Постанова від 01.02.2021 по справі 359/8459/18

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 22-ц/824/2412/2021 Головуючий у 1-й інстанції: Муранова-Лесів І.В.

754/3020/19 Доповідач-Чобіток А.О.

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 лютого 2021 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів:

головуючого - Чобіток А.О.

суддів - Немировської О.В. , Ящук Т.І.

за участю секретаря - Зиль Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Києва апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 15 листопада 2019 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області, ОСОБА_2 про скасувати рішення від 11 вересня 2018 року №1403-32 - VІІ Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області про затвердження проекту землеустрою та передачі у власність, передачу земельної ділянки до земель комунальної власності,-

УСТАНОВИВ:

19.10.2018 рокупозивач пред'явив вказаний позов до відповідачів та зазначав, що 16 вересня 2016 року ним було направлено на адресу Управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області інформаційний запит, на який 30 вересня 2016 року Управління Держгеокадастру у Бориспільському районі Київської області було надано відповідь та додаток інформацію по рядку 96 по населених пунктах Бориспільського району, згідно державної статистичної звітності по формі 6-зем (землі не надані у власність або не надані у користування, а також землі, право власності на які або користування якими припинене відповідно до статей 27,28Земельного кодексу України, призначені для передання у власність або надання в користування) в межах населених пунктів на території Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області станом на 01.01.2016 року, становить 20,237 га. 8 грудня 2016 року, його представник надіслав на адресу Щасливської сільської ради клопотання про надання йому дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтовним розміром 0,08га, яка розташована в межах с.Щасливе на території Щасливської сільради. Проте, рішенням сільради від 22.12.2016 р. за № 567-15-УІІ було відмовлено у виділенні такої земельної ділянки. У подальшому 17 січня 2017 року, Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області було прийнято рішення №596-16-УІІ, яким було надано дозвіл ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовним розміром 0,062 га за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначає, що земельна ділянка, на яку було 17 січня 2017 року надано ОСОБА_3 дозвіл на розроблення проекту землеустрою частково співпадає із бажаною земельною ділянкою позивача, яка розглядалася на 15 сесії Щасливської сільської ради 22 грудня 2016 року. Тому у серпні 2017 року він звернувся до суду з адміністративним позовом до Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії. Проте, у супереч наявного спору щодо земельної ділянки між позивачем та сільською радою, ОСОБА_4 було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0623 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 , а сільською радою було 11 вересня 2018 року прийнято рішення № 1403-32- VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність ОСОБА_3 . Крім того, 04 жовтня 2018 державним реєстратором Тимошенко О.О., Щасливська сільська рада Бориспільського району Київської області, було зареєстровано земельну ділянку кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, площею 0,0623 га, розташовану за вказаною адресою, власником якої став ОСОБА_2 . Вважає, що Щасливською сільрадою під час прийняття рішення від 11.09.2018 року № 1403-32-УІІ було порушено ст.ст. 19,144 Конституції України, Закон України «Про місцеве самоврядування України», сільрада вийшла за межі наданих повноважень, як орган місцевого самоврядування. Тому з метою відновлення порушених прав позивач змушений був звернутися до суду.

Посилаючись на вказані обставини,позивач, просив суд: скасувати рішення від 11 вересня 2018 року №1403-32 - VІІ Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області про затвердження проекту землеустрою та передачі у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,0623 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3220888001:01:008:0264.,скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 43419749 від 09.10.2018 року, а саме земельної ділянки площею 0,0623 га, розташовану за вказаною адресою, кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, власником якої є ОСОБА_2 ; та передати вказану земельну ділянку до земель комунальної власності села Щасливе Бориспільського району Київської області; стягнути з Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської і області за рахунок бюджетних асигнувань на його користь судові витрати.

Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 15 листопада 2019 року позов залишено без задоволення.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції та постановити рішення про задоволення позову. Зазначає, що судом не взято до уваги рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 01 серпня 2019 року, яким визнано протиправним та скасовано рішення Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області №567-15-VIIвід 22 грудня 2016 року «Про розгляд його заяви (уч. АТО м. Київ) щодо виділення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва в с. Щасливе» та зобов'язано Щасливську сільську раду Бориспільського району Київської області повторно розглянути на пленарному засіданні чергової сесії клопотання ОСОБА_1 від 13 грудня 2016 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку орієнтовною площею 0,08 га, яка розташована в межах с. Щасливе Бориспільського району Київської області. Таким чином доведено, що для відновлення порушених його прав, свобод та законних інтересів, які порушені Щасливською сільською радою, слід повернути спірну ділянку у попередній стан. Судом не з'ясовано на якій правовій підставі ОСОБА_5 та ОСОБА_6 користувалися спірною земельною ділянкою від користування якої вони відмовилися під час розгляду клопотання ГО «Учасники АТО» «Щасливе - Проліски» щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО, в тому числі і ОСОБА_2 .. Судом не враховано, що відповідачами не оспорювалось твердження про часткове співпадіння бажаної ним земельної ділянки з земельною ділянкою ОСОБА_2 ..

