Ухвала від 27.04.2010 по справі 2а-16936/09/0570

Головуючий у 1-ї інстанції Смагар С. В.

Суддя - доповідач Міронова Г.М.

УКРАЇНА

Донецький апеляційний адміністративний суд

УХВАЛА

Іменем України

27 квітня 2010 року справа № 2а-16936/09/0570

зал судових засідань № 7 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Міронової Г.М.

Суддів

При секретарі

за участю позивача Старосуда М. І., Яманко В. Г.

Сухоцькій Д. Ю.

Бескоровайної Д.О. - по довіреності

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька

на постанову Донецького окружного адміністративного суду

від 12 листопада 2009 р.

у справі № 2а-16936/09/0570

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька

до

третя особа Відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку

Державне підприємство "Донецька вугільна енергетична компанія"

про про визнання незаконними дій та скасування постанови про зупинення виконавчого провадження

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції в м. Донецьку про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Просив визнати незаконними дії відповідача щодо зупинення виконавчого провадження по виконанню в примусовому порядку вимоги про сплату боргу № Ю-282 від 05.03.2009 року, скасувати постанову державного виконавця від 17.09.2009 року про зупинення виконавчого провадження по виконанню в примусовому порядку вимоги про сплату боргу № Ю-282 від 05.03.2009 року, зобов'язати відповідача відновити виконавче провадження по виконанню в примусовому порядку вимоги про сплату боргу у сумі 1 026 538,16 грн. за № Ю-282 від 05.03.2009 року.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12.11.2009 року позивачу було відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Не погодившись з таким судовим рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скарга.

В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначив, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права.

Дія Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» поширюється на паливно-енергетичні підприємства та суб'єкти господарської діяльності, вказані в п.1.3 зазначеного Закону щодо заборгованості, що виникла внаслідок несплати або неповних розрахунків за енергоносії. Позивач не відноситься до учасників розрахунків, борг відповідача не відноситься до боргу у сфері енергопостачання /енергоспоживання/ чи за несплату електроенергії або податкового боргу, спірний борг виник внаслідок несплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на який не поширюється податкове законодавство та дія цього Закону.

У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні апеляційної скарги.

Інші сторони до суду не з'явилися, були повідомлені належним чином.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що постановою державного виконавця державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку від 09.09.2009 року було відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу по страховим внескам № Ю-282 від 05.03.2009 року з ДП «ДВЕК» на користь Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька.

Постановою державного виконавця державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку від 17.09.2009 року було зупинено виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу по страховим внескам № № Ю-282 від 05.03.2009 року ДП «ДВЕК» згідно п. 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку із внесенням підприємства до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Цей Закон визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу. Метою цього Закону є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу, запобіганню їх банкрутству та підвищенню рівня інвестиційної привабливості шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості, надання суб'єктам господарської діяльності права їх застосування, визначення порядку взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів із суб'єктами господарської діяльності щодо застосування механізмів погашення заборгованості.

Дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» у часниками розрахунків є підприємства паливно-енергетичного комплексу, суб'єкти господарської діяльності, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, державні цільові фонди, Державний комітет України з державного матеріального резерву, правонаступники ліквідованих фондів, що були передбачені законодавством, розпорядник цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України, які мають дебіторську або кредиторську заборгованість та здійснюють заходи щодо її погашення на умовах, визначених цим Законом.

Що стосується поняття заборгованності відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» , то п. 1.4 ст. 1 передбачено, що заборгованість це підтверджена учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка:

1) підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена;

2) є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих;

3) підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України;

4) передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана суб'єктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії;

5) підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.

Наведеною нормою встановлений вичерпний перелік сум коштів, що підпадають під визначення заборгованості при застосуванні Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» на які поширюється п. 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов'язкового зупинення виконавчого провадження.

Проте, відповідно до п.3.7. даного Закону, на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Таким чином, враховуючи те, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, а судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 195-196, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12.11.2009 року у справі № 2а-16936/09 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції в м. Донецьку про визнання дій протиправними щодо зупинення провадження та скасування постанови від 10.09.2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту набрання законної сили, а вразі складання рішення відповідно до ст.160 КАС України - з дня складання рішення в повному обсязі.

Головуючий суддя Г.М.Міронова

Судді М. І. Старосуд

В. Г. Яманко