/11/21, №140/139/21, №140/157/21 та №140/158/21 відсутні, а тому у задоволенні клопотання представника відповідача про об'єднання справ в одне провадження слід відмовити.

Керуючись статтями 172, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника Волинської митниці Держмитслужби про об'єднання справ №140/3/21, №140/4/21, №140/5/21, №140/6/21, №140/7/21, №140/8/21, №140/9/21, №140/10/21, №140/11/21, №140/139/21, №140/157/21 та №140/158/21 в одне провадження - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя В.В. Мачульський