Заслухавши доповідь судді, пояснення представника позивача, представника Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області, обговоривши доводи апеляційної скарги, обставини справи, колегія суддів приходить до наступного.

Судом установлено, що позивач ОСОБА_1 , як учасник бойових дій (а.с.17), від імені якого діяв ОСОБА_7 , 08.12.2016 року звернувся до Щасливської сільської ради з клопотанням про відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, орієнтовною площею 0,08 га, яка розташована в межах с. Щасливе на території Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області (а.с.10).

Рішенням Щасливської сільської ради № 567-15-VІІ від 22 грудня 2016 року відмовлено позивачу у виділенні земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, враховуючи результати голосування депутатів ради, про що повідомлено позивача листом № 02-14-74 від 23.01.2017 року (а.с. 11,12).

11.01.2017 року Щасливська сільська рада отримала заяви від мешканців с. Щасливе Бориспільського району Київської області ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в яких останні відмовлялися від земельних ділянок наданих їм в користування для потреб городництва (а.с.122,123).

Крім того, 13.01.2017 р. до Щасливської сільради надійшло клопотання ГО «Учасники АТО "Щасливе-Проліски" щодо забезпечення земельними ділянками (присадибними ділянками) громадян, учасників АТО, в с. Щасливе у відповідності до п.15 ст.14 ЗУ № 3551-ХІІ від 22.10.1993 р. «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ,, (а.с.118,119).

ОСОБА_2 , який є учасником АТО, 13.01.2017 р. звернувся до Щасливської сільської ради з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд (а.с.124), та отримав спірну земельну ділянку із земель, від яких відмовилися ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ..

17 січня 2017 року Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області було прийнято рішення №596-16-УІІ, яким було надано дозвіл учаснику АТО ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд з орієнтовним розміром 0,062 га за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначена обставина підтверджується витягом з протоколу №16 чергової шістнадцятої сесії сьомого скликання Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області від 17 січня 2017 року (а.с.13-14), а також була предметом розгляду та встановлена рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 01 серпня 2019 року у справі №359/6144/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії (а.с.251-257)

У подальшому, 11 вересня 2018 року Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області було прийнято рішення № 1403-32- VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 та передачу її у власність ОСОБА_10 » ( а.с.125).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 141361935 від 16.10.2018 (а.с.16), 04 жовтня 2018 року державним реєстратором Тимошенко О.О. Щасливська сільська рада Бориспільського району Київської області зареєстровано земельну ділянку кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, площею 0,0623 га, розташовану за адресою:АДРЕСА_1 , за власником ОСОБА_2 ..

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд прийшов до висновку, що позивач не позбавлений права, а також можливості його реалізувати, щодо отримання безоплатно у власність земельної ділянки в порядку, визначеному ст.ст.116,118 Земельного кодексу України, а отже відсутні підстави для скасування оспорюваного позивачем рішення органу місцевого самоврядування від 11 вересня 2018 року №1403-32 - VІІ, яким передано у власність відповідачу ОСОБА_10 земельну ділянку з комунальної власності територіальної громади села Щасливе Бориспільського району Київської області.

Вимога щодо скасування рішення про державну реєстрацію права власності відповідача ОСОБА_2 на спірну земельну ділянку безпосередньо порушує право власності відповідача, водночас не створює для Щасливської сільської ради обов'язку щодо передачі вказаної земельної ділянки у власність позивачу, який, крім того, не уповноважений територіальною громадою діяти від її імені та в інтересах територіальної громади, в частині заявленої вимоги щодо передачі земельної ділянки площею 0,0623 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, до земель комунальної власності села Щасливе Бориспільського району Київської області.

Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції відповідним обставинам справи та вимогам закону, що регулює правовідносини, які виникли між сторонами.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

За змістом ч.1 ст.142, ч.1 ст.143 Конституції України земля є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, а територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.

Порядок одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності врегульований Земельним кодексом України.

Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно з частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Як зазначено в частині 7 статті 118 Земельного кодексу України, підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів

Відповідно до ч. 4 ст. 82 ЦПК України обставини,встановлені рішенням суду у господарській,цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили,не доказуються при розгляді іншої справи,у якій беруть участь ті самі особи або особа щодо якої встановлено ці обставини,якщо інше не встановлено законом.

З матеріалів справи вбачається, що в серпні 2017 року ОСОБА_1 було пред'явлено адміністративний позов до Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області, треті особи,які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , про визнання протиправними дії Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області; скасування рішення Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області №567-15-VIIвід 22 грудня 2016 року в частині відмови йому у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовним розміром 0,08 га, яка розташована в межах с. Щасливе на території Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області; скасувати п.16 порядку денного протоколу №16 від 17 січня 2017 року, прийнятий на черговій 16 сесії 7-го скликання Щасливської сільської ради Бориспільського району, а саме: рішення №593-16-VIIвід 17 січня 2017 року про надання дозволу ОСОБА_8 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,068 га для будівництва і обслуговування індивідуального жилого будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_2 ; рішення №594-16-VII про надання дозволу ОСОБА_9 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,07 га для будівництва і обслуговування індивідуального жилого будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_2 ; рішення №595-16-VIIпро надання дозволу ОСОБА_12 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,062 га для будівництва і обслуговування індивідуального жилого будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_2 ; рішення №596-16-VII про надання дозволу ОСОБА_2 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,062 га для будівництва і обслуговування індивідуального жилого будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_2 ; рішення №597-16-VIIвід 17 січня 2017 року про надання дозволу ОСОБА_11 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,062 га для будівництва і обслуговування індивідуального жилого будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_2 ; рішення №759-20-VIIвід 11 липня 2017 про в частині затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_12 .

Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 01 серпня 2019 року позов задоволено лише в частині зобов'язано Щасливську сільську раду повторно розглянути на пленарному засіданні чергової сесії клопотання ОСОБА_1 від 13 грудня 2016 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку орієнтовною площею 0,08 га,яка розташована в межах с. Щасливе Бориспільського району Київської області.

Таким чином в даному судовому рішенні, яке набрало законної сили, мова не ведеться про земельну ділянку,яка має конкретну адресу розташування, а захищено право ОСОБА_1 на повторний розгляд Щасливською сільською радою клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку орієнтовною площею 0,08 га, яка розташована в межах с. Щасливе Бориспільського району Київської області.

У задоволенні решти позовних вимог цим же рішенням відмовлено.

Обґрунтовуючи відмову у задоволені решти позовних вимог суд зазначив,що позивачем не доведено,яким чином прийняте Щасливською сільською радою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , призвело до порушення його законних інтересів,зокрема позбавлення його права на відведення земельної ділянки у власність.

Незважаючи на вказане судове рішення та пред'явивши позов про визнання незаконнимрішення Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області від 11 вересня 2018 року № 1403-32- VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 та передачу її у власність ОСОБА_10 »,позивач знов вказує,що земельна ділянка, на яку було 17 січня 2017 року надано відповідачу ОСОБА_2 дозвіл на розроблення проекту землеустрою частково співпадала із бажаною ним земельною ділянкою,відносно якої йому було незаконно відмовлено у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки у власність.

При цьому колегія суддів звертає увагу, що у клопотанні позивача до Щаслівської сільської ради від 08.12.2016 року зазначено прохання про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку орієнтовною площею 0,08 га,яка розташована в межах с.Щасливе,тобто бажана позивачем земельна ділянка не стосувалась земельної ділянки по АДРЕСА_1 , яка була надана ОСОБА_2 ..

За таких обставин суд першої інстанції правильно прийшов до висновку, щорішеннямЩасливською сільською радою Бориспільського району Київської області від 11 вересня 2018 року № 1403-32- VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 та передачу її у власність ОСОБА_10 не порушуються права позивача на отримання земельної ділянки та можливості його реалізувати, щодо отримання безоплатно у власність земельної ділянки в порядку, визначеному ст.ст.116,118 Земельного кодексу України.

В зв'язку з зазначеним колегія суддів враховує висновки Верховного Суду викладені в справі №804/3703/16 про те,що дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не є рішенням,без якого не може бути реалізовано право на отримання земельної ділянки у власність. Відтак відмова відповідного органу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянки, навіть якщо на думку особи, є протиправною,не має наслідком порушення права та інтересів особи,яка має намір отримати земельну ділянку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом ч. 3 ст.16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Відповідно до п. 34 ч.1 ст.26 Закону до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно з вимогами п.п. «а», «б» ч.1 ст.12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

З урахуванням визначених законом повноважень сільських рад щодо земельних відносин колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції в частині відмови у позові щодо передачі земельної ділянки,наданої ОСОБА_10 , до земель комунальної власності села Щасливе Бориспільського району Київської області ,оскільки в даному випадку позивач перебрав на себе повноваження територіальної громади села Щасливе Бориспільського району Київської області.

Відповідно до ч. 4 ст. 374 ЦПК України,суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково.

Представник позивача під час розгляду справи судом апеляційної інстанції подав заяву про відмову від позову в частині скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 43419749 від 09.10.2018 року земельної ділянки площею 0,0623 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, належної на праві власності ОСОБА_2 ; скасування рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні цих вимог та закриття провадження.

Колегія суддів, перевіривши повноваження представника позивача на вчинення такої процесуальної дії, вважає за можливе задовольнити вказані заяву та скасувати рішення суду в означеній частині, закривши провадження в цій частині позовних вимог.

В решті рішення постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права з врахуванням встановлених обставин, в зв'язку з чим підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 374, 375, 381-384 ЦПК України, суд апеляційної інстанції -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 про відмову від позову в частині скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 43419749 від 09.10.2018 року земельної ділянки площею 0,0623 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3220888001:01:008:0264, належної на праві власності ОСОБА_2 .

Рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 15 листопада 2019 року скасувати в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень,індексний номер 43419749 від 09.10.2018 року земельної ділянки площею 0,0623 га розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3220888001:01:008:0264,належної на праві власності ОСОБА_2 , та провадження в цій частині позову закрити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

В решті рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 15 листопада 2019 рокузалишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий: А.О. Чобіток

Судді: О.В. Немировська

Т.І. Ящук