доповідач 1 інстанції - Бугера О.В.
суддя-доповідач - Малашкевич С.А.
3
28 квітня 2010 року справа №2а-5313/09/1213
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючий: Малашкевич С.А.
судді:
при секретарі судового засідання:
за участю представників сторін:
від позивача
від відповідача
Геращенко І.В. Арабей Т.Г.
Заверюха Т.С.
не з'явився
не з'явився
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області
на ухвалу Ленінського районного суду м.Луганська
від 10 листопада 2009 р.
по адміністративній справі №2а-5313/09/1213 (суддя Бугера О.В. )
за позовом Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області
до
треті особи Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області
про Визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення щтрафу щодо виконавчого листа
Позивач звернувся до суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення штрафу щодо виконавчого листа № 2а-1119/09/1270 від 24.04.2009 року.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Луганська від 10 листопада 2009 року позовна заява була повернута Управлінню праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвала вмотивована тим, що справа не підсудна Ленінському районному суду м. Луганська.
Не погодившись із зазначеною ухвалою, позивач направив до Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій просить зазначену ухвалу скасувати, справу направити до суду першої інстанції на новий розгляд.
Сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце слухання справи, проте до суду не прибули.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, прийшла до висновку про залишення ухвали суду першої інстанції без змін, з наступних підстав.
Як зазначалось вище, позивач - Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області звернулось до Ленінського районного суду м. Луганська з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення штрафу щодо виконавчого листа № 2а-1119/09/1270 від 24.04.2009 року.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції стосовно того, що вказаний позов місцевому суду не підсудний.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Відповідач у справі є підрозділом державного органу Головного управління юстиції, тобто за приписами ч. 2 ст. 18 КАС України, спір з таким учасником повинен розглядатися в окружному адміністративному суді.
Окрім того, згідно листа Вищого адміністративного суду України від 09.01.2008 року за № 7/9/1/13-08 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби», позовні заяви стосовно рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в Автономній республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи викладене, дана адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 4, 17, 18, 24, п. 6 ч. 3 ст. 108, п. 1 ч. 1 ст. 199, 205, ст. 206, ст. 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області - залишити без задоволення.
Ухвалу Ленінського районного суду м. Луганська від 10 листопада 2009 року у справі № 2-а-5313/09/1213 - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: С.А. Малашкевич
Судді: І. В. Геращенко
Т. Г. Арабей