№ 2-158/12
№ 2-р/207/1/21
14 січня 2021 року м. Кам'янське
Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська у складі: головуючого судді Погребняк Т.Ю., при секретарі Білецькій В.В., розглянувши заяву державного виконавця В.Агеєвої Південного відділу державної виконавчої служби у місті Кам'янське про роз'яснення “щодо чинності і подальшого виконання” виконавчого листа № 2-158/12 від 18.06.2012 виданого Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ “Українська факторингова компанія”,
Державний виконавець звернулась до суду з заявою про роз'яснення “щодо чинності і подальшого виконання” виконавчого листа № 2-158/12 від 18.06.2012 виданого Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ “Українська факторингова компанія”.
Згідно п. 10 ст. 18 Закону України “Про виконавче провадження” державний виконавець має право звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення.
Обсяг прав та обов'язків виконавців визначено вказаним вище Законом України “Про виконавче провадження” , посадовою Інструкцією з організації примусового виконання рішень.
Згідно розділів VI та VII ЦПК України в редакції Закону України № 2205-VIII від 14.11.2017 року регламентовано розгляд судом питань, пов'язаних з виконанням судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) та судовий контроль за виконанням судових рішень. Перелік питань, котрі вирішуються судом в межах вказаних розділів не містить вказівки на повноваження суду з розгляду заяв державних виконавців з приводу чинності та/або подальшого виконання виконавчих листів.
Згідно ч.1 ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Таким чином розгляд та вирішення заяв державного виконавця щодо чинності і подальшого виконання тих чи інших виконавчих листів, виданих судом, не передбачено ані діючим Законом України “ Про виконавче провадження”, ані діючим ЦПК України, тому передбачених законом підстав для задоволення заяви державного виконавця, немає.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 259, 260 ЦПК України, суд
Відмовити в задоволенні заяви державного виконавця В.Агеєвої Південного відділу державної виконавчої служби у місті Кам'янське про роз'яснення “щодо чинності і подальшого виконання” виконавчого листа № 2-158/12 від 18.06.2012 виданого Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ “Українська факторингова компанія”.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя Т.Ю. Погребняк